Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 kisgyerekes dolgozó anyukák?

2-3 kisgyerekes dolgozó anyukák?

Figyelt kérdés
Mikor értek haza? Mire, mennyi időtök jut, hogy alakul fektetésig a délután, este?
2013. dec. 3. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

3 gyerekkel miért dolgozik bárki? Főállású anyák lehetnek.

Szerintem ilyen nem fog válaszolni.


A legjobb barátnőmnek van 2 gyereke, őt pont tudom, hogy du 14 óráig dolgozik csak! Könyvelő, megy az óviba a gyerekért, a másik gyerekért a nagyszülők vmelyike megy az iskolába.

Otthon főz mire a férje este 20-ra hazaér. Fürdetnek, ilyenkor apuka beszélget a gyerekekkel, utána az anyuka altatja a gyerekeket.

kb. 21 körül. Utána a férj után is mosogat, elpakol, kivasalja az ingét másnapra kicsit dumálnak tévéznek 23 körül alszanak el, Másnap robotolnak újra.

2013. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne dolgozhatna egy 3 gyerekes anyuka? Főállású anyasági csak 25 ezer. Nekem van egy 3 és fél évesem és egy 2 évesem, most várom a 3. babám. Terhesen is dolgoztam, míg bírtam 2 kisgyerek mellett is. Nem könnyű, nagyon fárasztó. A kisebbik gyerekemre szerencsére a párom anyukája tudott vigyázni, a nagyobbik óvodás, mivel kismamaként dolgoztam, így megengedték, hogy napi 5 napot 8-15:30-ig dolgozzak, egyébként hipermarketben dolgoztam, tehát nem lett volna könnyű 5 órára az oviba érni a gyerekért, mert a párom is 5 órakor végez a munkával, tehát megint csak nagyszülő segítsége kellett volna. Segítség nélkül, ha a munkaidő is olyan, akkor nagyon kimerítő 2-3 kisgyerek mellett dolgozni is.

Ha a 3. gyermekem is betölti a 2. évét, akkor is megyek vissza dolgozni, igaz csak részmunkaidőben, mert a gyes, majd a gyet kiegészíti a kieső jövedelmet, ha nem teljes munkaidős leszek. Szerintem havi 25 ezerért nem sokan tudnak otthon maradni, max. ha apuka hazavisz egymaga 500 ezret.

2013. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tegnap kezdtem dolgozni 5 év után. 5 és 3 évesek a gyerekek, apuka napoali/éjszakai műszakban 12 órázik. A feladatokat tekintve nulla amire bevehető, főként az időhiány miatt.

Reggel 8-ra megyek, előtte viszem oviba a gyerekeket, délután 16:20-kor végzek. Ezután ovi,majd haza. Itthon a gyerekek igénylik, hogy játszak velük. Persze tudnak ketten is, de kérik a közös játékot, meg én is igénylem.

Vacsi kb fél 7-7-kor van, addigra kéne megfőznöm, utána fürdetés, kb fél 8-8 között, majd esti mese, beszélgetés, 8:45-kot jövök ki tőlük.

Olyan kevés és pörgős a munka utáni idő, nem akarom hogy háttérbe kerüljenek a gyerekek a kötelező itthoni teendők miatt.

2013. dec. 3. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:
én a hétközbeni főzést hanyagolnám a helyedben,ha megoldható.A gyerekek úgyis esznek meleget az oviban,ha a férjed is tud és te is,akkor vacsorára csak hideget ennék,vagy max. melegszendvics,tojás,tejbegríz stb
2013. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettő kétéves mellől mentem vissza dolgozni. Reggel én viszem őket bölcsibe, én 9-re megyek. Apjuk előbb kezd, így délután fél ötkor megy értük. Én öt után érek haza, előtte vásárolok, ha kell. Feldobom a vacsit, közben beszélgetünk, hétkor vacsi, utána kis játék, valaki mesél nekik, fürdés, fél kilenckor alszanak. Akkor gyorsan még rendet rakunk, aztán tudunk apával együtt lenni egy kicsit. Hát én hulla vagyok hét közben. A főzésről speciel nem tudok lemondani, mert mi is itthonról visszük másnak a kaját, és a gyerekek nem nagyon eszik a bölcsis kosztot. Gyors vagyok főzésben. Szerinem három hónap, míg belerázódik az ember. De a fáradtság az állandó. Én esetleg akkor tudok pihenni, ha itthon vagyok velük táppénzen, és már nincsenek annyira sz...ul, akkor nyugisabb.

Ez iylen, anyáink a megmondhatói :)

Ráadásul nálunk nagyszülők is igen messze vannak, segítség nincs, csak egy hónapban egyszer-kétszer egy-egy nap.

Ami nekem legjobban hiányzik nem is a pihenés, hanem hogy kettesben elmehessünk a férjemmel egy vacsorára vagy akár bevásárolni, hogy ne kelljen közben az ikreket hajkurászni. Na, erre nincs lehetőségünk már három éve...

2013. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
másnak= másnap, utolsó voltam.
2013. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!