Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó kisgyerekes anyukák,...

Dolgozó kisgyerekes anyukák, ti siettek haza munka után?

Figyelt kérdés
Én olyan mérges vagyok, 8-16,30-ig dolgozom, direkt így állapodtunk meg a főnökömmel. De minden áldott nap 16,30 körül találja ki, hogy fél óra múlva értekezlet... Én sokszor lelépek, sokszor nem, mert ilyenkor jelzi, hogy én is kellek. Ilyenkor ordítani tudnék... És eltart 7-fél 8-ig. Lehet, hogy váltanom kéne. Vajon mindenhol így van ez? Miért nincsenek tekintettel ránk? :(
2013. márc. 13. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Kicsivel több mint egy hónapja kezdtem itt...
2013. márc. 13. 21:24
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkaidő,az munkaidő.Ha nem csinálok (én magamnak) óriási hibát,akkor 2-kor(illetve este tízkor) veszem a kabátom,és megyek haza a családomhoz.
2013. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon szerencsés helyzetben vagyok mert a főnököm hazaküldött :)

iszonyatosan "gyerekbarát", heti 2x kell bemennem 1-2 órára, akkor kiadja mit kell és mennyit csinálnom, leadja az anyagot és már jövök is haza.

persze így azért órában többre jön ki a melo mint ha bent kóvájognék, itt tényleg le kell számolni minden darabot, stb, de ezerszer jobb :)

kellett 2-3 hónap mire betudtam jól osztani az időmet, de most már nagyon jól megy, tudok a gyerkőcért menni az oviba, megfőzök míg melózok, stb, aztán este mikor mindenki alszik még 2-3 órát csinálgatom a dolgomat :)

ilyen munkát kívánok mindenkinek!

2013. márc. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én az előbb kapcsoltam ki a céges laptopot, ez már a saját gépem, amiről írok:(

Elméletileg kötetlen munkaidőben vagyok, de a minimum 8-9 órát le kell dolgoznom, majd utána jön a az "itthoni túlóra".

Nem keresek rosszul, azt sem mondom , hogy extra juttatást kapnék, de meg tudunk élni.

Valamit valamiért.

Nem hiszem, hogy tudnék váltani, itt megbecsülnek, értékelik a munkámat, felelőssége teljes feladatot látok el, viszont emiatt sokat is kell dolgoznom.


Szerintem próbálj meg valamilyen kompromisszumot kötni, a felmondást nem javaslom.

2013. márc. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zabmester ***** válasza:
73%
Na ettől nekem is kinyílna a bicska a zsebemben. Egyrészt: van egy munkaidőd, ami ettől eddig tart, miért szervezkedik még az utánra? Másrészt: ha valami munkaidőn kívüli esemény van, rohadtul közölhetné előre, hogy úgy tudd szervezni a dolgaidat. Elvégre az ember nem úgy szervezi az életét, hogy "na, dolgozom addig, amíg kell, aztán utána már semmit nem tervezek mára, mert hátha kellek még a munkahelyemen". Ez nagyon nem így megy! És itt nem csak arra gondolok, hogy van, akinek gyereke van, és menni kell érte, stb, de bárki másnak is lehet dolga, ahova időre menne, vagy egyszerűen el kell intéznie valamit, akkor milyen jogon tartják fel még munkaidő után is?
2013. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen 7-14ig dolgozok ,és ruhanok a gyerekekért.szerencsére engem nem szekálnak munka idö után .
2013. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

En is szerencses helyzetben vagyok mert rugalmas munkaidoben dolgozom egy irodaban. Amennyiben megvan a 37 es fel oram hetente ugy jovok, megyek ahogy akarok (de, hogy oszinte legyek ezt sem ellenorzi senki, csak becsulet kerdese, Anglia).

Mivel a ferjem is rugalmas munkaidos igy mi valtani szoktuk egymast ami azt jelenti, hogy egyik nap en vagyok reggel 7-tol delutan 3-ig es kovetkezo nap meg reggel 9-tol delutan 5-ig (megbeszeljuk kinek mikor melyik nap jo). Igy egyik nap en visszem 9-re a kisfiam oviba es a ferjem hozza el delutan 3-kor. Aztan meg forditva. Igy mindketten ugyan annyit vagyunk a gyerkoccel es delutan 5-tol meg mindenki egyutt van. Dolgozhatnek 10-tol vagy akkar 11-tol is nyugodtan csak azzal az a gond, hogy keso delutan ernek haza es ezt nem akarom. Igy a 9 az ami meg megfelel es a kisfiam is 6 orat van oviba a tobbit velunk. Olyat viszont szoktam csinalni, hogy ha jo ido van akkor csak 4 orat melozom aznap es fogom a gyereket ebed utan es elmegyunk tekeregni vagy levezetunk a tengerpartra es ledolgozom az idot a tobbi napon. Nekem es a ferjemnek is nagy szerencsenk van es itt eleg jol toleraljak ha az embernek gyereke van. Egy dolog ami nagyon rossz, hogy nincs gyerekkel tappenz. Ha beteg akkor fizetetlen szabadsag. De szerencsere a kisfiam nagyon ritkan beteg (kop-kopp).

2013. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális. Nem mondom, előfordul a túlóra, főleg most (könyvelésen dolgozom, mérlegkészítési időszak van), de általában látom már délelőtt, hogy el tudok-e menni 3-kor vagy nem. Ha nem, akkor riasztom anyukámat/anyósomat, hogy legyenek szívesek elmenni a gyerkőcért az oviba. Úgy, hogy a gyerek nem tud róla, hogy nem lesz időben elhozva biztos nem hagyom ott. Kétségbe is esne.... Tudom, hogy az ember félti a helyét, de próbálj meg beszélni a főnököddel, hogy ha ilyen van, akkor legalább előre szóljon, mert a gyereked az oviban vár, ezt így nem lehet csinálni, nem lehet megváratni, ők még nem értik igazán, hogy anya miért nem jön értem időben, kétségbe esnek.... Ha van lehetőséged, szerintem nézz más munkát. 5 éves kislány anyukája.
2013. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindehol van ez így, de bizony nagyon sok helyen kell túlórázni, és az olyan munkaköröket bizony nem kisgyerekeseknek találták ki.

Ha ez rendszeres nálatok és a főnököd elvárja hogy te is bent maradj, akkor jobb, ha más munka után nézel, persze ha olyan környéken latok, ahol van munkalehetőség, Bp környéke például. Végülis még nem régóta vagy ott, még lehet váltani. Mert ha a főnököd úgyis elvárja, hogy bent maradj, te meg lelépsz, az is csak feszültséget szül köztetek.

Férjemnek pl. sosem kell túlóráznia.

2013. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azóta változott a helyzet, beszéltem a főnökömmel, és megértette, nem gond, h eljövök fél 5-kor :) (eddig legalábbis). A többiek elég irigykedve néznek rám.. de az is igaz, h sajnos csak nekem van gyerekem a nők közül.. a férfiak közül meg pont a főnökömnek! :) Lehet ezért is értett meg.
2013. márc. 23. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!