Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 vagy több kisgyerekes...

2 vagy több kisgyerekes dolgozó szülők?

Figyelt kérdés

Mikor keltek mikor indultok oviba /bölcsibe, mikor értek haza?

Otthon mi dolgod van a gyerekekkel mennyit játszotok mennyit játszanak együtt?

Esti rutin mikor indul hogy zajlik?

Köszi!


2013. febr. 14. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 5:30 kelek.6 előtt keltem a gyerkőcöket.Felöltöztetem a két kicsit(2,5 és 4).A nagy egyedül csinál mindent(13)Én 6:10 elindulok egyedül dolgozni a férjem megreggelizteti őket kocsiba rakja fél 7 után.Egyiket bölcsibe másikat oviba lerakja 7 kor indul dolgozni.16:00 körül érünk haza mindkét kicsit én szedem össze biciklivel megyünk haza.Ha hazaérek általános romelhárításba kezdek mert reggel minden úgy marad (asztal.ágy fürdő stb...)főzni nem szoktam minden nap mert mindenki eszik meleg ebédet ahol van.Inkább játszunk,meghallgatom az élmény beszámolókat meg készítem a ruhákat ki másnapra.Leckét nézek át,logopédiás gyakorlatokat csinálunk meg ilyenek.7körül fürdés addigra haza ér már apa is.Utána vacsora fél 9 körül fekvés.
2013. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

5.30-kor kelek, készülök, elkészítem az iskolás fiam tízóraiját, 6.30-kor indulok dolgozni. A 3 éves lányunkat apuka viszi oviba, mivel ő közel dolgozik és 8-ra jár. Nagymama hozza el a kicsit, én hozzájuk megyek munka után, fél7-re érek haza. Főzni nincs időm csak hétvégén, mert fél7-től lecke kikérdezés, rendrakás, mosás, kicsivel némi játék, vacsi és már este van, fürdetés stb. Mindenki meleg ebédet eszik, így este már általában csak gyors vagy hideg vacsi van. Apuka este fél9-re ér haza, utána megint lehet konyhát rendbe tenni, addigra már káosz van. :D

Nálatok mi a napirend?

2013. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére viszonylag rugalmas a munkaidőm, mert magamnak osztom be a heti 40 órát, így nincs kőbe vésett napirendünk :)

Ami tuti, hogy a párom fél7-kor indul és fél6-ra ér haza, vagyis ő nem tud segíteni.

Ált. 7 körül keltem a gyerekeket, fél8-8 körül indulunk az oviba, ami 5 perc kocsival, majd én is megyek melózni és du. 4-fél5 körül megyek értük.

Heti 1 nap van, amikor többet dolgozom (így jön ki a 40 óra), akkor a mama megy értük, én pedig 7-8 között érek haza.

A másik 4 napból 1 nap van a nagynak tornája, akkor 6-ra érünk haza.

Ált. együtt játszanak a gyerekek és szégyen ide-oda, de én csak kb. fél órát szoktam velük játszani :( Egyrészről tényleg tök jól elvannak együtt, másrészről mindig van itthon valami tennivaló. Ja meg a kicsinek én hordom a kaját az oviba, mert ételallergiás, így főznöm is kell :(

A párom fél6 körül ér haza, ő többet játszik velük, na de nem is csinál itthon semmit! :)

Este 7 körül vacsi, fél8 körül fürdés, majd fél9 körül mennek aludni a gyerekek és 9-fél10 felé alszanak csak el, mert 1 szobában vannak és csacsognak.

Már egy ideje szeretném fél órával előbbre hozni a lefekvést, hogy nekünk is legyen egy kis időnk egymásra és magunkra, de mindig van valami esténként, ami miatt nem megy :)

Így viszont olyan rossz, hogy mire elalszanak, én is kidőlök :(


És nálatok hogy megy?

2013. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én még előtte állok. a kicsi 2,5 éves, most kezdi a bölcsit. A nagy 4 éves múlt, ovus. Apuka 7 napot dolgozik 12 órában egyik munkás hét nappal, másikon éjjel. Szabad héten másodállás, 7-5-ig. Nekem kilátásban van egy 6 órás munka. Hètfőn 10-17-ig, K, sz, cs: fèl 8-fél 2; p: f8-f1-ig.
2013. febr. 24. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy beleszólok, de hogy tudjátok túlélni ezeket a napokat?? :(

Én még csak itthon vagyok a 9 hónapos lányommal, és egy szuper 4 órás munkahely vár vissza, de hiába imádom a munkámat, akkor is tartok az érzéstől, hogy milyen lesz nem "csak" itthon lenni...

Tudjátok én mindig is "rettegtem" attól, hogy nehogy főállásban kelljen dolgozni a gyerek(ek) mellett, mert az tényleg egy mókuskerék, ha az ember azt szeretném hogy mindenre és mindenkire legyen ideje... :(

Én ezért is áldom a sorsot, hogy 4 órás munka vár vissza, mert az annyira szuper, hogy mire megyek a gyerekért, addig hazafelé bevásárolok, itthon előkészítem mi lesz a vacsi, leviszem a kutyát, ha kell, anyum, barátnőm átjön, vagy főzök, mosok, takarítok és mikor megyek az oviba, suliba, addigra már délutánra a játék marad csak!

Meg én nem bírnék egyszerűen úgy elmenni itthonról reggel, hogy nincs megágyazva és minden szanaszét, szóval ha kell, előbb kelek majd fél órával,d e ezeknek meg kell lenniük! Nem vagyok rendmániás, de szeretem, ha szép letisztult a lakás és nincs káosz. :)

Szóval egyikőtök sem tudná megoldani a 4-6 órát, vagy anyagilag szóba sem jön?? :(

Akinek a Férje minden nap dolgozik, az hogy piheni ki magát? Csúnyán mondva mi öröme van a napjaiban?? :(((


Mindenesetre elismerésem azoknak, akiknek muszáj ennyit dolgozniuk és igyekeznek megfelelni az élet minden területén! Csak arra kell szerintem vigyázni, hogy ha tényleg nagyon kevés az együtt töltött idő, az mindenkinek nagyon szép emlék maradjon.. :)

2013. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Nekem 2 gyermekem van, 2 éves és 5 hónapos és most dolgozunk a harmadikon. Nyilván én még nem dolgozom, de fogok, sőt most tanulok is a gyerekek mellett. Segítségem egyáltalán nincs, csak Apa, feltéve ha itthon van mert azért elég sokat dolgozik...


Én (és szerintem sok kisgyermekes szülő) sokkal nagyobb örömet, boldogságot lát a gyermekekben mint abba,hogy most be van e vetve az ágy vagy sem. Ez egy átmeneti időszak, ha nagyobbak lesznek, önállósodnak,nem kell etetni őket, hozni vinni és a házimunkában is be tudnak segíteni. Olyan rövid ez az időszak, ezt ki kell élvezni minden nehézségével együtt! Én imádom és alig várom, hogy nagycsaládosok legyünk:)

2013. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

9 hós kislány anyukája vagyok és szerintem attól még, hogy nem szalad a lakásom, a babámmal is kiélvezek minden percet! Főzés takarítás közben is lehet kukucsolni, játszani, mondókázni, beszélni Hozzá.... Nem érezném jól magam, ha ülnék Vele a földön és közben nézném, hogy repkednek a pormacskák a lakásban, amiket a szellő felfúj... Nem tudom ki érzi így jól magát, de én nem. :D


Természetesen, ha van rá lehetőségem, akkor csinálom a háztartást,a mikor a kicsi nagyon jól eljátszik, vagy itt a mami, esetleg alszik, vagy hintázik a biztonsági őves hintájában. :) Szóval szerintem a tiszta, rendes lakás gazdája is lehet jó anyuka és az, aki egész nap a kicsijével fekszik a földön és nem csinál semmit, az is lehet "rossz" anya... nem ez a mérce... :)


De persze ha választanom kellene, hogy megnézzem a gyerekem rajzait, leckéjét, múveit később, vagy elkezdjek porszívózni, tuti a háztartás maradna estére, vagy másnap reggelre, de az is biztos, hogy nem tudok úgy megleni, hogy nincs tisztaság, és rend. :) De akkor mint írtam, korábban kelek és megcsinálom. :)


De nem vitatéma. Mindenki más és és máshogy érzi jól magát! :)

2013. febr. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Sajnos a részmunkaidő nálam nem járható út, mert a jelenlegi pozíciómban nincs rá lehetőség, csak ha "lejjebb lépnék" a ranglétrán, ahol viszont sokkal rosszabb körülmények és kb. feleannyi fizu várna, na meg a céges kocsit és a telefont is vissza kéne adnom.

Úgyhogy ez van, el kell fogadnunk. Van még 2 év a lakáshitelünkből, akkor 110e Ft-tal beljebb leszünk havonta, úgyhogy kicsit lazábbra vehetjük majd a nadrágszíjat :)


A takarításhoz annyit fűznék hozzá, hogy amíg itthon voltam, heti 3x porszívóztam, 2x felmostam, 2x fürdőt takarítottam, minden héten ágyneműt cseréltem stb, de ezekből muszáj volt visszavenni, mert egyrészről nem mi vagyunk a lakásért, másrészről fizikai képtelenség lett volna ugyanúgy rendet és tisztaságot tartani.

Úgyhogy most már csak hétvégén van takarítás, így bizony szombat reggelre már kergetik egymást a porcicák a padlón :) Viszont a rendre nagyon odafigyelek minden nap. Be van ágyazva, ált. minden el van pakolva, mosni is szoktam, a konyhát pedig minden este rendbe vágom.


Amúgy tényleg nagyon kiszúrás a nőkkel szemben, hogy egyáltalán nem támogatják a részmunkaidőt. Vagy ha igen, akkor nevetséges fizetésért.

2013. febr. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!