Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utálom az etetést másfél éves...

Utálom az etetést másfél éves kislányomnál. Hogyan lehet ezt az időszakot túlélni?

Figyelt kérdés
Mindent megcsinál amit el lehet képzelni,meg amit nem is, trutymózik, dobálja a kaját, kb 2 falatot ha képes normálisan megenni, napi 3szor a konyha teljes romokban hever másról nem szól az élet mint az állandóan undorító konyha takarításáról, meg arról, hogy túléljünk egy etetést. Apja már nem is hajlandó etetni, az ő türelme is sajnos nagyon hamar elfogy, mikor látja mit művel:( Persze mindent csak önállóan akar, etetni már nem engedi magát,inden alkalommal kb 10 féle kaját kell felvonultatni, mire eldönti miből hajlandó enni, azaz trutymózni.Átöltözés utánna evidens, nincs az az előke ami ezt kibírná. Szóval fogalmunk sincs mit tehetnénk, éhesen mégsem hagyhatjuk,mert akkor meg üvölt természetesen. Annyira kikészít már idegileg mindkettőnket, hogy komolyan elgondolkoztunk, hogy nem kell több gyerek, nem túlzok, tényleg katasztrófa.
2009. nov. 22. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Egy másfél éves gyereknek miért kell 10-féle kaját felvonultatni, hogy kegyeskedjék kiválasztani, mit akar enni. Tedd elé amit tudod, hogy megeszi és kezd el etetni. Ha elkezdi a "műsort", vedd el előle. Egy óra múlva próbáld meg újra. Ne izgulj, ha tényleg éhes, enni fog és nem adja elő a hisztit. Ha üvölt, hát üvölt, majd abbahagyja. Nem arról van szó, hogy éheztetitek a gyereket, nem adtok neki enni, hanem szokjon hozzá, amikor enni kell, akkor enni kell és nem cirkuszolni. Most azt látja, hogy a szülei kétségbeesetten keresik a kedvét. Ha lepereg rólatok, akármivel is próbálkozik, abba fogja hagyni. Persze kötélidegek kellenek hozzá! Drukkolok neked!
2009. nov. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

"mire eldönti miből hajlandó enni"

ÉS MÉG CSODÁLKOZOL? Titeket palira vesz a gyereketek és ő irányít benneteket! Talán ha kevésbé kapatnátok el, még normális felnőtt is válna belőle...

2009. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
bocs,azt rosszul írtam, hogy minden alkalommal 10 féle kaját, ez csak vacsoránál van így,azaz mikor kap valamit, mutogat a hűtőre és magyaráz, az előtte lévő kaját meg lesodorja. nem azért mert nem szereti, mert máskor épp megeszi, csak épp nem azt kapott amit elképzelt.
2009. nov. 22. 16:57
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Miért baj, ha önállóan akar enni? Másfél éves, ez tök normális, de persze nem egyszerű, mire megtanulja. Az én gyerekeim sem késsel villával kezdték, kézzel ették a levest is, halásztak ki belőle mindent, képzelheted, hogy nézett ki az asztal, a padló, meg minden pl. paradicsomleves után. A lányom ráadásul válogatós volt, de ahogy az első is írta, ha nem evett, nem problémáztam, nem csináltam 3 másik kaját, következő étkezésre mást kapott.De volt olyan időszak is, hogy semmi mást nem evett, csak májkrémet, semmi baja nem lett.Aztán megunta, és jött más.

Ezt túl kell élni, türelem, semmi más.

Üljetek le együtt, készíts magadnak is oda kaját,nyugodt körülmények legyenek.Mert ha már eleve idegesen indulsz neki, már megint ugyanaz az őrület alapon kezded, biztosan ő is érzi, hogy semmi kedved az egészhez, így ő is nyűgös lesz.


Másfél éves, adhatsz neki kiskatonákat, kenyeret, felvágottat, sajtot..És igenis, apa is üljön oda, ne pedig elvonuljon,hogy ő ezt nem bírja....


Sok türelmet, kitartást, és remélem azért lesz még tesó :-))

2009. nov. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Mi is átéltük ezt az időszakot a kisfiammal. Ő most 19 hónapos és egy-két hónapja ugyanez volt nálunk is. Én az alábbiakkal tudtam javítani a helyzeten:

- Jól kiéheztetem. Egy nap háromszor kap enni: reggel 9 körül, délután 4 körül és este 9 körül. Nem is igényli többször, viszont így eszik valamennyit.

- Este vacsorát a fürdőkádban kap. Ez egyrészt azért jó, mert ott jól eljátszik és közben észrevétlenül eszik is, másrészt pedig nem kell utána a konyhát takarítani.

Tudom, hogy nagyon nehéz, nálunk sem tökéletes még mindig a helyzet, de ha egy kicsit éhezteted, akkor jobban fog érdeklődni olyan ételek után is, amire félig éhesen rá sem néz. Az a baj, hogy jelenleg tényleg "szórakozik" veled, veletek, mert látja, hogy nektek fontos az evése. Vedd egy kicsit "félvállról" az etetést, ha éhes, úgyis enni fog. Türelmet és sok sikert kíván egy hasonló helyzetet sokszor átélt anyuka :-)

2009. nov. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Néha adj a kezébe olyat amivel mászkálhat a lakásban. Egy sajtos kiflit vagy egy egész almát. Jövet menet megeszi. A tisztaságmánia az meg a te problémád azt neked kell megoldani magadban nem a gyereket okolni. Ilyenkor így esznek most tanul. Szerinted te késel és villávala kezedben születtél?
2009. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hú, valószínűleg lepontoztok, de 00:00-ás válaszoló fürdőkádban etetés módszere sztem abszolút nem követendő példa,sőt.....


A legjobb ha már ilyenkor kialakul bennük, hogy enni az asztalnál kell, nyugodt körülmények közt, és ha eszünk, arra koncentrálunk, nem pedig fürdünk, játszunk, tévézünk, stb, és közben tömjük a szánkba a kaját, jól meg nem lakunk, mert az agyunk másra figyel..


Persze nehéz ez az időszak, de ha teret engedsz neki, hamar megtanul önállóan enni. Viszont kezdetben ez nehézségekkel - sok takarítással jár,ez természetes,mindent el kell kezdeni valahol.


Türelmet és kitartást kívánok :-))

2009. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy olvastam kérdésed és a kommented, mintha én írtam volna. Sokszor az én gyermekem is kívánkozik mást enni, általában tudom, mi az amit nagyon szeret és mindig próbálkozom valami új étellel is, ilyenkor elsőre nem biztos, hogy fogadja és mással kell kínálni, valóban mást kell felvonultatni. Nem értem, mit nem értett ezen az első. Nálam is csatatér van evéskor, mert egyedül szeret enni, hagyom is, és mindig annyit eszik, amennyit ő eszik, aztán köszöni szépen és feláll. Ha keveslem, vágok neki össze gyümölcsöket és leteszem a kisasztalára, bőséggel elcsipegeti. Nekem azt mondta a doktornő, soha ne aggódjak, ha kevésnek látom, amit eszik, egy fél banán is táplálja egész nap, éhen nem hal akkor sem, ha csak annyit eszik. Így én nem aggódom, egészségesen fejlődik és tudja mennyit kíván. Az, hogy ilyen csatatérrel, nézd, mi inkább nevetünk rajta, mert olyan vicces, amikor az elfogyasztott makaróni után a tésztadarabkák itt ott kacsingatnak a földön. Lehet, hogy másnak ez bosszúság, de még mindig jobb, mintha képtelen lenne gyermeked egyedül enni. Gondolj erre. Mi már elég sokat javultunk, egyre kevesebbet takarítok utána, de még így is minden étkezés után marad valami szanaszét, de boldog vagyok és örülök, hogy egészséges gyermekem van. Kanállal már olyan szépen eszik, hgy csak egy nap egyszer kell lecserélnem az evős polóját, ha kanalas főzelék van, vagy levesféle ebédre. Jaa, akartam is mondani, egy nagyobb pólót adj rá az evésekhez az előke helyett, amit leehet :) Ne gyötörd magad, ne stresszelj emiatt, ki fogja nőni,és valóban, ne hagyd, hogy irányítson téged, te irányítsd őt, mondd azt, ha nem eszik, vagy nem eszik szépen, akkor jöjjön vissza az asztalhoz később. Légy türelemmel, megéri:)
2009. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 14 hónapos, és ő is szeret válogatni. Én ugy szoktam, hogy van a vacsora pl, és ha neki az nem kell, még gy fajtát megpróbálok, ha az sem, akkor mehet... megpróbálom legfeljebb később, ha nem kell neki, dobálja, köpködi, vagy játszani akar vele, akkor nincs tovább. Én már ebből nem csinálok problémát. Ha eszik, eszik, ha nem , nem.
2009. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az volt a szokás hogy ha már nem kérte a kaját ledobta a földre,mi 100X elmondtuk neki hogy ha nem kéri tegye vissza az asztalra és ne dobálja, igaz hónapok munkája volt de már ha nem kell a cucc, lerakja az asztalra és feláll az etetőszékében

de ehhez az kellett hogy elvegyem tőle a kaját és néha féléhesen menjen aludni, játszani stb. hidd el egy kis kajamegvonástól nem hal éhen, vedd lazán, ha látja hogy nyugodt vagy, nem idegesít amit csinál, csak következménye van, ő sem fogja éheztetni magát

2009. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!