Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Négy éves kislányomnál az...

Négy éves kislányomnál az ovis doktornő alsóháti skoliózist (gerincferdülést) állapított meg és gyógytornára kell járnunk?

Figyelt kérdés
Felülvizsgáltassam a döntését? Mennyire káros vagy hasznos ebben az életkorban a gyógytestnevelés, ami ugye nem egyezik a gyógytorával?
2011. szept. 8. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A gyógytestnevelés miért ne egyezne vele? A tornaórát vhol testnevelésnek hívják. Sztem ua a kettő. Mindkettő csak használ a gyereknek.
2011. szept. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el egy gyógytornászhoz (olyanhoz, aki elsősorban gyerekekkel foglalkozik), s majd ő megmondja, hogy szükséges e a gyógytorna. Abban biztos lehetsz, hogy károsnak nem káros, csak az a kérdés, hogy szükséges e, mert akkor időt kell szakítani rá.
2011. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyi a egész, hogy kétségeim vannak az ovodai gyógytestnevelés hasznosságával kapcsolatban. Lehet hogy inkább magángyógytornászhoz kellene vinnem a javulás érdekében.
2011. szept. 8. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A problémát nagyon komolyan kell venni,mert sok múlik azon,hogy milyen kezelést kap a gyermek,mely nélkül sokat súlyosbodhat a gerincferdülés a növekedéssel.


Én jártam csoportos gerinctornára kamaszkoromban,ott már az embernek nagyobb a szabálytudta,ha nem egyénileg foglalkoznak egy ovissal,akkor nem biztos,hogy végigcsinálja úgy a tornát,hogy az valóban alapos lesz és használ.

Mikor én jártam gerninctornára a gerincferdülésem miatt,akkor a gyógytornász boziny odajött ha valaki nem csináltam megfelelően és besegített,eléggé fájdalmas volt számomra a torna,de azóta helyrejött a gerincem.

2011. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Akkor vidd el magán úton is gyógytornászhoz. Az óvodai gyógytestnevelés ártani biztos nem árt, de ha ebben is kételkedsz, akkor jelezd az intézmény felé, hogy ti magánúton szeretnétek ez intézni, s örültök, hogy ilyenre is figyel az ovi, s szakorvos jár a gyerekeket megvizsgálni, s meg is ijedtetek, ezért fordultatok gyógytornászhoz, ahová heti x-szer jártok majd, s így az ovi tornát egyelőre nem szeretnétek igénybe venni. Ilyen tálalás mellett csak nem lesz belőle sértődés.
2011. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 vaanda válasza:
100%
Szia, gyógytestnevelő vagyok. A gyógytesi nem egyenlő a gyógytornával, ez játékos, csoportos foglalkozás, és nagyon hasznos skoliózisra. Feltétlenül és egész nyugodtan irasd be a lányod, de javaslom hogy menjetek el ortopéd szakorvoshoz is, hogy a skoliózis mértéke és fajtája is kiderüljön, a gyerekorvosok csak szűrést végeznek, de a pontos diagnózist nem tudják felállítani. A legenyhébb, szinte még gyógytestnevelést sem igénylő fajtától a nagyon ritkán előforduló fűzőt is igénylő típusokig nagyon sok fajtája létezik. Ő megméri a görbület mértékét és 1-2 év múlva a kontrollon látja majd hogy javult-e vagy esetleg romlott.
2011. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Egyetértek az utolsó válaszolóval, Azóta rengeteget olvastam a témában, hétfőn visszük orvoshoz.

Mivel ez a vizsgálat májusban volt, felháborítónak tartom hogy csak most szóltak hogy tesire kell járjon. Amúgy is iratni akartam valamilyen mozgásra. Gondolom ha nagyon komoly lett volna akkor szoltak volna még májusban.

Én is megvizsgáltam és semmit sem látok...

Na de ez egy más történet.

Azért megírom mit mondd egy szakember:)

2011. szept. 11. 04:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!