Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 évesen úgy érzem romokban...

16 évesen úgy érzem romokban van az életem, a családi gond miatt. Nem vagyok már kislány, de ezt nem bírom már. A sok hazugság, pénz gondok. Hogy keveredtetek ki gyerekkorotokban az ilyen helyzetekből?

Figyelt kérdés

Nem is tudom miért írok ide.. menthetetlennek érzek mindent...16 éves lány vagyok.

Ti hogy éltétek/élitek meg a rossz helyzeteket?gondolok itt tartozásra, titkolózásra, egyéb rosszra..

Jobb lett, miután elkerültetek otthonról?


2013. máj. 23. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a leírtak kissé zavarosak. Neked vannak pénz gondjaid, meg tartozásaid? Ha nem vagyok indiszkrét, ezek miből, hogyan jöttek? Miért kell titkolózni?

A gond, nem oldódik meg azzal, hogy elkerülsz otthonról. De miért kerülnél el?

2013. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Hajjjaj, pedig még mennyi idő áll előtted, nagyon fiatal vagy te még az ilyen felfogásra, bár azt tud, erősnek kell lenni, ki kell tartani, és arra kell törekedni, hogy jobb életed lehessen majd egyszer idővel! Gondolok itt az iskolára pl.

A pénzre meg annyit mondok, pénz gondja mindenkinek van, csak addig nyújtozodjon mindenki amíg a takarója ér!

Megoldhatatlan probléma meg nincsen, ezt elhiheted! Mert mindenre van megoldás!

Erre mondják azt hogy lehetetlenség nincsen, csak tehetetlenség!

Sok kitartást kívánok neked, a jövőd meg csak rajtad múlik, hogy jobb vagy rosszabb lesz e.

2013. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi!!

Jól élünk, jól keres apukám, anyukám átlagosan. De anyukámnak nem tudjuk honnan, mégis hatalmas tartozása van, amit apukám nem tud... én nem tudok ezzel semmit kezdeni, a nyári munkával keresett pénzem semmi...tudom, hogy nem oldódna meg, ha elmennék, de ha megyek tovább tanulni, akkor nem ebben a városban szeretnék.

És tudom, hogy vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben családok, de úgy utálom, hogy azt kell nézni, hogy elég-e a pénz, meg kell várni a következő hónapot, és a tudat, hogy tudom, hogy mennyi tartozás van, amit nem hogy mire...Senki barátomnak nem beszélek ezekről, nem gondolnák ezeket..de már olyan rossz mindent magamban tartani, egyedül lenni, sírni...

2013. máj. 23. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy ezt írom de anyukád miért Rád terheli az adósságának a gondját, szerintem 16 évesen nem ezekkel kellene foglalkoznod, miért nem mondja el apukádnak a gondjait, általában a felnőtteknek kell megoldani a saját gondjaikat nem a gyereküket terhelni ezzel. Gondolom semmi más nem jár a fejedben csak ez, szerintem ez nem szép dolog, Te sem tudsz beszélni velük, vagy nincsenek jóban, hogy anyukád titkolózik? Anyukád azért biztosan tudja honnan van adóssága, az azért magától nem lesz... Szerintem!

2013. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nem terheli rá, a mamámtól tudom. Rajta nem is látszik meg semmi... Van pénzünk is, apukám jól keres. Ezért nem is értem, hogy honnan lehet tartozás.
2013. máj. 23. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!