Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig hitt gyereked a Mikulás...

Meddig hitt gyereked a Mikulásban?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 éves, már 5 évesen ráébredt, hogy a karácsonyi ajándékékat nem a Jézuska hozza, de a Mikulásban még rendületlenül hisz.

Van akinek ilyen nagy gyereke még hisz a Mikulásban?


2013. dec. 8. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam 7 ès fèl èves.Hisz a nyusziban a Mikulàsban Jèzuskàban.Szóval ameddig tudjuk megtartjuk az illuzioit:)))
2013. dec. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nememlékszem ***** válasza:
Kisfiam is, kislányom is 10 évesen jött rá az igazságra, a fiam akkor is csak úgy, hogy szép lassan "rávezettem".
2013. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 éves, az idén megjegyezte, hogy az iskolában nem az igazi mikulás volt, csak egy beöltözött. Honnan tudod, kérdeztem tőle: - Anya az látszott, meg a csomagokat is biztosan a boltba vették. Szóval kezdi kapizsgálni, hogy miújság. De, hogy még meddig hisz....szerintem magától rá fog jönni hamarosan.
2013. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7 éves a lányom és ő is hisz a mikulásban, de úgy, hogy sok mikulás van, hiszen más volt az iskolában és más a mikuklásvonaton. Próbáltam meggyőzni, hogy az igazi mikulás volt, de mondta, hogy ez nem igaz, mert más volt a hangja és a ruhája is egy kicsit. De ez nem gond nála, hisz benne, hiszen látja, hogy van. A Jézuskában már kezd kételkedni, egy kicsit tartok tőle, hogy idén hogy oldjam meg, hogy ne bukjunk le. :)
2013. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

7 éves a nagyobbik fiam és még hisz a Mikulásban és a Jézuskában is.

A húsvéti nyuszi mondjuk nálunk sosem kapott akkora jelentőséget, így az nem probléma.

Ő még hinni akar, tehát nincs szívem felvilágosítani, meg a kistesója miatt sem lenne szerencsés.

Talán jövőre, ha ő érdeklődik róla, akkor beavatom.

Ja és nálunk pl. sosem volt probléma, hogy annyiféle Mikulás van, tök simán megértették, hogy a Mikulás nem lehet egyszerre ott mindenhol, hogy meghallgassa a gyerekeket, így vannak helyettesítői, viszont az ajándékokat az igazi rakja a csizmájukba :)

2013. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

:) 1,5 évesen amikor jött a "Mikulás" kitágult szemekkel nézte. Aztán a ceremónia végén utánarohant, hogy papa-papa. :) Az apukám volt beöltözve. Nem tudjuk hogyan ismerte fel, mert profi :) a faluban-oviban-iskolában mindig Ő és sosem ismerték fel a gyerekek.


2,5 évesen már novemberben zaklatta (és azóta is minden évben), hogy "Ugye papa idén is Te leszel a Mikulás?" Sajnos a most nem jön már, november végén meghalt....a kislány megmondta, hogy a papa volt a Mikulás, másik nem kell. :'( 4,5 éves

2013. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!