Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, erőltessem vagy...

Mit tegyek, erőltessem vagy hagyjam? Más is tapasztalt ilyet? Többi lennt.

Figyelt kérdés
Kislányommal jó időben is katasztrófa az indulás. 3 lesz 3 hónap múlva. Amióta hideg van, sok ruha kell, sokat kell öltözködni, még nehezebb. Szabályosan erőszakkal kell költöztetnem, kb 1 óra alatt sikerül elkészülni. Már belefáradtam, már nekem sincs így kedvem elindulni, lent nem akar menni, kicsit sétálunk és már mondja, hogy ennyi elég volt már menjünk haza. Más is tapasztalt már ilyet? Mi lesz, ha megyünk minden reggel oviba?

2013. dec. 9. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen, kész kínlódás volt vele. Most már 4 múlt, de még mindig nem mondanám könnyűnek. Meg kell próbálni motiválni őket, de tudom hogy milyen nehéz állandóan kreatívnak lenni. Az én repertoárom nagyjából ilyen:lássuk egyedül fel tudod-e venni a nadrágod? biztos nem..., aki először felöltözik kap egy gumicukrot,vagy: sajnos most muszáj levinnünk a kutyát akkor is ha nincs kedved hozzá.... Ha nem partner, akkor erővel kell felöltöztetnem és elindulnunk, nagyon lefáradok ebben. A nyílt tiltakozás azért most már ritkább, de három évesen ez volt az általános menet. Ha el is indultunk, 2 perc után nincs kedve jönni, nincs kedve kismotorozni, nincs kedve bicajozni, nyúz hogy vigyem őt is meg a bicajt is. Bevallom én időnként még előveszem a babakocsit ha nagyobb távra megyünk gyalog, vagy időhöz vagyunk kötve. Egyszerűen képtelen vagyok másképp csinálni.
2013. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Fiam is pont ugyanezt szokta csinálni.Nem akar öltözni, nem akar lemenni.

Érdekes hogy reggelente viszonylag hamar elkészülünk, és indulunk az oviba.

Bármilyen rossz idő van szívesen indul el.

De délutánonként v hétvégén 10 lóval sem tudnám levontatni. (csak délig van oviban)

Én nem erőltetem.

Én sem szívesen mászkálok hideg szeles időben, csak ha muszáj.

Elmegyünk boltba, oviba, esetleg mamához.


Én nem sesztetem.

2013. dec. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 10. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire utálja és te sem bírod idegekkel, erővel, akkor ne vidd le minden nap. Esetleg "pótlásként" szellőztess benn többször, hogy legalább annyi friss levegőt szívjon egy nap.
2013. dec. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!