Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák ez testvérf...

Tapasztalt anyukák ez testvérféltékenység lenne vagy mi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hete született meg második gyermekem. Van egy majdnem 3 éves nagylányom. (novemberben tölti.)

A lányom tündéri az öccsét puszilja simogatja beszél hozzá mondja a nevét és mondja, hogy ő Mátéja stb.

Viszont ami aggaszt, hogy engem gyakorlatilag teljesen elutasít. Nem engedi, hogy szeretgessem, betakarja megöleljem stb. Ezt mind az apjának kell ha itthon van. Ha nincs akkor egész jól el van velem viszont tartok attól, hogy jövőhéten délutános lesz párom, hogy akkor is ugyan ezt fogja csinálni.

Lehet a kórházi napok jönnek ki amikor nem látott annyit?

Ti mit csináltatok ilyen helyzetben?


2013. aug. 22. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a testvérféltékenység egy formája. Szerintem próbáld meg minél természetesebben kezelni, tehát ha az apukáját akarja, akkor intézze ő fektetést, fürdetést, stb. Ha pedig ő nincs kéznél, akkor csak mondj annyit, hogy sajnos apának most dolgoznia kell, de ha legközelebb itthon lesz, majd ő csinálja. De ne kommentáld úgy, hogy látom, anya nem felel meg, vagy anyát nem szereted... És akkor hamarosan biztos jobb lesz. Persze még várható, hogy egy csomó más módon is kijön a féltékenység az idők folyamán, akár a tesóval szemben is, mire megszokja és elfogadja az új viszonyokat.
2013. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen hagyom és Párom intézi is a dolgokat körülötte. Csak kicsit rossz, mert idáig egy stabil kapcsolatunk volt/van. Ugye Apa mindig is előrébb került ha itthon van de ez most másabb teljesen mint régen.
2013. aug. 22. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:

HElyreáll, ne aggódj!


Nálunk is ez volt, amikor szültem. Most 2 hónapos a kisebb picike ( a nagy 2,5 éves) és pár hete viszonylag rendeződött ez a dolog - jött helyette más. De átvészeljük. Csak természetesen, öszt9nösem akkor ő sem érzi úgy, hogy ez nagy dolog, ha nincs benned bizonytalanság bármilyen tettedet illetően...

2013. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most az én lányom is elutasít engem, csak apa jó. Pár napig 'szobafogságban' voltam betegség miatt, az apjára maradt szinte minden. Azóta rajtam átnéz, sőt arrébb is küld. Pedig még kistesó sincs mellette.
2013. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!