Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom folyamatosan azt...

A kislányom folyamatosan azt mondogatja hogy "lélekrozmár" és nem tudom mért, van valami baja?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a 9 éves gyerekek gyakran mondogatnak furcsa dolgokat, de a múltkor már a dolgozatába is bele írta, a tanárnője is aggódik miatta. Vigyem el pszichológushoz vagy magától elmúlik?

2013. dec. 9. 16:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Megkérdezted már, hogy ez mit jelent?
2013. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy folyamatosan mondogatja? Mást nem is mondd? Vagy csak sokszor mondja? Milyen gyakran? Milyen helyzetekben? Másoknak mondja vagy csak úgy magában? Ezek azért fontos elemek, hogy meg tudjuk ítélni a problémát, de egyébként pszichológushoz vinni mindenképp érdemes lenne, nem veszítesz vele semmit.
2013. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tõle, hogy honnan hallotta ezt a szót és szerinte mit jelent, mert én pl. nem hallottam sohasem ezt a szót és még azt sem tudom, hogy mit jelent.
2013. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
1-esnek van igaza... első körben én is azt kérdezném meg mit jelent neki ez a szó... lehet teljesen ártalmatlan valamire mondja ezt amire nem is gondolsz... (lehet barátnőkkel rakták össze ezt a szót és használja...) ha kiderül akkor majd eldöntöd kell-e pszichológus vagy sem...
2013. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Amikor megkérdezem mit jelent azt mondta: "Nem Tudom"...

Általánosságba mondja, szokott mást is mondani, de szinte mindig erről beszél, kb. olyan ez neki, mint egy szállóige. Van amikor hirtelen csak úgy kimondja és van amikor nekem vagy az apjának mondja, az iskoláról nem tudok sokat hogy ott is mondja-e ... de biztos mondja, mert a dolgozatába is leírta.

2013. dec. 9. 17:01
 6/25 anonim ***** válasza:
azt megkérdezted hol hallotta? (lehet csak hallotta valahol és nagyon megtetszett neki ez a szó... és aztán elkezdte mindenre használni... )
2013. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem emlékszik hol hallotta. Megkérdeztem hogy szerinte mit jelent, hogy képzeli el, és megint azt mondta hogy nem tudja.
2013. dec. 9. 17:18
 8/25 anonim ***** válasza:

És a dolgozatába,hogy írta bele?

Valami fogalmazásba írta bele a szót vagy valamilyen kérdésre válaszolt ezzel?

2013. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Valamilyen fogalmazást írtak, és erről a lélekrozmárról írt.
2013. dec. 9. 17:41
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Maga a szó nekem inkább viccesnek tűnik. Az viszont fura, hogy folyton hajtogatja, de nem tudja megmagyarázni sem az értelmét, sem az okát, hogy miért mondja. Ha ennyire hárít, az már feltűnő. Szerintem ne hagyd annyiba, egy kicsit kitartóbban próbáld kiszedni belőle. Lehet ám, hogy valami apróság, csak számára bír nagy jelentőséggel, és akkor nagyobb kárt okoznál azzal, ha egyből pszichológushoz cipeled.
2013. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!