Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha három éves...

Mit tegyek, ha három éves fiam nem akar oviba menni?

Figyelt kérdés
Azt mondja, hogy inkább itthon marad velem (szabadnapos vagyok)és majd holnap megy. Már többször is eljátszotta ezt, egyszerűen nem volt hajlandó felöltözni. Mit tegyek?
2013. dec. 10. 09:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%

Öltöztesd fel és vidd be.

Ha suliban ezt eljátsza mit csinálsz? Ha a munkahelyére nem akar majd bemenni mit csinálsz?

2013. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%
Gondolkodj el azon hol rontottad el.
2013. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Rá kéne szoktatni, hogy nem mindig az van, amit szeretne. És az a baj, hogy te sem akarod elengedni. Csak így elég életképtelenné fogod nevelni.
2013. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Vidd el oviba. Most neveld meg, különben a fejedre fog nőni. Most még ha azt mondod, hogy márpedig oviba kell menni, el fog menni. Tinédzserként viszont, ha hagyod így folytatódni a dolgokat, konkrétan a szemedbe fog röhögni, hogy "úgyse tudsz erőszakkal bevinni".
2013. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Megmondod neki hogy te is mész dolgozni,s nem maradhat otthon.VAgy dolgod van ahova ő nem jöhet..
2013. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Még most is pizsamában van hiába mondom neki, hogy öltözzön fel. A párom is mondta neki, hogy induljanak ő dolgozni a kicsi pedig oviba, de neki sem akar szót fogadni.
2013. dec. 10. 10:04
 7/30 SzilKa ***** válasza:
76%

Öltöztesd fel és vidd be az oviba.

Nem tudom, nekem anno eszembe se jutott, hogy gyerekként ne fogadjak szót a szüleimnek...

2013. dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

A válaszadóknak igazuk van ebben. Próbáld meg kedvesen megbeszélni vele, hogy miért kell oviba menni. Beszélj neki az iskoláról is. Mondd el azt, hogy oviban szerezzen barátokat, ne bántson senkit, érezze jól magát a gyerekek társaságában :)


Mondok példát:

Az egyik rokonomnak két gyereke van. Sajnos, úgy lettek "megnevelve", hogy az anyjuk mindent rájuk hagyott. Neki az volt a véleménye, hogy a gyerekeket 7 éves kor alatt nem szabad korlátozni semmiben. Ha nem akarnak oviba menni, akkor ne menjenek, meg ilyenek. És az lett a probléma, hogy a nagyobbik gyerek iskolás lett és nehezen veszik rá, hogy felkeljen, hogy időben ott legyen az iskolában.

2013. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
10-kor már hová akarod vinni? Ha nem kamu ez a kérdés, akkor gratulálok hogy hagytátok a fejetekre nőni, most azt csinálja amit ő akar, egy év és már parancsolgatni is fog nektek.
2013. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Fel kell öltöztetni és el kell vinni. Akár tetszik neki, akár nem.

A fiam is eljátszotta már ezt párszor, ő is ennyi idős. És én fogom, felöltöztetem és viszem. Akkor is, ha közben hisztizik, hogy nem akar menni.

Vannak ilyen napok, az nem a szülő hibája, ha pont egy olyan napja van a gyereknek, hogy nincs kedve oviba menni, de ha te hagyod, hogy otthon hisztizzen és még 10 órakor is otthon pizsamában toporogjon, akkor ezt is fogja csinálni.

2013. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!