Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek van igaza? Lassan...

Kinek van igaza? Lassan feladom és engedek, nem akarok ezen vitázni.

Figyelt kérdés

Párom ezt az ajándékot akarja megvenni az első osztályos kislányunknak:

[link]


Szerinte jó lenne ha már értene ilyen kütyükhöz, mert kb. hülyének nézik a kortársai, h nem bújja a számítógépet. 6,5 évesen..Már ez kiverte a biztosítékot nálam. Aki hülyének néz egy ennyi idős gyereket, mert nem ért az elektronikus ketyerékhez az szerintem kezeltesse magát..

Szerintem meg itthon jó az, hogy a kistesójával eljátszanak, és egyáltalán nem gond, hogy nem "kockul".

Emellett elsős, és az olvasás nem megy neki, amit a tanítónéni is kihangsúlyozott h gyakorolni gyakorolni gyakorolni, otthon is.


Akkor most kérdem én ti mit tennétek? 20 hkm vagyok, megvisel, hogy állandóan ezen megy a vita.



2013. dec. 12. 09:11
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én mindenkit felfelé pontoztam...:-/

Nem tudom tényleg tanácstalan vagyok, de nincs energiám ezen vitázni. Ma odaállítom a kislányt és a párom előtt megkérdezem tőle mit szeretne, mit hozzon a jézuska. Pár napja erre azt mondta üvegfestéket, amit én is tökjó ötletnek tartok!

2013. dec. 12. 15:07
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
A lepontozást én sem értem! Könyv miért nem jó kütyü helyett,ha már az olvasás nehézkesen megy a gyerkőcnek? Ennél praktikusabb dolggot nem is kaphatna!
2013. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szerintem sem, de apja szerint legyen gyerek a gyerek és kapjon olyan dolgot karácsonyra aminek tényleg örül és hasznos..:(
2013. dec. 12. 17:13
 14/18 anonim ***** válasza:
23%

Nézd ma már tényleg az megy hogy egy 6 éves gyerek már tudja kezelni a számítógépet, a tabletet,az okos telefont stb.

Ezek a dolgok nem az ördögtől valóak, és bizony meg kell tanulni használni.

Ismerősöm kislánya idén kezdte az általános iskola első osztályt.Számítógépet kellet venniük és bekellet köttetniük az internetet, mert eddig nem volt nekik, de a tanító néni már emailban küldi a házit, és honlapra tölti fel a gyakorló feladatokat.

Nekem 5 éves a fiam és én már azt szoktam mondani hogy ha még alsó tagozatban nem is, de felsőben szerintem már az iskolai felszereléshez fog tartozni egy saját notebook.


Amikor a szüleim gyerekek voltak, talán csak a hivatalokban volt számítógép.Amikor én általános iskolás lettem ugyan még a saját számítógép minden háztartásban nem volt gyakori, de számítástechnika órán volt.

Ma meg már a középiskolákban főleg az estiken, de ahogy hallom nappalin is teljesen megszokott hogy a tanár e-mailben küldi az anyagot, a diákok egymásnak küldik a kidolgozott tételeket, illetve ahova tavaly jártam ott az iskolának saját tárhelye volt, minden osztálynak külön felhasználónév, jelszóval és oda töltötték fel az anyagokat a tanárok.


Szóval igen, kell tudni használni, ismerni ezeket az eszközöket.


Egy ilyen játék meg szerintem igen is fejleszti a logikát, a finom mozgást, a koordinációt ami segíti a tanulást a beszédet az olvasást.

Szóval szerintem nem egy tragédia ha kap egy ilyet, persze mellé két mese könyv.Meg pár olyan újság ami őt érdekli és meg van a játék is, a tanulás is.

2013. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Hátha a kislányod nem ezzel a kéréssel ált elő akkor én nem vennék majd ráér akkor ha ő könyörgi ki!

igazad van neki még az a feladata hogy szabadon játszon!

2013. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%
Hadd érjen rá megtanulni a gombokat nyomkodni mindenféle kütyün majd ha ő kéri... Másfél óra alatt meg fogja tanulni, akkor is, ha csak 12 évesen kezdi. Én nem vennék neki ilyet, bár nem is harcolnék ennyire apával, mivel a gyereket nem érdekli, valószínűleg úgysem fogja lekötni, mehet porfogónak.
2013. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nem határozotan nem kell neki inkább olyan fejlesztö játék ,vagy könyv amiböl tudja gyakorolni az olvasást,illetve ha üvegfestést szeretne akor azt kapjon .
2013. dec. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Győztem..:)


Üvegfestéket kap, amit kért, pónis matricákat (ez volt a vágy még) ill. még találtam neki csajos dolgot is, aminek úgyszint nagyon fog örülni ebben biztos vagyok.


Ilyen kütyüt meg majd kap, ha kéri, de soha egy szóval nem említette. Kompromisszumot kötöttünk a párommal, ha játszani szeretne, odaadom neki a telefonom fél-1 órára, vagy a sz.gépen valamit amit szeretne.

2013. dec. 13. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!