Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves gyakorló anyukák!...

Kedves gyakorló anyukák! Mennyi idős gyerek tud így rajzolni?

Figyelt kérdés

A kisfiam pár rajzát feltöltöttem, és szeretném, ha megnéznétek és megtippelnétek, hogy mennyi idősen készíthette őket. Konkrétan azt szeretném tudni, hogy korának megfelelően tud-e alkotni, vagy sem. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!


X hónap:

[link]

[link]

(Autó, napocska; Vonat)

A napocskát korábban megtanítottam neki hogyan kell, az autót nem, azt magától találta ki. A mozdony is 100% saját munka, nem rajzoltunk korábban hasonlót. Mindkét rajznál megkérdeztem mit készít, és megmondta, én meg ráírtam utána.


X hónap +2 hét:

[link]

(Ijesztő szemüveges, mosolygós hóember)

Korábban megtanítottam hogyan kell hóembert rajzolni, itt teljesen egyedül dolgozott, csak szóltam neki, hogy váltson színt a szemnél, szájnál és a szemüvegnél. De a kezéhez itt sem értem, egyedül csinált mindent. (Látszik is rajta... :))


x+1 hónap:

[link]

[link]

(Mikulás szán; Hold és Csillagok)

Egyik képben sem segítettem semmit, korábban nem rajzoltunk csillagot, magától találta ki, hogy így egész jó lehet. Csak megkérdeztem mit készít, és annyi.



2013. dec. 13. 00:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
2-2,5 éves
2013. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj nekem ez krix-krax a rajztol messze van...1,5-2 èves gondolom ha mondta mit rajzol.lehet 3 is.de nem "rajz" alapjàn.(nem bàntàsbòl ìrtam...)
2013. dec. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Két éves, és ezek nekem sem rajzok, csak firkák.
2013. dec. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3

egyébként hónapra pontosan nem lehet megitélni

2013. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
2,5-3 éves rajzai.
2013. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2 éves körüli (a másfél évesem még csak a karikánál tart, az is elég "érdekes")
2013. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Hááát....:))

Minden szülőnek a saját gyereke rajzai a legszebbek, így vagy ezzel te is! Sajnos én sem tudom kivenni a rajzokból hogy mit ábrázolnak, de az a lényeg hogy a kisfiad és te látjátok!

Egyébként nekem 2 éves ikreim vannak, imádnak rajzolni, firkálni. De az egyikük szabályos arcot tud rajzolni. Fej, 2 szem, orr, száj, fülek, haj, esetleg sapka. De ennyi. Egyébként köröket, vonalakat, pöttyeket, "kakaós csigákat" rajzolnak.


Naa, és milyen idős a csemetéd?

2013. dec. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2,5 -3 éves "rajzai" Kisfiam ilyen rajzokat hoz haza az oviból. Ugyan így ráírják az óvonénik, hogy mit rajzolt, amit ő mondott.
2013. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez még a firkakorszak. A fiúk általában ebben kevésbé "jók", így 2-3,5 év körülire tippelem. De ha rajzolás terén többet foglalkoznak vele, akkor lehet, hogy fiatalabb.

Ha nagyon érdekel a téma, vagy aggódsz, akkor ajánlom Feuer Mária Gyermekrajzok fejlődéslélektana c. könyvét.

2013. dec. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A gyerkőc 2,5 éves, így ez a tippelt kategória talált be. Bár külön kihangsúlyoztam a kérdésben, hogy a KEDVES anyukáktól kérdeznék, azért köszönöm azok válaszait is, akik egyből azt feltételezték, hogy zseninek hiszem a gyerekem (holott pont azt akartam megtudni, hogy tud-e korának megfelelően rajzolni, és ezt egyértelműen le is írtam).


Gyerek arcot ő is tud egész jól, de azt azért nem töltöttem fel, mert az is olyan, amit tanítottam, tehát nem tartom nagy számnak.

[link]


Nekem ezek a mozdony, csillag és hasonló elemek azért különlegesek, mert saját fantáziája alapján csinálja, tehát leül, elképzeli és megvalósítja.


Azért a firkálmánytól messze áll, hisz kipufogót rajzol a mozdonynak, felülre gőz vonalat húz, és egyértelműen látszanak az autó kerekei, és a csillag sugarai. Bár tény, hogy nekem is, és a gyerkőcnek is abszolút erős a képzelőerőnk, talán ezért szúrnak nekem szemet ezek az apróságok.


Szóval még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget, és a jó szándékú feltételezéseket azoknak, akiktől azt is kaptam, a könyv címet pedig különösen, feltétlenül megnézem!!!! :)


Zöld kéz megy mindenkinek! Kellemes Ünnepeket előre is!

2013. dec. 13. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!