Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány hónapos korától tudtátok...

Hány hónapos korától tudtátok rávenni babátokat, hogy veletek együtt sétáljon, kézen fogva? Kisfiam 16 hónapos, és utál velem sétálni, pedig extra mozgékony. Meg fogja szeretni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezdettől kézenfogva sétáltatom az utcán, különben megállunk, hiszen veszélyes lenne, ha elengedném.
2009. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen én is fogom, de ő dacol, és ki akarja tépni a kezét vagy leül a földre és egy tapottat sem mozdul.Mikor lehet vele pl. együttmüködve, hiszti nélkül elsétálgatni?
2009. nov. 25. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ő jellemétől is függ.

Mikor már megérti: Akkor sétálunk, ha megfogod a kezem.

Fogd meg a kezem, mert jön egy autó. ...

Nálunk ez kb. 18 hótól jött el, de hozzátartozik, hogy csak 16 hósan tanult meg járni is.

2009. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nálunk szinte egyik pillanatról a másikra válozott meg. 14-15 hónaposan már kezdett szépensétálni mellettem, aztán valami bezizzent neki, hogy csak egyedül akar menni. Na mondom azt már nem akkor ment vissza a babakocsiba. Ezt eljátszottuk jó néhányszor. Aztán most 16 hónapos korában egyik napról a másikra, megfogja a kezem és húz, hogy séta. Tudja, ha elengedi akkor nem sétálunk.
2009. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
17 hós a fiam és egy cirkusz emiatt a séta. Ha megfogom a kezét eldobja magát. Én is várom a változást....
2009. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 18 hós, én most szoktatom kb 1 hónapja inteznzíven, mert hamarosan jön a kistesó, addigra szokja meg. Először csak kis sétákra mentünk, ház körül, mert ő is megunta és vagy rohangált össze-vissza, vagy le akart ülni a földre, akkor vihettem ölben haza. Szépen lassan megszokta, hogy így megyünk, most már nincs vele gond. Persze körülbelül ezerszer elmondtam, hogy "muszáj fognod anya kezét!" Szerintem ezt azért erőltetni kell, nem szabad engedni nekik, nem ülhet örökké babakocsiban vagy karban.

Az enyém is izgő-mozgó elevenség, de most már tudja, hogy séta közben fogni kell valaki kezét.

2009. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Változni fog, ne aggódj!!!

Az én fiammal körülbelül 16-17 hónapos koráig egyáltalán nem lehetett sétálni, pedig 9,5 hónapos kora óta járt már. Folyton kiszakította a kezét az enyémből és hisztizett, leült, lefeküdt (!) a földre, hogy ő csak egyedül akar menni, persze keresztül-kasul az úttesten, meg mindenütt. Szóval egy rémálom volt. Aztán eltelt egy-két hónap és egy kicsit megkomolyodott, nagyobb fiú lett. Olyan 16-17 hónapos volt, amikor először rávettem magam, hogy mostmár gyalog megyünk át a boltba, postára, stb. Az első egy-két alkalommal még szokatlan volt neki, hogy kézen fogva kell jönni és nem kószálhat mindenfelé. De türelmes voltam, sokszor megálltunk az érdekes dolgok mellett (pl. csatorna, teherautó, kutya), nézelődhetett, így pár alkalom után már örömmel húzott a kezemnél fogva a boltig. Most lassan 20 hónapos, és egész messzire elmegyünk együtt sétálva, hiszti csak akkor van, ha már elfáradt (ma például kb. 1-1,5 óra séta után).

Szóval ne aggódj, nem lesz mindig ilyen nehéz. Olyan 18 hónapos korától viszont feltétlenül szoktasd ahhoz, hogy sétáljatok néha legalább egy kicsit, mert különben könnyen megszokja a luxust, hogy viszik.

2009. nov. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!