Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnyán beszél az unokahugom,...

Csúnyán beszél az unokahugom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Testvérem gyerekei időnként csúnyán beszélnek. Jó, nem folyamatosan, mint egy kocsis, de a "hülye" pl állandó jelző. Mi a sajátjainknak mindig mondjuk, hogy "senki nem hülye", meg is értik, ők is ezt válaszolják. Ok, elfogadom, náluk ezt lehet... de amikor az ő 3 évesük azt mondja az én 3 évesemnek, hogy "köcsög vagy", na, az kiveri a biztosítékot. A férjemnek is mondta már, ő is megbotránkozott, de nem szólt semmit. Nyilván nem is érti a kisgyerek, miről beszél, de úgy érzem, az alapvető tiszteletet akkor is meg kéne adnia, a szüleinek erélyesen rá kellene szólnia. Elég szabadon nevelik őket, ha szóvá tenném nekik, az egyértelmű válasz az lenne, hogy "hát, gyerek". Sok időt töltünk együtt, ezt én nem szeretném hallgatni. Mit kéne tennem?

2013. dec. 19. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem akkor is beszélj a testvéreddel.


Ha nálatok vagytok, akkor te is megKÉRHETED a gyerekeket, hogy mellőzzék a csúnya szavakat, mert nálatok azt nem szabad, és mehetnek a sarokba. Otthon Te vagy a főnök :)

2013. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Közös kertünk van :) itt mindenki otthon van
2013. dec. 19. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs idősebb testvére? Sajnos nekem két tini tesóm volt ennyi idősen, és én is csúnyán beszéltem kicsiként (szerintem direkt tanították).


Mindenféleképp beszélj a szülőkkel.

2013. dec. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Dehogynem, 2 is. :) De az ő szájukból kevésbé cifrákat hallok.


Azért nem akarnék velük beszélni, mert tudom, hogy se füle, se farka nem lenne. Volt már rá többször példa, hogy valami nekem nem tetszőt szóvá tettem, a vége mindig ugyanaz lett: Mekkora hülye vagyok, hogy ennyire korlátozom a gyerekeimet, miattam hadd ne kelljen önbizalomhiányos gyerekeket nevelniük....

Persze, tudom, mindenkinek a saját gyereke a szent, mindenki úgy neveli, ahogy akarja...


A helyzet sajnos adott. Egy olyan megoldást keresnék, amivel nem korlátozom és nevelem az ő gyereküket, de mégis tudtára tudom adni, hogy marhára nem tetszik, amit csinál, anélkül, hogy sérülne a kis lelke.

2013. dec. 20. 18:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos konfrontáció nélkül nem fogsz tudni orvosolni egy ilyen jellegű problémát. De állj a sarkadra, ha te normális gyerekeket akarsz.
2013. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű dolog MÁSVALAKI gyermekét nevelni, mivel a gyermekre elsősorban a szülei nevelése hat (akár egyenes, akár fordított arányban), valamint amit a közegben tapasztal, ahol szüleivel él.


A szülőtől ami megoldás lehet -és bár teljesen nem biztos, h átalakul nálad, másnak a gyermeke, de talán az alábbi módon enyhíthetsz a problémán-, hogy ne éreztesd a gyermekkel, ha csúnyát mond, hogy annak jelentősége lenne. Ugyanis a kisgyermekek többsége éppen arra hajt kb 4 éves kortól, hogy csak azért is mondj,a ha megtudja, hogy bosszantja a felnőtteket. A többségre sajnos jellemző, bár a gyermekek egy kisebb részére egészen más attitűd jellemző.


4 éves kor alatt viszont egészen egyszerűen csak puszta utánzásról van szó, ez még a könnyebb eset, a fenti módszer által ritkulhat a csúnya beszéd - magyarán ha rá se hederítesz, ugyanakkor nem is bátorítod erre őket. A liberális nevelés se előnyös, se nem működik, se pedig az agresszív-büntető szülői hozzáállás.


A FELNŐTT EGY PÉLDA A KISGYERMEK ELŐTT. Ha a felnőtt rossz példa, az is kihathat a gyermekre, akárcsak a jó példa. (Más eset, ha aspergeres, vagy autista gyermekről van szó.)


Hangsúlyozom, nem biztos, h sokat tudsz tenni a dolog érdekében, amennyiben a gyermek szülője ellentétes módon nevel (e tekintetben), mint te, de legalábbis enyhítheted a problémát, de ehhez tényleg nem elegendő, hogy te nem beszélsz csúnyán, hanem ugyanakkor tehát fontos, h ne mutasd a gyerek előtt, hogy megrökönyödsz! Semleges legyél, amikor kimondja, akár finoman, észrevétlenül témát terelj, a figyelmét egy új tevékenység felé irányítsd, de semmiképp se riadtan, zavartan! Csak természetes, higgadt és észrevétlen váltással! :) Bár a helyzet adja... van, h egyszerűen csak teszed a dolgot továbbra is, "süketen". Érezz rá, mikor épp mi a megfelelő, de kb ez az irány működni tud. :)


Egy pedagógus.

2013. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt gondolom, ez nem túl célravezető nála, mert aktívan káromkodik, de nem szeretném, hogy az enyémek is ilyeneket mondjanak. :( Bár az is igaz, előbb-utóbb az oviból is hazahoznak egy-két kincset. (Most pl a kakizás a menő.) :)
2013. dec. 29. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!