Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt közületek olyan...

Vannak itt közületek olyan szülők, ahol a gyermekénél ( enyém 3 éves) nagyfokú rövidlátást diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és nagyfokú rövidlátást diagnosztizáltak nála.Vittük már őt többször is ellenőrzésre, mivel párom is és én is rövidlátók vagyunk.Mindkét esetben annyit mondott a doktornő, hogy nem lát semmi komolyat, de valószínűsíthető, hogy rövidlátó lesz.Ez volt most áprilisban.A héten voltunk egy újabb szemorvosnál, aki megállapította ezt a nagyfokú rövidlátást.Lehet olyan, hogy a doktornő ennyire nem vett észre áprilisban semmit, vagy az, hogy ennyire gyorsan így romoljon a szeme? Van valakinek tapasztalata, vagy aki tudna segíteni, mitévők legyünk.3 hónap múlva kell kontrollra mennünk.Van esetleg olyan orvos, aki ilyen esetekre specializálódott? El vagyok nagyon keseredve . :(

2013. dec. 21. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gyerekem szeme szerencsére jo, de en magam picikent is erősen rövidlátó voltam. A jo dolog, hogy a rovidlatasnal van esély ra, hogy az ido előrehaladtával kinövi. En 3-6 eves koromig voltam szemüveges (-6 volt a legerősebb szemüvegem...) utana hosszú évekig tökéletes volt a látásom, huszonévesen lettem ujra szemüveges, igaz, azóta fokozatosan romlik a szemem, most -4 a szemüvegem....
2013. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk rosszabb a szeme( -6, 75, és -10, 5 :( ), és a doktotnő azt mondta, nem fogja kinőni, sőt romlani fog.:( Nem tudjuk miért ennyire rossz. :( Az enyém is rossz, és a családomban a testvéreimnek is igen rossz a szeme, tehát benne van a pakliban, hogy örökölte sajnos. :( Csak az a furi, hogy áprilisban ez nem tűnt fel a doktornőnek, és most decemberben egy másik doktornőnek igen. És most nem tudom, hogy vajon áprilisban is ilyen rossz volt, csak nem vették észre, vagy mi van.Akkor semmi dioptriát nem írt rá, és azt írta ,negatív a lelet, gondolom akkor ez azt jelentette, hogy nincs gond, de akkor most hogyhogy ennyi? :(
2013. dec. 21. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Van valami szem betegség, aminél rendkívül gyorsan, akar hetek alatt is romlik a látás, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy a masik orvos hibázott. Pláne, ha itt azt mondtak, hogy romlani fog.
2013. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálok utána járni, hogy mi lehet ez a szembetegség. A szemészeten nem mondtak konkrétot, csak, hogy 3 hónap múlva kontroll. szóval nem mondták ezt a szembetegséget. Köszi, hogy említetted.
2013. dec. 21. 17:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Én 14/F vagyok.Most romlott 2 dioptriával a szemem,de már 5 és 6 éves koromban műtötték a szememet,nem sok sikerrel.


A műtétek előtt volt a rövidlátás és kancsalság,valamint 4,5-ös erősségű cilinder(mindhárom megvan még sajnos) mellett prizma is.


És még ha csak ennyi bajom lenne/lett volna...

2013. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,lefelejtettem,hogy lehetséges,hogy egy 3.szemműtétre is szükségem lesz.Csak azt ne!
2013. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon sajnálom, hogy neked is ilyen rossz a szemed. :( Reméljük, hogy több műtétre nem lesz szükséged! Amúgy neked milyen dioptriájú a szemed, vagy milyen volt régebben? Mert a cilinderre írtad, hogy 4.5-ös, a prizmát nem tudom mi, arról még nem hallottam, de ahogy olvason, nem túl jó dolog az sem. Kitartást neked is, és javulást a szemednek!
2013. dec. 22. 18:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm! A bal -2-es,a jobb 1,5-ös.


1 éves korom óta vagyok szemüveges.Prizmával 2-6 évesen folyton elestem,megsérültem,és,hát nem sokat "segített" rajtam,amikor elsőben emiatt kezdtek el csúfolni.


Egyébként szerencse,hogy egyszer nem vakultam meg.Emlékszel a 2006.augusztus huszadikai nagy pesti viharra a tűzíjáték alatt?

Az ottani cserepek közvetlenül a szemem mellett repültek el,1 meg is vágott,2-3 milliméteren múlott,hogy nem a szemembe fúródott.

2013. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerencséd volt akkor, igen emlékszem arra a tüzijátékra.Neked akkor nem is olyan nagyfokú a rövidlátásod szerencsére, mint pl.az én kisfiamnál.
2013. dec. 22. 18:49
 10/11 anonim ***** válasza:
De a 4,5-ös prizma sajnos sokat rátesz.Olyan,mintha 7-es,vagy 8-as lenne.
2013. dec. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!