Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszületett a kistestvér,...

Megszületett a kistestvér, azóta a nagyobb gyermekem szóba sem áll velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kisfiam. 2 hétig kórházban voltam, mikor megszületett a kistestvér. A kisfiam nagyon anyás volt, előtte 1 napot sem voltunk távol egymástól, de amíg kórházban voltam, apával és a mamával volt vidéken, így alig találkoztunk. Amióta hazajöttünk a kórházból, a kisfiam szóba sem áll velem. Hozzá sem érhetek, puszit sem adhatok. Az apjával szeret lenni, de a nagymama a sztár. Folyton rajta csüng. Persze jó, hogy velünk van most a mama és segít, de majd meg őrültem, hogy újra a kisfiammal is lehessek, de hiába próbálkozom, mindig elutasít. Másnál is előfordult ez? Mit tegyek, hogy újra "visszahódítsam"?

2013. dec. 24. 16:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%

Ez megszokott reakció, az elhagyott, elszakított gyerekek nem ismerik meg a szüleiket. Ilyen szokott lenni pl. ha a gyerek hosszabb időre kórházba kerül. Mivel az "új életében" a nagymama lett aki nem hagyja, hogy meghaljon, ezért aztán hozzá ragaszkodik.

Az egész a túlélésről szól, a gyereknek kell egy biztos támasz, mert egyedül meghalna.


Nem tudom, hogy a meg nem ismerés mögött mi van, szerintem az, hogy az agyában annak a képe, akivel addig volt, kicserélődött arra, akivel azután van. Így tudja a gyerek tudata a legkevesebb fájdalommal átvészelni ezt. Szerintem nem düh és dac van mögötte.


Majd helyreáll, ezért ne haragudj rá.

2013. dec. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%

Ezt az időszakot hívják trónfosztásnak bele telik egy időbe miig feldolgozza h most már nem ö az anya kedvence.


Ezért viselkedik így, majd elmúlik.

2013. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Adj időt mindenkinek, de próbálj a kisfiaddal kettesben időt tölteni, amikor senki nincs ott. Ha bírod menj el vele sétálni, vagy a családot küldd el sétálni.
2013. dec. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Nalunk is hasonlo volt a helyzet, mikozben a korhazban voltam es utana otthon, a 2,5 eves kisfiam a nagymamaekkal nyaralt egy hetig. Elotte max. 1-2 ejszakat volt tavol tolem. Nagyon meg volt "sertodve", mindenkivel szoba allt, csak vekem bem, en meg puszit sem adhattam neki, nem erdekektem. De vegig ott voltam a nyomaban, olelgettem, beszeltem hozza, meseltem neki, stb. Es par nap alatt megtort a jeg:) Eloszor atolelt, majd puszit is kaptam es utana nagyon anyas lett megint:) Turelem, megviselte nagyon szegenyt az uj helyzet es, hogy tavol voltal, rendbe fog jonni hamar, csak sokat legyel vele.
2013. dec. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Elnezest az elirasokert, mobilon felrenyomtam.
2013. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%

A nagy fiam 17 honapos volt, amikor a kicsi szuletett es amig a korhazban voltunk ugyanez volt. Haragudott ram, hozzam sem szolt. De amint kulon helysegbe mentunk a picitol, minden gond elszallt. En csak 3 napig voltam hent es minden nap bejott hozzam. Mire hazamentem, addigra mama elment tolunk. Egybol rendezodott az egesz helyzet.


Most haragszik rad, mert ugy erzi, hogy cserben hagytad. Tenyleg csak a turelem es a hhhhhprobalkozas segit. Es meg lehetne probalni, hogy csak ti kettesben menjetek el setalni, vagy akarhova. Es lehet, hogy jot tenne, ha mama hazamenne es visszaallna a rend.

2013. dec. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%
Egy közel 2 éves nagyon értelmes,beszéld meg vele a dolgot.Mielőtt elmentél a kórházba nem mondtad el neki,hova mész,nem látogathatott? Írnak pár hülyeséget a válaszolók,ne vegyél mindent komolyan,annyi az egész,hogy hazahoztál egy babát,már nem csak a kisfiad körül forog a világ,ráadásul ha előtted ahhoz szokott,hogy anyuci 24 órában ugrik akkor azért is nehezebb neki.Beszélgessél vele mutasd meg,hogyan pelenkázás,fürdeted a tesót játsszál vele aztán megtörik a jég.
2013. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a vàlaszokat, sok megnyugtató dolgot és hasznos tanácsot kaptam. Nagyon sok minden változott. Úgy tűnik lassan rendeződik a dolog a "nagyfiammal". :) Már mondta újra, hogy szeret, ölelget, puszit is kaptam és időnként keres, ha nem vagyok vele. Sokat próbálkoztam, játszottam vele, stb. Többen írtátok, hogy féltékeny, de én nem ennek tulajdonítom a dolgot, inkább a távol töltött időnek. Tudom, hogy okosak a 2 évesek, és mindig mindent elmondtam neki, arra is próbáltam felkészíteni, hogy kórházban leszek, a babáról is sokat beszélgettünk. Amióta itthon vagyunk, próbáltam sokat vele lenni, és minél több baba körüli teendőbe bevonni, de ehhez előbb az kellett, hogy engem újra elfogadjon. Ez sikerült és már a babával kapcsolatos dolgok is érdeklik. Pelenkázás, fürdetés, stb. Ma délelőtt szoptattam a kicsit, a nagyfiam pedig odajött és adott két puszit a baba fejére és megsimogatta. :))) Nagyon édes volt. :))

Szerintem jó testvérek lesznek. :) Vagyis remélem :)))

2013. dec. 28. 14:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Orulok!!!! Sok boldogsagot!!!! 16-os voltam.
2013. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!