Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlságosan aggódom magamért,...

Túlságosan aggódom magamért, az egészségemért. Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
Azért írtam ebbe a rovatba, mert kisgyermekes anyukák tanácsára lennék kíváncsi. Sajnos már a mindennapjaimra is hatással van a problémám. Első gyermekem születése előtt kezdődött talán, amikor is elkezdtem félni a vezetéstől, ami korábban a mindennapjaim, a munkám nagy része volt és mindig is élveztem. Akkor úgy gondoltam, hogy ez talán annak része, hogy most már felelős vagyok a gyermekemért, szüksége van rám. Közben mégegy gyermekem született. Mostanra rettegek a betegségektől, és egyre gyakrabban gondolok konkrétan arra, hogy mi lenne velük, ha én meghalnék. Hogyan élnék túl a megrázkódtatást, hogyan nőnének fel nélkülem, stb. ezek a gondolatok pedig még mélyebbre visznek. Talán az is közrejátszik a mostanában egyre gyakoribb gondolataimban, hogy találkoztam egy sráccal, akit a kishúgával együtt annak idején sokat dajkáltam, de meghalt az anyukájuk (a leukémia diagnosztizálástól számítva pár hét alatt) és elköltöztek. Kb. 15 éve volt ez már, de azonnal felismertem, ő persze nem tudta ki vagyok, én meg nem bírtam levenni róla a szemem, annyira emlékeztetett az anyukájára. Mit tegyek? HOgyan védekezzek a rossz gondolatok ellen? Homeopátia? Pszichológus? Magam is nemkevés pszichológiát tanultam a főiskolán, de nem hiszek a pszichológusok hatásában. Már attól is félek, hogy ez az állandó feszültség tényleg testi problémákhoz fog vezetni. Légyszi írjatok, mit tegyek?
2009. nov. 26. 20:33
 1/5 A kérdező kommentje:
+ a kapcsolataimra is kihatással van, mert a barátnőim többsége más városban lakik, és már jó ideje mindig kifogásokat keresek, ha nekem "kell" hozzájuk mennem, így mindig ők jönnek. Csakhogy mivel a problémámat nem ismerik (nem szívesen beszélnék róla) ez is kezd már kellemetlenné válni, nem akarom, hogy azt higgyék, nem fontosak nekem. Viszont nincs olyan autóút, amire ne úgy indulnék, még ha profi-sofőr férjem vezet is, hogy csak haza is érjünk a gyerekekhez.
2009. nov. 26. 20:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Azon kéne elgondolkodnod, hogy miért képzeled úgy, hogy a gyerekeid nélküled nagy bajban lennének. Nem bízol a párodban, hogy felnevelné őket? Nem bízol bennük, hogy fel tudják dolgozni, ha veled történik valami?

Az biztos, hogy nehéz ennyire negatívan megélni mindent. Többet kéne rábíznod a sorsra, és jobban megbíznod a családodban. Örülj, hogy a mai napot is a gyerekeiddel töltötted, és ne azon gondolkozz, hogy mi lesz, ha a holnapot nem fogod. Pozítívan nézd a világot, mert a gyerekeidnek is egy kiegyensúlyozott anyára van szükségük olyanra aki el fogja tudni engedni őket évek múlva és nem gondolja később sem, hogy a gyerekeik nem is létezhetnek nélküle.

2009. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Hát nem akarom elítéli az előző választ,mert lehet neki elég ennyi is,de sztem ő nem volt hasonló problémában még.

Én érzem miről beszélsz.Hasonló szituban vagyok.

Nekem is van egy 17hós kisfiam,egy szinte felfelé ívelő karriert szakítottam meg a baba miatt-félre ne érts,mi vállaltuk,tehát szerettem volna,nem besikerült baba,csak épp nem tudtam,hogy ez az életemre ekkora hatással lesz és ennyire egyedülleszek utána.Van egy nagyon aranyos ,imádott férjem.Aki tényleg mindent megtesz a maga módján,hogy anyagilag jó legyünk.De a gyerek nevelésben már annyira nem akar segíteni.amikro hazaér és a kisfiúnk szeretné ha játszana vele,sokszor ideges,állandóan csak azt hallaom,hogy ezt nem szabad,azt ne csináld stb..stb..ami meg már engem idegesít-Ez által sok konfliktus is van közöttünk.Legutóbb az apósommal is nagyon össze vesztem,mert szte én negatív vagyok,mert nem hagyom,hogy egy 30éves szétesett kis alkatrészeket tartalmazó tűzoltó autó létráját szopogassa-és én pesszimista vagyok sztem,mert csak a rosszat látom mindenbe.A lényeg,hogy gyakorlatilag annyira össze vesztünk,hogy elzavart a lakásából.Én is a férjem is értetlenül álltunk a dolog előtt,de én jöttem magamtól ,nem kellett nagyon zavarnia.Azóta sem közeledik ,bennem viszont már akkora utálat van,hogy legszívesebben szembe köpném a viselkedése miatt.Bunkó volt szó szerint,mert a fele sem volt igaz az állításának.A férjem most köztem és a szülei közt örlődik,mert nyomják az agyát a duruzsolással-és ez 11év után történt.sosem voltunk egymásért oda az apósommal a 3métres távolságot mindig betartottam,de hát nem őt hanem a fiát szeretem így elviseltem.És nem Értem ezt miért kaptam...de a lényeg,hogy amióta ez megtörtént iszonyatosan elkezdett hullani a hajam.de szó szerint.sosem volt még ilyen.fésülködésenként 60-100szál is kijön,kb 1.5hónap alatt a felére csökkent.Már elkezdtem kivizsgálásokra járni ,de eddig még semmi nyoma valószínűleg az idegességtől és én ebben a szituban magyarázom..


anyukám mondott egy jó tanácsot.Csukjam le a szememet és képzeljek el egy lufit és fujjam bele a lufiba a problémáimat amik zavarnak.Zárjam le a lufit és engedjem el,és nézzem ahogy száll a nap felé,és egyszer csak azt fogom látni,hogy eltűnik a lufi,mert szétégette a gondjaimat a nap.

Ez egy nem kitalált dolog ez egy gyógyítási dolog-nem részletezem.Minden este-mikor ez eszembe jut megcsinálom és már sokkal könnyebben dolgozom fel ezeket a dolgokat és azt veszem észre a hajam sem hullik annyira.Még nem jött rendbe de már sokkal jobb.

Célokat tűztem ki magam elé,amiket megpróbálok megvalósítani,hogy lefoglaljam magamat és előrébb jussak.

persze az időm nagyon kevés rájuk,mert a kisfiam egy nagyon rossz alvó gyerek így vannak napok mikor hagyja vannak,hogy semmit nem tudok csinálni,de haladok lépésenként...A lényeg,bár nem egyformák a problémáink és hidd el én is bepánikoltam a hajam miatt,hogy lehet daganatom van vagy ilyesmi de rájöttem,hogy tényleg nem szabad ebbe belemerülni.Tényleg azt kell nézni ami neked és a gyermekeidnek a legjobb szted.Ha az,hogy egyfolytában velük vagy akkor az..stb.Tényleg úgy kell élni,hogy kiélvezve minden percet.A pszihológus talán azért tud segíteni,mert bár a problémáidat nem oldja ő sem meg,de rá tud világítani egy helyes útra.Egy kívül álló személy aki nem fog vissza élni a gondjaiddal és meghallgat ,ami nagyon fontos.

sajnos nekem a férjem olyan,hogy egy ideig hallgatja de ha valamivel nem, ért egyet már rögtön vita lesz belőle és ez nem jó,mert így nem tudom megbeszélni a problémáimat vele. tehát ergó magamnak küszködök a lelki nehézségekkel.A barátok fele is lekopott mióta gyerekünk van hiába van nekik is-más felfogásban élünk..így szinte egyedül vagyok a gyerekkel.sokszor már én is kikészülök,de mindig a kicsi sorsát nézem...Ha gondolod és van kedved írj egy privit és beszélgethetünk-amikor ráérünk..van,hogy én is fent vagyok a neten esténként de néha dolgozom,de vannak így megismert ismerőseim akikkel msnezgetek és ez jó dolog.nem árt egyikünknek sem..ha van kedved..Jobb ötletem most hirtelen nekem sincs..üdvy,Zs

2009. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért én a helyedben mégis felkeresnék egy jó pszichológust mert nem túl normális ahogy érzel,vagy amit gondolsz.Hidd el csodát fog tenni,mert depresszió ellen nagyon nincs más...
2009. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte tisztelettel írom, hogy orvosi eset már ez. Én is érzek hasonló dolgokat, én is szenvedek velük, tudom mi ez. Szerintem nem normális, hogy egy anyuka ilyen mélyen foglalkozzon ezzel a "dologgal". Kérj segítséget szakembertől. Mi itt csak megértően tudunk hallgatni, vagy a saját tapasztalatainkat megosztani veled. Egyébként a meditáció, a jóga is megoldás lehet, pld.
2009. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!