Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljunk, ha nem eszik...

Mit csináljunk, ha nem eszik meg semmit a mekis kaján kívül? Hagyjuk?

Figyelt kérdés

2 hétre elutaztam,addig az apjával volt a fiúnk.Mondtam neki,hogy bármennyire kéri,ne vigye minden nap a McDonald's-ba,menjenek ugyanúgy normális éttermekbe,mint ahogy szoktunk vagy hozzák haza az ebédet,vacsorát (nem szoktam főzni).

1 hete jöttem haza,azóta csak azt hallgatom,hogy menjünk mekibe és nem is eszik meg semmi mást.

Nincs bajom a gyors éttermekkel,eddig is ettünk néha-néha ott,de nem naponta.

Tegnap este se ette meg a vacsorát,este 9-kor még mondta,hogy Happy Meal menüt kér.Erre az apja elment és hozott neki...

Az anyósom azt mondta,hogy hagyjam,egye,ha jól esik neki,úgyis rá fog unni.De nem ehet minden nap ott.

Én reagálom túl,vagy igazam van?

Mit csináljak?



2013. nov. 15. 13:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Én nem engedném
2013. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Biztos hogy nem engedném, maximum havonta egyszer... Ne hagyd Te sem! Hány éves egyébként?
2013. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Magyarázd el az édesapának mi is az a Mekis kaja. Mi már réges rég nem veszünk ott semmit, max. fagyit, de azt is egy évben 1x.
2013. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Szia, nem engedném... de apuka is hibás. Én férjem tuti nem menne este 9-kor mekis kajáért. Mennyi idős amúgy?
2013. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyerek Happy Mailt kér-nem kap. Ha éhes lesz, fog enni mást. Lehet 2-3 nap dacolás,vagy hiszti, ez bőven belefér, de az egészség az szerintem többet számít.
2013. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
3 éves.
2013. nov. 15. 13:22
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

ne hagyd! sajnos nem biztos, h ráun és idővel (évek) kialakul nála egy sor hiánybetegség, amivel akár kórházba meg életveszélybe is kerülhet.


mit tegyél. te vagy a felnőtt, egyszerűen ne adj neki mekis kaját, de tegyél elé mást, ami hasonlít és ne engedj abból, h ha nem eszi meg, akkor se hozol semmit a mekiből, de el kell h vidd orvoshoz. szerintem hatni fog

2013. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Ha van rá lehetőséged, főzz neki finomakat. Ha nem főzöl, és hideget esztek mindig, meg gyorséttermi kajákat, akkor a mekis étel nem oszt, nem szoroz.

Szerettesd meg vele az egészséges házi kosztot. Most alapozod meg az étkezési szokásait, ami egész életében kísérni fogja, emiatt is fontos lenne neked főzni. Nem beszélve arról, milyen betegségeket okoznak a gyorséttermi kaják.

Nézesd meg a férjeddel a Super size me című filmet:)

2013. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Apukával kellene megbeszélned, mert amíg ő hozza neki kérésre, addig hülye lesz a gyerek mást elfogadni.

Ha ti egységre jutottatok (mondjuk hetente 1x kaphat valamit onnan, bár szerintem az is sok...), akkor tudtok a gyerekkel beszélni.

Főzni kellene neki finom ételeket, amiket szeret (pl. sajtos makaróni, paradicsom leves, halrudacska krumplival), tehát első körben olyat, ami általában gyerek kedvenc, úgy lesz a legkönnyebb visszaállítani a normális étrendre.

2013. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, itt a csík tolja a repülőt... Az én lányom is ellenne egész nap csokis kekszen, de azért vagyok én a szülője, hogy felelősséget vállalják érte. Tehát pl. ma lehet uzsira keksz, de normális ebéd és vacsora van, akkor is, ha a keksz finomabb.

Egyébként a meki kaja is belefér néha, nekem csak az a bajom, hogy magamon is érzem, mennyire "addiktív". Tehát hónapokat elvagyok nélküle, de ha egyszer eszem, akkor hamarosan újra megkívánom, mert tulajdonképpen finom.

2013. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!