Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy ha beteg a...

Az igaz, hogy ha beteg a gyerek, akkor a betegség alatt nem szabad szednie a multivitamin tablettát, amit egyébként rendszeresen szed?

Figyelt kérdés
Állítólag ilyenkor nem szabad adni neki a vitamint, mert felerősíti a betegség tüneteit. Még sosem hallottam ezt, és nem tudom, hogy igaz-e, vagy tévhit.
2013. dec. 29. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hátha ez így van,akkor tuti rajt van a vitamin tájékoztatóján, olvasd azt el.
2013. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azt hiszem a vas miatt nem javasolt viszont nem venné k rá mérget, amúgy igaz de egy gyógyszerész bővebben es okosabban fel tud vilagositani a témáról. anno nekem is ő mondta és azt mondta maradjunk csak a c vitaminnal mig beteg
2013. dec. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt en is hallottam a gyerekorvostol es a patikaban dolgozo ismerosomtol,csak az okat nem tudom.
2013. dec. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen igaz, én is így tudom, az orvos és a patikus is mondta, hogy ilyenkor a vas miatt nem szabad multivitamint szedni, mert felerősíti a bacikat-vírusokat! Ilyenkor csak sima C-vitamin!
2013. dec. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 JnéHN ***** válasza:
Nekünk gyógyszertárban is mondták és még a kórházban a z adjunktus doktor nénink is mondta, hogy ilyenkor nem ajánlott, mert a vitaminok és ásványi anyagok "etetik" táplálják a baktériumokat és vírusokat is. Ilyenkor csak természetes c vitamint szabad adni nekik, mert a szintetikus nem ér semmit.
2013. dec. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig mondja a gyerekorvos, hogy ha beteg, akkor ne adjam a multit, csak a C vitamint.
2013. dec. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen a benne lévő vas felerősíti/szaporítja a rossz bacikat!Nekem ezt a dokink is mindíg mondja illetve egy egészségügyben dolgozó barátnőm is!
2013. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!