Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tolerálja a munkahelyed...

Hogy tolerálja a munkahelyed a sok hiányzást a beteg gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Én hogy ne veszítse el az állásomat, már átmentem 4 órába, míg bölcsis volt. Gondoltam majd ovira már megedződik, és akkor vissza tudok menni 8 órába. De nem, egyfolytában beteg most is, 3-4-5 napot megy, kidől 2 hétre...

Egyszerűen ez már tök elkeserít, már feléltük az összes félretett pénzünket, a munkahelyen meg húzzák már magukat, mert még a 4 órát se bírom...a férjemet is be kell néha vonni, és már az ő melóhelyén is beszóltak neki...:-((

Anyósom szokta néha vállalni, de az a baj, hogy ő is beteges, a gyerektől mindent elkap, és ő is 2-3 hét mire rendbejön, mert asztmás...:-((

Ilyen szitura egyáltalán nem számítottam, pedig előre gondolkozó vagyok...


nálatok hogy s mint van ez?



2013. nov. 29. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mivel pont a gyerek miatt nem találok munkát, bár én egyedül nevelem :((
2013. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
atyavilág..ha egydeül neveled, és nincs munkád, akkor miből éltek???
2013. nov. 29. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy. Előbb-utóbb megunják...

Az unokaöcséimre a nagymama vigyáz. Ugyanez van, pár nap óvoda, 1 hét betegség.

2013. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de orvos mit mond erre? Az nem normális, hogy 4-5 napig bírja, aztán 2 hétig beteg. Adsz neki valamilyen vitamint? Bár biztos hülye kérdés, gondolom, mindent megteszel, hogy ne legyen folyton beteg, de azért ezt az orvosnak megemlíteném.

Nem irigyellek...

2013. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem ettől, amikor 2 éve újra munkába álltam 5,5 év gyes után, a kicsi akkor kezdte a bölcsit, a nagy pedig középsős volt.

Éppen ezért alaposan utánajártam, hogyan lehet erősíteni az immunrendszert.

A multivitaminokban nem nagyon hiszek, mert előtte a nagynál próbáltunk párat, de nem váltak be, a Béres csepp meg tök macera volt, hogy betegség alatt nem adható, de mivel szinte folyamatosan beteg volt, ezért egyáltalán nem tudta kifejteni a hatását.

A gyerekorvosunk ajánlotta, hogy probiotikumot lehet adni immunerősítőképpen, mi a Protexin Junior rágótabletta mellett döntöttünk, meg nálunk nagyon bevált az Immunotrofina szirup is.

Amikor a kicsi kezdte a bölcsit, ezt a 2 dolgot kapta folyamatosan, meg extra C-vitamint (kb. 500 mg) és kb. 3 hónap elteltével lett csak először beteg, akkor is csak náthás és tul.képpen szinte az egész telet megúszta pár orrfolyással és köhögéssel.

A főnököm meg is jegyezte, hogy kellemesen csalódott, amiért alig vagyok táppénzen, mert ő is arra számított, hogy havi 2 hetet nem leszek :)

Persze nem olcsó dolgok ezek, pl. az Immuntrofina 3000 Ft, a Protexin Junior 2500 Ft, ez így kb. 1 havi adag/gyerek, de szerintem megéri.

Eleve egy betegség sem olcsó sajnos, főleg a gyógyszerek és a 60%-os táppénz miatt, na de így, hogy még a munkahely is veszélyben van, végképp!

Nekünk ezek beváltak, de persze nem biztos, hogy mindenkinek jók. Érdemes lenne egyeztetned a gyerekdokitokkal, hátha tud ajánlani valamit.

2013. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Kislányom szeptemberben kezdte az ovit, én meg akkor mentem vissza dolgozni. Bár beteg éppen, 2,5 hete, de szeptember óta most beteg először. 2 hétig én voltam itthon, 2-2 napot pedig az apja és a szüleim vigyáztak rá. Szerencsém van, mert a főnököm nagyon megértő. Nem irigyellek Titeket, mert ez nagyon idegörlő lehet :-(. Nem is tudom, hogy hogy lehet megoldani megértő főnök és több befogható rokon nélkül.
2013. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk pontosan így van segítség nélkül. A mi kislányunk is beteges. Mikor nem beteg, nagyon sokat túlórázom, de nem fizetik ki.
2013. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jóó, nekem is az elején 3 hétig járt, nem volt gond, de aztán beintult ez a lavina, és nem bírunk belőle kimászni.


Már nyáron elkezdtem neki adni az emelt c-vitamint+Béres csepp, és én is az immunotrofinát adom még neki...


Van egy kis laktóz intolerancia nála, így a probiotikumokat nem tudom adni, abban szinte mindben van vmilyen laktóbacilus, nem jók neki..:-((


Hát anyum szerint én is ilyen voltam...az van sztem, hogy az elsőnél ami egy ilyen skarlátszerű irtófájós torokgyuszi volt, nagyon legyengült, és utána beviszem a közösségbe, és a legkisebb náthából is egyből köhögős, lázas betegség lesz...


Amúgy a melóhelyem eddig türelmes volt, de hát én őket is megértem, hogy ez így nagyon rossz nekik..nekem is knos nagyon, de mit tudok csinálni??


köszi a válaszokat, látom azért nem vagyok egyedül..:-(( persze nem mintha ennek örülnék..:/

2013. nov. 30. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!