Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik, hogy egy kisgyerek...

Létezik, hogy egy kisgyerek napokon keresztül csak lázas?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom vasárnap óta lázas. Hétfőn vittem a gyerekorvoshoz, alaposan megvizsgálta, de semmit nem talált nála. Azt mondta, mehet óvodába. De másnap újból belázasodott, megint elvittem, de továbbra sem talál nála semmit. Azt mondta, biztos valami vírus, ami pár napos lázat okoz.

De ez a pár nap már lassan egy hete tart nálunk, volt ilyen másnak a gyerekével is? Mert már kezdek aggódni, hogy valami rejtett baja van. Ma már nem akartam megint beállítani az orvoshoz, de ha hétvégén is lázas lesz, elvigyem az ügyeletre, hátha másik orvos mást mond?



2013. nov. 8. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem oké.

Kivizsgáltatnám és lázasan nem vinném oviba sem semmiképp.

2013. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha holnap is lázas lesz, akkor én elvinném az ügyeletre.

Más tünete abszolút nincs?

2013. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az ügyeleten nem tudom mit tudnak csinálni, mert ilyen esetben vér-vizelet vizsgálat lenne indokolt, hacsak nem kórházban van az ügyelet, akkor nem tudom meg tudják-e csinálni. :(
2013. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-5 napig tarthat csak láz vírus miatt,ezt nekem kórházban mondták.

de 1 hét az már húzós...amúgy hogy van?mennyire makacs/magas a láz?mennyi láz mentes időszak van?

Mert ha magas,nehezen levihető és rövidebb láz mentes idő után újra felmegy akkor én lehet bevinném ügyeletes gyerekkórházba,ott kivizsgálják egyből(vér,vizelet)

2013. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Minden nap délelőtt még tünetmentes, délután-estére megy fel a láza, de gyógyszertől rögtön lemegy, napi 1-2 lázcsillapító kellett. Amúgy a közérzete jó, nincs betegségtudata, nem nyűgös. Ja és olyan 38.5-38.9-ig fel szokott szökni a láza, Benuront vagy Germicid kúpot kapott eddig, mindkettő hatékonyan levitte a lázat.

Most mire lehet ilyenkor gondolni?

2013. nov. 8. 14:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen,kisfiam 2 hete volt így elkapott egy vírust 3 napig 39fokos láza volt semmi más baja.
2013. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi lett végül?kiderült a láz oka?
2013. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, szombatra lement a láza, és kiütések jöttek ki rajta.

Állítólag van ilyen vírus, ami többnapos erős lázat, majd a láz elmúltával kiütéseket okoz.

Most már lábadozunk.

2013. nov. 12. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!