Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a 10 éves lányomma...

Mit kezdjek a 10 éves lányommal? ti mivel büntetitek a hasonló korű gyerekeketeket?

Figyelt kérdés
Lányom nemsokára 10 éves. rettentő lusta, trehány, szófogadatlan, öntörvényű és akaratos. egyszerűen nem bírok vele. apja van de nem ér rá nevelni. mit tegyek hogy változzon a gyerek?
2014. jan. 5. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció. Vond be a teendőkbe, kérd és ne utasítsd. Ha nem szoktattad hozzá, akkor nehezebb dió, de nem lehetetlen. Ha nem megy, akkor megvonässal. Telefon, tv, szgép, amit szeret. Bár a drasztikus nem mindig a legjobb.
2014. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kamaszodik. AMire tudod vedd rá szép szóval, mást nem tudsz tenni, majd felnő.
2014. jan. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért 10 évesen még korai a kamaszodás.... Az enyémek 10 és 11,5 évesek, a nagyobb kezd kamaszodni és ezen a korosztályon már látszik, de a 10 évesek még egész normálisak. Ha nem most kezdődött, csak most elégelted meg, akkor azt nem a kamaszkorra, hanem a nevelésre lehet fogni. Sajnos ha az apa és mások (nagytesó, nagyszülők) ebben nem partnerek, akkor nagyon nehéz lesz.


Nekem egy nagy balhém volt velük kb. másfél éve, akkor tele lett a hócipőm. Előtte normálisak voltak, csak nyári szünetben egy időre elkerültek a nagyszülőkhöz, ahol fényesre volt a hátsójuk nyalva. Utána meg nem akartak visszaállni a normál rendre, megszokták a kiszolgálást és hogy nulla elvárás van.

Kértem szépen, aztán egy nap eldurrant az agyam és közöltem, hogy akkor átbeszéljük a gyerekek és a szülők jogait és kötelességeit. Joguk van az oktatáshoz, a tanszerekhez, de nincs sehol előírva, hogy nekem tripla áron a csiricsáré hercegnőset meg kiskutyásat kell megvenni. Épp kezdődött az iskola, előtte mindig választhattak, akkor meg a kezükbe nyomtam a sima teszkó gazdaságos pakkot. Füzetcimke kell? Jó a legolcsóbb, amin semmi figura nincs.

Joguk van a tápláló ételekhez, kaptak finom házi kaját, sütöttem palacsintát. De megmondtam, hogy a csokoládé, mekis hamburger, fagylalt, stb. nem szükségesek az egészséges fejlődésükhöz, sehol nincs az leírva, hogy a szülőnek ezt biztosítani kell. Szórakozásnak ott a könyv, a meglévő játékok, számítógépezésről és a mesenézésről le lettek tiltva.

Ott törtek meg, amikor mondtam, hogy az iskolában csak az ingyenes különórákat választhatják, mert ez csak lehetőség, a szülőknek nem kötelességük arra beíratni a gyereket amit csak kiböffent a száján, meg szórni az ötezreseket jobbra-balra fellépőruhára, meg ami nyavalyát még kértek.


Játékpakolás ügyben már régen lerendeztem a problémát, tudják, hogy ha kell én is elpakolok utánuk, de az a szemeteszsákba lesz.

2014. jan. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!