Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szoktak beírnak be a...

Mit szoktak beírnak be a tanárok az ellenőrzőbe magatartáshoz a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Elsős.

Ki vagy akadva, mert már a sokadik bejegyzést olvasom, szinte mindenért van valami. Most az én fiam ilyen rossz, vagy tényleg mindenért be kell írni?

Nálatok milyen bejegyzések szerepelnek?



2014. jan. 7. 15:09
 1/7 A kérdező kommentje:

Na, jól megfogalmaztam a kérdést.

Bocsi, de tök ideg, vagyok, hogy megint beírást kapott a gyerek.

2014. jan. 7. 15:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha ismered a gyereked, feltérképezted az eseteket, akkor te is el kell hogy tudd dönteni, valóban rosszalkodik-e a gyereked, vagy a tanítónők szegénységi bizonyítványa a beírogatás.


Miért kapta az sokadik beírást? Beszél órán? Bánt másokat?

Én egyrészt elmeséltettem a gyerekkel az estetet, mikor az elsőben intőt kapott, majd megkérdeztem más szülőket, mit hallottak erről (mert minden gyerek mesél otthon), no és persze megkérdeztem a tanítónőt is, hogy mi a probléma.


Egyébként olvasd el az alábbit, szerintem jó:

[link]

2014. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy írtál, tudom, hogy sokszor megérdemli, de abban nem vagyok biztos hogy ennyiszer. Gyerek is mást mond tanár is
2014. jan. 7. 17:23
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz a linket is, érdekes volt és tanulságos. Egy szerűen én sem értem miért ez a megoldás hogy beírogat az ellenőrzőbe, mikor a gyereket ez semmilyen szinten nem érinti meg.

Ja, és az annyi rossz gyerek van is tipikus

2014. jan. 7. 17:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a linkelt iromány is kifejti, az ellenőrzőbe írogatás neked, a szülőnek szól, hogy valami gond van a tanító szerint.

Szerencsére mi már túl vagyunk az első osztályon, de azért leírom, hátha megnyugtat, hogy másodiktól nálunk megnyugodtak a tanítók, talán mert megismerték már a gyerekeket, illetve a gyerekek is „betörtek” az iskolába (bár számomra borzalmas ez a betörtek szó, a tanítók folyton ezt mondták, a hideg rázott tőle).

Nekem az segített elsőben, hogy sokat beszélgettem az osztálytársak (főképp fiúk) szüleivel, ami azért volt jó, mert egyrészt kiderült belőle, hogy másokkal is ugyanazok a „gondok” a suliban, mint az én gyerekemmel (futkározik, nem ugrik első szóra és egyéb „szörnyűségek”), másrészt az is kiderült, hogy nem a gyerekekkel van a gond, hanem egyszerűen a tanítónők bepánikoltak, hogy egy 4..-es osztály után megint egy csapat félig ovis gyereket kell kordában tartaniuk. Nem akarom túlrészletezni, de visszanézve azt gondolom, hogy a bepánikolt tanítónők, akik ráadásul nem álltak a pedagógia csúcsán, a szülőkre akarták átnyomni a saját frusztrációjukat. Én annó teljesen beparáztam, hogy a gyerekemmel valóban valami nagy gond van, mentem az iskolapszichológushoz, a nevtanba… és érdekes módon mindenhol az derült ki, hogy nem, a gyerek tök normális hétéves, itt kérem a tanítónőkkel van a gond, akik nem tudják feldolgozni, hogy milyen 30 hétévessel az élet. (Tudod, megértem én őket is, semmi pénzért nem lennék tanító, kevés a pénz, nyomják őket felülről, a szülők is sokszor nehéz esetek, a gyerekek is, szülőként is elkeserít, hogy nem lehet normális körülményeket teremteni azoknak, akik a nap nagy részében a gyerekeinkkel foglalkoznak.)


Persze ezekkel nem azt mondom, hogy nálatok is biztosan ez a helyzet, és bevallom, a mi osztályunkban is volt/van olyan gyerek, aki valóban nagyon agresszíven és antiszociálisan viselkedik – de mondom, nem csak ő kapott beírásokat, hanem szinte minden fiú (és az eleven lányok is). Szerintem az mindenképpen jó, ha igyekszel együttműködni a tanítókkal, látják rajtad, hogy foglalkozol a kérdéssel. Engem megnyugtatott, mikor a pszichológusok is azt mondták, nincs baj a gyerekkel (hanem az oktatási rendszerrel van a baj :)), és a tanítóknak nyugodt lelkiismerettel mondhattam, hogy mindent megtettem a helyzet megoldásáért.

Ha azt mondták volna, hogy gond van a gyerekkel, akkor jártunk volna tovább pszichológushoz, nekem ez nem derogál, a problémákat meg kell oldani, nem kell azzal foglalkozni, ki mit gondol.

2014. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még valami: ahogy írtam, a mi osztályunkban is van olyan gyerek, aki valóban „problémás”, és az az érdekes, hogy pont az ő szülei nem hajlandók elvinni pszichológushoz a gyereküket (aki talán segíthetni nekik, szülőknek, hogyan tudnak segíteni a gyereküknek). Pedig az, ha egy gyerek bekerül a „rossz” kategóriába, a gyerek számára sem jó!
2014. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, tényleg kicsit megnyugtató volt.

Azért sem értem ezt az üzengetést, mert szinte minden nap találkozom a tanárnővel és kérdezem mi újság, de akkor nem nagyon mond semmit.

Viszont elküldtek minket is az iskola-pszihológushoz, aki láthatóan a tanár pártján állt, (lehet kellene keresnem egy másikat)

Ott végülis annyi történt, hogy bementem és a férfi kioktatott, hogy rosszul nevelem a gyereket, büntessem többet.

Kb ennyi volt. Szóval nem tudom igazán mit gondoljak, nem akarom a tanár a hülye mantrát hajtogatni, keresem magamban és a gyerekben a hibát, de kezdek kicsit besokallni

2014. jan. 8. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!