Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől van hogy nagyon sok...

Mitől van hogy nagyon sok kisgyereknek alig bújik ki a foga és máris hiányzik vagy csúnya fekete? Genetika vagy a szülők hibája?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
többeknek baleset miatt sérül, van akinek nem mossák rendesen, esetleg sok cukros kaját eszik, van akinek genetika. Én fiamnak egy rossz foga sincs egyenlőre nem is lesz, igaz ő nem eszik finomított cukrot.
2014. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fiamnál a tejcukor érzékenység váltotta ki. Amint ezt kimutatták, és rátértünk a tejmentes étrendre, a feketeség elmúlt, lekopott. Igaz rendszeresen mossa is, és még 6 évesen is néha én mosom neki.
2014. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 ZsZs27 ***** válasza:
100%
2,5 évesek a gyerekeim, ugyanazt eszik, rendszeresen mossuk a fogukat, az egyiknek mégis fekete lerakódás van a fogain. Időnként lekopik, és másik fogán tűnik fel. Az orvos azt mondta nekünk, hogy ez normális, majd idővel elmúlik. Bár azért látszik, hogy az lerakódás és nem az egész foga fekete. Így nem mondanám, hogy feltétlenül a szülő hibája, mert akkor nálunk vagy mindkettőnek kéne lenni, vagy egyiknek sem. Biztos, hogy a hajlam is kell hozzá. Ja, és nekik még csak most jön ki az utolsó négy foguk, és már az első után elkezdtük a szájápolást, szóval nem az elhanyagoltság okozta/okozza.
2014. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Is.

Az, hogy nekem borzalmasan rossz fogaim voltak (fekete csonk néhány tejfog), az annak is köszönhető, hogy anyukám adta a cukros teát állandóan, éjjel is.


Én a gyerekeimnek a vizet adtam (meg is kaptam anyukámtól, hogy ez gyerekkínzás, mert finom cukros teát kellett volna kapniuk), így nincs olyan rossz foguk, mint nekem. Viszont mind a két gyerek ugyanolyan étrenden van, ugyanúgy mossák a fogukat, a nagyobbnak szép egészségesek, mint az apjának, akinek felnőttként is egy tömött foga van, a kicsinek meg erősebben romlik és már tömtek is fogat neki. Ő tőlem örökölte, ha én is öntöm belé éjjel fogmosás nélkül a cukros vackokat, akkor neki is tele lenne fekete csonk fogacskákkal a szája. Így csak néhány tömött van és rá fokozottabban kell figyelni.

Volt olyan, hogy szeptemberben elvittem a fogorvoshoz, mindent betömtek, átnéztek, volt barázdazárás, mindent megcsináltattam egy vagyonért, decemberben meg rohantunk az ügyeletre, mert fájtatta a fogát, belenéztem a szájába és egy hatalmas lyuk volt az egyiken. Esküszöm az nem volt ott 3 hónappal azelőtt, mert a fogorvos után még én is zseblámpával végignéztem a fogait otthon.


Úgyhogy én azt mondanám, hogy a szülő sokat ronthat a helyzeten, de van amikor a legnagyobb igyekezet mellett (fogmosás, étrend, rendszeres fogorvosi ellenőrzés) is romlik a gyerek foga.

2014. jan. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Főleg szerintem a cukros italok miatt, amiket sokan már kisbabakorban kapnak, de ismerek olyat is, akinek veleszületett rendellenesség miatt fogzománc nélkül bújtak ki a fogai (szegény anyuka annak idején szinte minden falat után mosta a kislány fogát, még a játszótérre is fogkefével jöttek). Akinek "csak" öröklötten könnyen romló fogai vannak, annak is azért beletelik pár évbe, míg elfeketedeik, vagy még többe, ha rendesen táplálkozik és rendesen mossa (saját tapasztalat). Tehát alapból azért nem lyukasan bújik ki neki.
2014. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért nem 3 havonta kell belenézni a gyerek szájába... Én mosom a 4 és 2,5 éves gyerekeim fogát, minden fogmosás után bekukkantok a szájukba, hogy egyrészt tiszta lett-e a foguk, másrészt nem lyukad-e valahol.
2014. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6: A 10 éves iskolásnak is naponta fogod ellenőrizni a száját minden fogmosás után? Mert konkrétan annyi idős gyerekről volt szó.
2014. jan. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, 10 évesnek biztos nem naponta, de havonta minimum. Sajnos nekem is rosszak a fogaim, 32 évesen hiányzik 6 fogam, több koronám van :( 3 évesen húzták az első fogaimat :( Nagyon figyelek a gyerekek fogára és ezután is fogok. Anno én is észrevettem, hogy lyukadnak a fogaim, de mivel kisiskolásként a szüleim nem nézegették a fogaim, meg is lett a következménye.

OFF: ha ennyire rosszak a gyerek fogai, vidd el egyszer egy laborra. Nekem 2 éve derült ki, hogy sok éve lisztérzékeny vagyok, valószínűleg ennek köszönhetem a rossz fogakat (állandó Ca hiány...)

2014. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nem, 10 évesnek biztos nem naponta, de havonta minimum. "


Nézd, én akkor szeptemberben mindent megcsináltattam neki, több mint 40 ezret költöttünk a fogorvosra, hogy a barázdazárástól kezdve minden rendben legyen legalább egy ideig.

Októbertől december végéig (a lyukas foggal amikor szaladtunk az ügyeletre) a következőkkel foglalkoztam a gyerek szájába nézése helyett, elvált anyaként tök egyedül:

Negyedéves zárás a munkahelyen túlórákkal, új ember betanítása, lakáseladás, egyedül összepakolás három felé (bőröndök, otthon maradó cuccok bedobozolva, 400 kiló bedobozolt cucc útnak indítása több mint 2000 kilométerre, gyerekek ellátása (kaja, ruha, házi feladat amíg van, utána otthon oktatás amíg a másik suliba nem mennek), iskolai kiíratásuk, lakáskeresés, új iskolakeresés és beíratás, hivatalos ügyek (TB, NAV, önkormányzat, bankokban címátírás, új helyen új bankszámla, bejelentkezés, rezidens kártya). Ezalatt a 3 hónap alatt laktunk a régi lakásban, egy szobába zsúfolva pár cuccal anyáméknál, 3 hétig barátnőnél egy szobába zsúfolva, majd negyedik helyen egy lakásban, ahol ki kellett pakolnom a 400 kilónyi cuccunkat. Már az is sikernek számított, ha tiszta bugyit és pólót hamar megtaláltam, hogy melyik dobozban van.

Nos, a gyerek szájába nézegetés tényleg elmaradt havonta, karácsony után jutottam oda, hogy letegyem a fenekem, de addigra ott volt a lyuk. Nem vettem előbb észre, de lehet, hogy azt sem, ha még egy feje kinőtt volna a gyereknek ez idő alatt.

2014. jan. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Továbbra is mondom, hogy nem akartalak megbántani! De ha tényleg ennyire gyorsan lyukadnak a gyerek fogai (a barázdazárás ellenére), és nem iszik egész éjjel cukros lötyiket, akkor menj utána a dolognak, amint lesz időd! Nem sovány? Nem vashiányos?
2014. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!