Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme járni fejlesztésre...

Van értelme járni fejlesztésre? Az indok: a mozgás és beszéd összehangolása,3,5 éves fiú.

Figyelt kérdés

Annyira egyszerűnek tűnik, nem vagyok benn, de kihallatszik minden. Heti fél órát ajánlottak (nem állami) eddig voltunk 6 alkalommal (nem látok értelmét egyébként...) Mindig a következőket csinálják:

- fa kirakós egy kisfiú testrészeivel: fej, karok, törzs, lábak;

- színeket kell megneveznie;

- kétféle valamit kell sorbaraknia (most gesztenye és dió volt)

- néhány darabos puzzle kirakása.

Az a baj, hogy ez egy játékszoba, és szem előtt van millió , a fentieknél érdekesebb játék is. A fejlesztő szerint is így nem figyel, mert a többi érdekli. Mindet meg tudja csinálni egyébként. (persze van, hogy nem, de legtöbbször szépen együtt dolgozik)

Bár az időpont sem túl szerencsés, 7:30-8:00.

Kérdésem: szükség van erre? Otthon is csináljuk ugyanezeket, csak nem "parancsra".



2014. jan. 8. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Otthon csinálhatjátok,azzal nem ártasz. Én is 3,5 évesen kezdtem el hordani a lányomat fejlesztésre, az oviban mondták, hogy nem összehangolt a mozgása. Ott kirakott pályán ugrálnak, futnak, hemperegnek. Van színfelismerés is. Heti egy óra. Elég hamar láttam rajta a fejlődést, mozgásban és viselkedésben is.
2014. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos időben elkezdeni a fejlesztést, mert 2 év, és iskola, ott pedig kemény elvárások vannak, s idő elérni azt, hogy felzárkózik a gyerek!
2014. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- fa kirakós egy kisfiú testrészeivel: fej, karok, törzs, lábak: a testrészek megtanulása, a testséma stabilizálása nagyon fontos a mozgás szempontjából, de a beszédhez is, mivel a bal-jobb, fent-lent (téri irányok) megkülönböztetése is ezen alapul, ami később az olvasás és az írás egyik feltétele lesz

- színeket kell megneveznie: az általános ismeretk fejlesztését, a beszéd gyakorlását és szituációk felismerésének gyakorlását szolgálja

- kétféle valamit kell sorbaraknia (most gesztenye és dió volt): a sorbarendezés (szerialitás) az élet minden területén fontos, a tevékenységeink megtervezésében és kivitelezésében, a beszédben a szavak betűinek, a mondat szavainak a sorrendjében, egy történet részeinek egységgé alakításában, az olvasásnak és írásnak is feltétele ez a képesség

- néhány darabos puzzle kirakása: az első lépés egyrészt a téri tájékozódás síkba helyezéséhez (olvasás, írás...) másrészt a rész-egész viszonyok fontosságának felismeréséhez


Látod hogy ezek a gyakorlatok mind nagyon fontosak, ha nem is mindnek most látod az eredményét, de olyan képességeket fejlesztenek, amit a tanuláshoz elengedhetetlenek. Nyugodtan megkérdezheted a fejlesztőt, hogy még miket csinálhatsz vele otthon, olyan nincs hogy túl sok fejlesztés :) Persze mindig játékos formában.


Másrészt, egy ilyen kicsi gyereknek mozgásos terápiára is szüksége lenne. Nem tudom pontosan mi a probléma, de lehet hogy az otthoni fejlesztés mellett, ahol tudjátok gyakorolni a fentieket, hasznos lenne egy TSMT, vagy alapozó terápia.

2014. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, végre egy normális válasz!!!! Sajnos ott nem sok idő van beszélgetni, mert egymást váltják a gyerekek.

Igazából én sem tudom, mi a probléma, röviden:

az óvónők szerint gond van a gyerekkel: nem mindig válaszolt a kérdésre (azóta már megváltozott, még a fejlesztés előtt), kicsit el van maradva a többitől. Ezért elküldtek minket képességfelmérésre, ahová el is mentünk (magán).

Itt megkésett beszédfejlődés volt a "diagnózis", és javaslat egy logopédiai képességfelmérésre. Ott sem találtak úgymond semmit, mert láthatóak a fázis, amelyek egy beszédfejlődés lépcsői, azaz mindent a nagykönyv szerint csinál, csak viszonylag későn. A logopédus nem is javasolt fejlesztést. Pedig ez egy kiemelt szervezet, ahol voltunk.

Az óvónők nem értettek egyet, és elküldtek egy "ismerősükhöz" egy másik képességfelmérésre, ahol még annyit sem találtak, mint a másik helyen. Csak egy dologba tudtak "belekötni", hogy a mozgás és beszéd összehangolása még nem megy neki. Ezért járunk heti fél óra fejlesztésre.............................

2014. jan. 8. 09:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és természetesen pénzért..... És kezdettől fogva kérem a képességfelmérés eredményét, és azóta sem kaptam meg. Több ezer forintba került az is, és 2,5 hónap nem volt elég az elkészítésére.
2014. jan. 8. 09:56
 6/7 A kérdező kommentje:

És még valami, mozgásos terápiát egyáltalán nem javasoltak, pedig itt elég sok gyógypedagógus van, és a szomszéd szoba konkrét tornaterem, ahol mindenféle spéci torna folyik.

Szóval elég tanácstalan vagyok!

2014. jan. 8. 09:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos az alapján amit leírsz, a képességfelmérés egy nagy kamunak tűnik, a fejlesztés meg anyagi lehúzásnak :(

3,5 éves gyereket már fogadnak a nevelési tanácsadóban, azt javaslom oda vidd el. Ingyenes, hivatalos, biztos hogy korrekt diagnózist adnak. Lehet hogy várni kell, de én megkérném a helyetekben.

2014. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!