Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érint lelkileg, ha a...

Hogy érint lelkileg, ha a válogatós gyermekednek semmi sem finom? Pedig mindent megpróbálsz.

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves, kevés fajta főtt ételt szeret. Én már nagyon unom, hogy csak azokat váltogatom, és nem szeretném, ha pont ezért, a 11 hónapos kisfiam is kevés ízt ismerne meg. Elég gyakran kísérletezem, de általában nem eszi meg a nagy, mert "nem finom, nem szeretem"...

Próbálnám változatosan, lehetőség szerint egészségesen etetni, de nem megy. Azért megeszik 6-7 féle levest, húst nem nagyon, főzeléket egyáltalán nem, tészta és rizs jó köretként csak, a krumplit sem szereti.

Nem tudom, mikor mire lenne vevő, mert pl. a spenótos nokedli az finom, de ma pl. nagyon finom halból (pangasius, nincs halíze)készült gombósokat sütöttem, megkóstolta, de kifordult a szájából. Tegnap este szuper túrófánkot sütöttem, azt is csak megkóstolta, majd közölte, nem szereti... Pedig a túrógombócot igen...

Olyan dühítő, hogy alig van sikerem. Persze próbálom nem felfújni a dolgot, de tésztát sem ehet mindig, meg rizst...

Ti hogy vagytok ezzel?


2014. jan. 8. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Na nálunk is hasonló a helyzet, de nem csinálok nagy dolgot belöle.


A nagy 3 éves múlt a kicsi 1,5 éves. A kicsi a vasszöget is megenné. A nagy meg semmit. Ma pl sülttojás Volt, virslivel(imádja), már alig várta, hogy az oviból haza érjünk enni, majd evett 3 kanállal és ennyi. Szörpöt akkor kapott csak ha megeszi a felét legalább, így valahogy letuszkolt pár kanállal még, de ha nem evett volna, nem eröltettem volna, max szörpöt nem kapot volna.

Igazán nála nincsen kedvenc étel. Szereti a leveseket, de azokat Sem eszi meg mindig. Rizst magában, tésztát magában. Sültkrumplit magában. Kenyeret szinte semmit nem eszik, hús Sem nagyon. Èdességböl csak is csokit, sütiket mindet utálja. Nyersen minden zöldséget és gyümölcsöt megeszik. föve szinte semmit, még almás pitét Sem.

2014. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18 hónapos a lányom keveset eszik és valógat is a drágám. Engem azért bánt mert nem tudom olyan változatosan és egézségesen táplálni mint szeretném. Gyümit pl almát és banánt eszik,zöldség csak a cukkini,főzelékből csak borsó, más ételekből tészta nyersen néha kis husi. Virslit imàdja abból eszik 2-3 at a többiből meg falatokat.
2014. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De engem is dühít. Pedig már hozzászokhattam volna. Ovis lányom van, már egyre többféle dolgot hajlandó megenni, de kisebb korában borzasztó volt, még annyit sem evett mint a tied. Mostanában azzal akaszt ki, hogy az oviban minden finom, és ha megpróbálom elkészíteni ugyanazt, akkor azt mondja az enyém rossz ízű, mert csak az ovis a jó.

Én is próbálok nem foglalkozni vele, azzal nyugtatom magam, hogy bár szép lassan, de egyre több ételt megkóstol, ízlik neki.

Én a helyedben mindenfélét főznék ha a kicsi már elmúlt 1 éves. Ha ő nem válogatós és megeszik mindent, a nagy látni fogja és lehet hogy ráfanyalodik.

2014. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm nem csinált belőle ügyet. Közölte, hogy ez az ebéd, velük ebédelt, és kész. Ettek, amennyit ettek. Mivel nincs kívánságműsor, hozzászoktak, hogy ha ez van enni, ez van enni, és van rá egy óra hossza. Addig ott ült velük, beszélgettek, anyuka evett, a kisebbik ott is jobb evő volt, a nagoybbik nem, de nem foglalkoztak a témával, egyáltalán. Láss csodát, néhány hét után úgy evett, ahogy ők. Ha nem ebédelt, nem ebédelt, ha igen, akkor meg igen. Nem volt dícséret, se szidás. Nem volt téma az evés, csak egy napi rutinfeladat, ami közben beszélgettek. Talán próbáld ki te is.
2014. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom, többen járunk abban a cipőben.

Igen, ahogy halad az idő, egyre többféle ennivaló felkerül a repertoárra, de még mindig kevés nekem.

Azt, hogy vagy eszik vagy nem, nem szeretném kipróbálni, inkább töröm az agyamat, és próbálok úgy főzni, hogy azért egyféle legalább jó legyen. Ha mást nem, akkor eszi a csupasz tésztát.

2014. jan. 8. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Párom keresztlánya is pont ilyen, tudom, mert gyakran van itt nálunk, 2,5 éves. Nála a kedvenc a spenótfőzelék és a paradicsomleves, illetve a sült krumpli (ropi). Gyümölcsöt egyáltalán nem eszi meg, így centrifugálják. Kész katasztrófa. Mondjuk az sem véletlen, hogy ez éppen a dackorszakban gyakori jelenség. Az a halálom, amikor ránéz, és mondja, hogy nem szereti, pedig azt se tudja, milyen ízű lehet. Nála ilyen is van... Szerintem átgondolandó, amit az egyik válaszoló írt, mert inkább szól ez a dacról, mint az igazi-tényleg nem szeretem-ről. Persze azt is figyelembe kell venni, hogy erőltetni nem szabad, mert az később étkezési zavarokhoz vezethet, ez tény.
2014. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát ez nem eszel akkor nem kapsz mást nálunk nem müködött soha kisebbik fiamnál inkább nem evett. ma 10 évesen ott tartunk hogy az iskolában olyat is megeszik amit itthon nem ,vagy legalább megkostolja ,de itthon bizti nem ené meg a paradicsom levest de az iskolába megeszi.
2014. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Velünk testvéremmel anno anyukám felíratta egy papírra, hogy miket szeretünk és azokat főzte, néha mást is és fokozatosan megszerettük a többi ételt. :)

Egyébként a pangasius szerintem nem olyan jó... [link]

2014. jan. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Azért megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül. ;-)
2014. jan. 11. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!