Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akik esetleg diétázto...

Anyukák! Akik esetleg diétáztok, mit főztök magatoknak a gyerek/ek melett?

Figyelt kérdés

Bocsánat hogy ebben a témakörben írom de talán ti jobban átirzitek azt pici baba vagy kisgyerek mellett hogy nemtudok még a család kajáján kívül magamnak is kotyvasztani mert nincs időm!3,5 évesem és 1 évesem van jó lenne pár kilótól megszabadulni!

Kérlek ne olyat írjatok,hogy válts életmódot vagy paleozz stb hanem konkrét példákat.Ja és ha lehet ne horribilis áron(pl ne grillezett lazacfilé)

Ilyenre gondolok pl:ez tényleg egyszerű,olcsó gyors [link]


2014. jan. 10. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
40 kg-ot fogytam tudatosan,miután megszültem a fiam. Ennek két éve. Semmit nem csináltam, csinálok, ugyanúgy megfőzök a családnak mindent. Annyi,hogy én mondjuk nem eszem meg a köretet, vagy zöldséget, salátát eszek hozzá. Hülyeség,hogy a fogyózás sokba kerül! Nekem sem időm, sem kedvem nem lenne magamnak külön főzőcskézni. Max. akkor csinálok mást, ha valami olyasmi van nekik (mondjuk paprikás krumpli), aminél nem tudnám nagyon kikerülni a "köretet"! Ja és mozgok heti háromszor legalább!
2014. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egészséges ételeket főzök, és kalóriaszámlálok, mellette igyekszem mozogni is. (kalozisbazis.hu) Így fogytam eddig 12 kg-ot (ez 3 hónap alatt ment le) aztán súlyt tartottam 2 hónapig és még le akarok dobni 7 kg-ot, ugyanígy...

Szóval azért megszűröm, hogy mit főzök, főzelékeket, sok hús, főleg csirke, Köretnek saláta, bulgur, barnarizs. Mindent mérek, amit megeszek, vezetem a táplálkozási naplót a neten ami mindent számol, borzasztó egyszerű, és igazából ha az elhatározás megvan, nem is olyan nehéz. . Még pár falat csoki is belefért néha, a lényeg, hogy kereten belül legyen, vagy kompenzáltam mozgással. A kereten belül fontos a makrotápanyagok aránya is, de ezt is számolja a program. Minél magasabb fehérje bevitelre kell törekedni, csökkentve a szénhidrát bevitelt. És sok folyadék, 2-3 l víz!

Konkrét receptet is tudok persze, de szerintem nagyon egyszerű így találni, mert gyakorlatilag mindent lehet enni mértékkel. Vagyis nem sok mindent kell kerülni. Pl tésztás ételeket nem nagyon főzök, vagy inkább az olyanokat, amiben sok zöldség van és hús, pl bolognai, durumtésztával. Jók a rakott zöldségek is (rakott krumpli nem annyira)

Lehet elsőre bonyolultnak tűnik, pedig nagyon könnyen bele lehet jönni, és ráadásul így nem jönnek vissza a kilók, mert megszokod, hogy mik azok amiket megehetsz gond nélkül, minek mi az összetétele, mik a buktatók, és az adagot is megszokja az ember. November-decemberben gyakorlatilag semmit nem csináltam, nem mozogtam, mert nem volt rá időm, és kajában is egy csomó rossz dolgot ettem, főleg karácsonykor, de tudtam, mivel tudom kompenzálni, így sikerült is a súlytartás, pedig alig mertem januárban mérlegre állni, de ezek szerint ez tényleg igaz, hogy tanulási folyamatnak is nagyon klassz, amíg írja az ember mit eszik. Ráadásul az is kiderült, hogy a korábbi diétázásokkor túl keveset ettem, a szintén nem jó, ezért nem tudtam véghez vinni.


Szóval ha konkrét recept kell, akkor pl:

[link]

desszertnek pedig (dió nélkül szoktam, zabpehely liszttel, isteni):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Most ez az utolsó volt, imádja gyerkőc is...


Szóval szerintem ezekből a mérték a lényeg, és finomak nagyon. Rakott karfiol, kelkáposzta, borsó-tök-zöldbab-lencse főzelék pörkölttel...

2014. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Utolsó nagyon jók a linkek,külön köszönöm neked!

2014. jan. 12. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :)

Még eszembe jutott egy életmentő finomság :)

[link]

Aszalt meggyel és mazsolával szoktam csinálni, kicsi kakaóport is karok bele, és kókuszba forgatom, így 235 kcal/100 g, kiszámoltam :)

Imádja 2 évesem is :)


Sok sikert! :)

2014. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a hétvégén meg is csinálom!
2014. jan. 13. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!