Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 év körüli gyereketek...

5-6 év körüli gyereketek mennyit beszél, csacsog úgy általában és beszél e hülyeségeket?

Figyelt kérdés

A lányom 5,5 éves, miota megszólelt be nem áll a szája, flyamaosan mondja mondja mondja, sokszor megszólalni sincs kedve az embernek mellette mert ő egymagában annyit beszl, annyira televan az ember feje vele, hogy egyszerüen mindenki csak néz ki a fejáből szinte már és nem szólal me annyira lezsibbaszt. Hiába mondjuk neki, hogy hagyja abba, ne beszéljen annyit, tart kb 1 percig és ujra mondja monjda.


A sok beszédből kifolyólag nem is hallja látja sokszor mi történik körülötte, ki mit mond , kérdez tőle mert csak mondja a magáét és nem hallja körülötte mi történik.


Nagyon bosszantó és fárasztó már eleve a sok beszéd. Mindemellé rengetegszer beszél hazugságnak nem nevezném de olyamiket. Vaqgíy mert adott szót nem jó szövegkörnyezeben használ(pl indig és soha egy azon mondatban felcserélve piszokul más jelentést kölcsönöz az adott mondandónak) vagy csak kitalál dolgokat hogy legyen mit mondjon.


Mit csináljak vele????



2014. jan. 11. 09:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerencsére mi már ezen a nagyon meg nem hallós korszakon túl vagyunk. Nekem most sokszor az válik be, ha elviccelődöm a dolgot, például azt mondom, hogy "tessék, itt a bugyid, húzd a fejedre!", vagy hogy "nehogy felvedd a pizsamádat, mire bemegyek utánad a szobába, mert azt nem veheted fel egyedül!" Akkor, ha éppen jó kedve van, megcsinálja, és nagyot nevet közben.
2014. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Sztem csúnyán a fejetekre nőtt. Az enyémben is ott a hajlam... kedvenc tárgy / játék elkobzása? Nàlunk ez mint utolsó fegyver, működött. Volt visìtás, de kb a 3. alkalom óta elég csak megemlìteni. A sok csacsogás tènyleg idegölő. A fantáziálás kell. Amikor értelmetlen dolgokat mond, én közlöm vele, hogy nincs értelme, fussunk neki újra. Ha ide fajulna, én màr tuti lecsaptam volna :)
2014. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

És ugy higyjétek el ha van itt valaki,illetve máshol vagyunk nem itthon, kivétel nélkül minden alkalommal MINDENT első szóra megcsinál, ha közöségben vagyunk társaságban mindegy van e másik yreek vagy sem, iszonyat szófogadó, mindig mindenki ájuldozik milyen jólneveltés szófogadó és okos kislány és meliyk sokat foglalkunk vele látszik.


Na erre varrjatok gombot.


Itthon akkor miért épp az ellenkezője???

2014. jan. 11. 13:36
 14/20 anonim ***** válasza:

úristen mintha az én 3,5 évesemről írtál volna...szóról szóra ugyanez!

Én sem tudom mitévő legyek!

2014. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy társaságban akkor figyelnek rá jobban, ha szót fogad, otthon meg akkor, ha nem. Gondolom, hogy már mindent próbáltál. Az se jött be, hogy ha valamit megcsinál, nagyon-nagyon megdicséred?
2014. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
nem az se.
2014. jan. 11. 15:54
 17/20 A kérdező kommentje:

14,10es- az enyém soha életében nem csinálta ezt, 3,5 évesen ugyan olyan volt itthon mint máshol, okos, szófogadó...

1 éve ilyen.

2014. jan. 11. 15:55
 18/20 anonim ***** válasza:

Az enyém is 3,5 éves, és ugyanez, az agyam leáll már tőle komolyan. Más hétvégén pihen, mi akkor ha oviban van. .D vasárnap du. 15h-ra totálkárosak vagyunk.


De most akkor állandóan ordítani kéne? Nem hiszem...sőt, megmagyarázza, hogy "tudod anya azért nem veszem még a cipőm, mert te még mindig pólóban vagy, és rámmelegszik a vastag cipő." de bakker ha felöltözök, és ott állok menetfelszerelésben, akkor meg még jobban kivagyok, mert még a víz is szakad rólam, mire őt ráveszem, hogy végre felöltözzön, és elinduljunk...komolyan én is tök kivagyok tőle.

Nekem máshol is ezt csinálja, de erről már szoktatom lefelé, hogy ha a felnőttek beszélgetnek, akkor nem dumál közbe, de rohadt fárasztó...

2014. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Elég nagy hasonlóság van a lányaink között (korban és viselkedésben is).

Először is, én elvittem hallásvizsgálatra. Gondoltam, hogy nincs gond, de meg akartam tudni, tényleg jól hall-e, és valóban csak alkalmi süket.

Sajnos sokszor én is eljutok a kiabálásig, mert elveszítem a türelmemet, pedig tudom, ez nem használ sem a gyereknek, sem nekem. Néhány ötlet, ami nálunk egy ideig bevált:

- homokórára öltözik, mire lepereg, addigra igyekszik készen lenni, utána nagy-nagy dicséret

- meglep engem, elmondom, mennyire örülnék, ha meglepne egy gyors öltözéssel, kimegyek a szobából, ő meg 1-2 perc alatt megjelenik fülig érő szájjal, hogy készen van

- egy naptárba rajzolunk valami kis egyszerűt (szívet, csillagot, virágot), ha sikerül a gyors öltözés. Ha összejön 5-10 (előre megbeszéljük), akkor kap csokit (nálunk ez a legnagyobb motiváló erő).


A szoknyás dologból ne csinálj akkora ügyet, vágyott rá, valamelyik aranyos csoporttársa észrevette, adott neki. Szerintem aranyos gesztus, ő meg örült neki - az ajándék értékesebb, mint a sajátja, azért akarta felvenni. Ne kelts benne bűntudatot, amiért elfogadta, ő még gyerek, nem érti, hogy mi is ezzel a gond - bár szerintem semmi. (Én egy kis apróság kíséretében visszaküldtem volna a szoknyát a kislánynak.)


Az én lányom is sokat fantáziál, nem hazudnak ebben a korban tudatosan - bár 1-2-szer már rajtakaptam, csak élénk a fantáziájuk. Néha menj bele te is a játékba, lódítsatok együtt valami vicceset.


Egyébként nálunk a valódi ok az elkalandozásra, az figyelemzavar, talán nálatok is lehet bizonyos fokú.


Otthon jobban elengedi magát, mint máshol, mi felnőttek is otthon lazábbak vagyunk, vendégségben, társágban munkahelyen mi is fegyelmezettebben viselkedünk.

2014. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tudok ötleteket mondani, de nálunk is ez van. Az én lányom 5,5 éves és mindig beszél otthon. Idegen helyen, idegen emberek között visszahúzódó, de otthon állandóan mondja. Főleg amikor két felnőtt akar beszélni egymással, no akkor jut eszébe neki is valami... Amúgy nem idegesít, de amikor az apjával beszélgetünk és állandóan beleszól, akkor szoktam rászólni, több-kevesebb sikerrel elhallgat. Olyat, ami nem igaz, nem vettem észre, hogy mondana.
2014. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!