Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Nagyfiam" 4 éves, idén ment...

"Nagyfiam" 4 éves, idén ment először oviba, de eddig is járt különböző közösségekbe, viszont valahogy mindig elkerült minket a bárányhimlő. Kérdésem: érdemes megvárni, amíg egyszer csak elkapja valahonnan, vagy esetleg oltassuk be ellene?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az a jobb, ha minél hamarabb átesik rajta, de nem lehetne valahogy könnyebben és gyorsabba átvészelni a dolgot? Van egy kicsi húga, most 1,5 hónapos és ha lehet, őt szeretnénk még megkímélni az ilyen kellemetlenségtől!
2011. szept. 15. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem várd meg

nálunk minden évben volt járvány az oviban

2011. szept. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jobb,ha most esik át rajta,mert akkor felnőtt korában nem kapja el. Akkor pedig már veszélyes lehet,különösen fiúknál.

Annyira nem vészes betegség,inkább csak kellemetlen.

2011. szept. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felesleges beoltatnos. Én nem oltatnám évente egy ilyen betegség miatt. Egyszer át kell esnie rajta, jobb addig míg ilyen kicsi.
2011. szept. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem néztem utána, de ezt hallottam, hogy az oltás már felnőtt korban nem véd meg a bárányhimlőtől, ezért érdemesebb rábízni a véletlenre, jobb most átesni rajta.

Én úgy emlékszem, inkább tavasszal jellemző a bárányhimlő, addigra már a pici is nagyobb lesz.

2011. szept. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mi beoltattuk, pont a véletlenek miatt. egy pesti kerületben lakom, itt kb. mindenki oltott, beszéltem az óvónénikkel és azt mondta, évek óta nem volt járvány az óvodában. Emiatt oltottam, ha felnőtt korban már nem véd lehet oltatni akkor is, újra (10-12 év után).
2011. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az oltás egyébként, amennyire én tudom, nem véd a bárányhimlő ellen. Ha lesz járvány, akkor ő is el fogja kapni, csak gyorsan túl esik rajta, szövödmények nélkül és úgy az oltás és a himlő együtt egy életre szóló védelmet jelentenek.

Mert sokan nem tájékozódnak, de az egy-két pöttyel, könnyen átvészelt, megúszott bárányhimlő semmi, olyan, mintha meg se fertőződőtt volna a gyerek. Úgy hiszem, hogy melegben kell tartani meg mit tudom én mit kell vele csinálni, hogy rendesen átessen rajta és tetőtől talpig pöttyös legyen, szenvedjen. Csak akkor szerez élethosszig tartó védettséget. Egyébként nem. Én ezért oltattam, hogy valódi védelmet szerezzen, ha egyáltalán elkapja, mert én sem hallottam évek óta, hogy lett volna járvány.

Én nem bíztam a véletlenre, elkapja-nem kapja, védett lesz nem lesz az. Mertha csak arra jó az oltás, hogy akár felnőttkorában is megóvja a szövödményektől már előrébb vagyunk.

2011. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

kicsit vitatkoznék az 1-2 pöttyös gyerekek védelmében


valamiért a mi családunkban senkinek nem volt 15-20 pöttynél több sőt a fim a alig 4 pöttyel úszta meg a lányomon volt vagy 10 talán


de sem én sem a gyerekek nem kapták el újból és a doki is azt mondta h ez az immunrendszertől is függ mennyire erős a fertőzés előtt

2011. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat !
2011. szept. 15. 15:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várd meg, hogy elkapja, én is erre várok. :) Nálunk az oviban minden évben van egy járvány, tavaly elsiklott felettünk. Szeretném, ha most átesne a dolgon, a családban mindenki volt már, kistesó meg nincs.
2011. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Várj és bízz benne, hogy lesz járvány, amit el is kap.

Én is erre várok már egy ideje:)

2011. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!