Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban ennyire problémásak a...

Valóban ennyire problémásak a napszakok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyre inkább kezdek kétségbe esni. A legnagyobb kisfiam most töltötte a 6. életévét decemberben. A napszakokkal és a hozzájuk tartozó étkezésekkel nem tudunk zöld ágra vergődni. Keveri őket nem tudja párosítani és ez nagyon aggaszt. Azt tudom, hogy az időben való tájékozódás elég nehéz egy gyereknek, de ennyire? Pedig nagyon sokat foglalkozunk vele, próbáljuk a napirendhez kötni a napszakokat, étkezéseket és valamiért nem megy. Pl. megkérdezem tőle: Én vagyok az uzsonna, mikor eszel meg? És ez megfejthetetlen rejtély számára. (Az öccse odaül az ölembe és azt mondja: Most, nyam nyam nyam:) )

Esetleg van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne még jobban gyakorolni, mert már rajzoltunk, beszélgettünk, naponta többször emlegetjük, hogy most mi van, milyen étkezést köszönsz meg és nem látom a fejlődést.

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. jan. 13. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Biztos lesz olyan, aki majd azt írja neked, hogy az ő gyereke már 1 évesen is el tudta helyezni időben a különböző étkezéseket megnevezésük szerint, de a valóság az, hogy bizony sokáig keverik.

Az enyém is 6 volt decemberben, és sokszor mondja rosszul. Uzsonna helyett reggeli stb.


Én is aggódtam, főleg, hogy ennyi idősen már "tudni kell", de ettől még nem tudják. Múltkor a saját fülemmel hallottam több gyerektől az ovi folyosóján délután, hogy most reggeliztek. Óvónő meg nem győzte kijavítani, hogy az az uzsonna, amire ők gondolnak.


Nálunk az oviban 4x esznek (reggeli, tízórai, ebéd uzsonna). HA szülinap van, akkor pluszban még a nap folyamán tortáznak is. Itthon reggel kakaózás van, délután, mikor hazajövünk éhen akar halni, szóval kapásból eszik valamit, és akkor még ott a vacsi, vagy esti kakaózás. Nem csodálom, hogy összekavarodik a fejükben, hiszen a többség nem ismeri az órát.

Ráadásul most hamar sötétedik, de nyáron sokáig világos van. Az én gyerekemet ez is megzavarja, hogy hogyhogy még nincs este, mikor sötét van?!


Szóval szerintem ne aggódj. Meg fogja jegyezni, ebben biztos lehetsz.

2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit megnyugodtam, hogy nem egyedi eset nála. Egyébként ügyes, mindent nagyon gyorsan megjegyez (memóriajátékban nem tudom megverni, pedig én sem vagyok hülye), ezért is furcsa ez számomra, hogy ezt viszont nem abszolválja olyan könnyen.
2014. jan. 13. 10:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nehéz nekik, mert délután is alszanak, így az ébredés utána kaja lehet reggeli, de lehet uzsonna is. Plusz az idő, valljuk be, számunkra is felfoghatatlan (múltkor tök letaglózott, mikor rádöbbentem, hogy tesóm már a 40-et tölti idén) és misztikus, egy gyereknek meg amúgy is tök mindegy, hogy reggeli vagy uzsonna, kaja és kész, ráadásul nagyjából ugyanazokat a kajákat váltogatják az oviban reggelire meg uzsonnára
2014. jan. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj, nem minden gyerek egyforma.


èn pl 8 èvesen tanultam meg cipőt kötni (addig nem èrdekelt) az òràt pedig 4.-ben tanultam meg, mert kellett volna tudnom hàny òra de nem tudtam leolvasni.hazamentünk anyu egyszer mondta el, tudtam utàna. (addig nem èrdekelt)


A lànyom ezeket màr nagycsoportba tudja mert èrdekli...(normàlis felnőtt lettem) :-)

2014. jan. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!