Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti rácsaptok a gyerek kezére...

Ti rácsaptok a gyerek kezére ha direkt rosszat csinál. Másfél éves. Szégyenlem magam, de nem ért még igy se csinálja tovább. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Lányom nagyon felbosszant evésnél. Direkt kikotorja a tenyerévek az ételt a tálból,földre dobálja meg mindenfelé. Szólok neki szépen,majd hangosan,kicsit rácsapok nagyot rácsapok már piros a kicsi keze én már sajnálom deakkor is csinálja! Az egész lakás kajamaradékos porszívozhatok folyamatosan.
2014. jan. 13. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem ütöttem meg, elvettem. Amikor elkezdett játszani az étellel, elvettem.
2014. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne csapkodd, úgysem érti meg. Ha csinálja szólj rá. Ha folytatja, akkor meg vedd el előle, és tartsd a saját kezedben a tányérját, amíg megeteted. Majd ha nagyobb lesz jobban ért majd a szóból. Addig meg kitartás, és kommunikáció. Ha kell mondd el neki 100x. Ez normális az ó életkorában, attól még nem lesz neveletlen. Csak még kicsi.
2014. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

ez a kor erről szól,sajnos,de akkor sem csapkodnám úgy a kezét hogy már piros legyen szegénynek!Főleg hogy írod nem ér semmit ergo akkor minek csapkodni??

Ha ezt csinálja fogd meg a kezét,nézz a szemébe és határozottan,komolyan mond neki,hogy NEM!!Ha továbbra is csinálja vedd ki az etetőszékből és vidd el a konyhából!Ha kell ezt csináld meg 10x egy idő után megfogja érteni,hogy ha rosszat csinál következménye van nem ehet tovább!

Nem akarlak elkeseríteni de a pórszívó és felmosó társa sokáig és sokszor fog még kelleni!Ekkora gyerekeknél nem lehet patyolatban tartnai a lakást jobb ha ezzel megbarátkozol és nem veszed egetrengető problémának!

2014. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért csinálja, mert ebben a korban még nem ér semmit a csapkodás. Te meg ahelyett, hogy ezt elfogadnád, rácsapsz még egyszer. Minden gyerek csinálja, ez hozzátartozik a fejlődésükhöz, még ha nagyon bosszantó is! Sokkal hatásosabb, ha elveszed olyankor az ételt.
2014. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. És nem azért, mert magasztos elveim vannak, hanem mert semmi értelme, mint ahogy te is tapasztalod. A lányom 21 hónapos, úgy emlékszem, előfordult már, hogy a kezére csaptam, az indokra már nem emlékszem, de arra igen, hogy nevetgélve folytatta tovább, amit elkezdett, úgyhogy meg kellett állapítanom, hogy ez egy elég hasznavehetetlen módszer. Sokkal többre mész vele, hogy ha már nem eszik, elveszed tőle a kaját. Viszont még jó sokáig maszatolva fog enni, nem biztos, hogy fel kell azon húzni magad, hogy takarítani kell utána (itt most nem a direkt dobálásra gondolok, ezt nem kell engedni).
2014. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még sose csaptam a kezére csak miután minden nap ez van minden nap szólok neki,minden nap szépen. Aztán azt tanácsolták probáljam ki ezt de ez se használt.azért kérek tanácsot. A szórítos- nem - et is próbáltam az se megy. Ma meg amikor minden rizses és rántott húsos lett kicsit besoklatam. És tudom hogy mindig kell takaritani nem is ez a gond. Hanem az hogy direkt! csinálja,amugy meg mindent meg ért szóval ezt is ugyhogy nem értem miért csinálja. Ja és mindezt evés helyett csinálja.
2014. jan. 13. 12:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó reggelt kérdező, ilyenek a másfél évesek! Ezt jobb ha megszokod. Ja, és ne üsd azt a szerencsétlen gyereket.
2014. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam még tànyért is dobált. Abból értett, hogy ilyenkor elvettem tőle. Ha még éhes volt adtam neki én, ha úgy sem ment kaja befejezve. Több értelme van, mint rácsapni, velem is előfordult...
2014. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
pont tregnap csaptam en is a kicsi lanyom kezere aki 2 eves lesz mert mostansag az a szorakozasa hogy kiteregetem a vizes ruhakat es o szepen dobalja le a folder az oszest, mar pedig szolva let neki tobbszor is nem erdekelte cask azertis ledobalta egyet racsaptam a kis kezere de ugy orditott ment az apjahoz jaaaj en meg ugy megbantam, olyan lelkiismeret furdolasom let :( igaz utanna beken hagyta a ruhakat :) mondjuk az en kis lanyom alapjaraton nagyon nagyon kenyes, az apja elkenyesztette nagyoooonn ....
2014. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előfordul,volt,hogy használt,bár ilyen étel dobálásnál abszolút nem inkább elveszem a tányért,ha még úgyis folytatja beküldöm a szobába,bár mostanában nem csinálja már 1,5 évesen kora körül elég jellemző volt.
2014. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!