Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jele a letapadt fitymának?

Mi a jele a letapadt fitymának?

Figyelt kérdés
kisfiam 19 hónapos és szerintem le van tapadva a kukaca úgy pisil hogy a bőr megtelik neki vizelettel mint az elefánt ormánya mikor felszívja a vizet. Ez baj? És nem engedi hogy hozzányúljak.Hova VIGYEM? Feltépik neki?

2014. jan. 15. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell naponta felhuzogatni? Ha tényleg le van tapadva, akkor műtéti úton szokták felszedegetni, utána egy-két napig fáj nekik. Nem tudom, mennyi idős korban szokás elvégezni a műtétet, az enyémnek egyéves korában megcsinálták, mert amúgy is volt hereműtétje.
2014. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez bizony le van tapadva. Valahogy muszáj lesz megnézned közelebbről is és megpróbálni huzogatni neki. Vagy háziorvos.
2014. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, le van tapadva. Gyerekorvos megoldja, bár utána neked kell naponta felhúzni neki. Az enyém sem rajongott attól, hogy húzogattam neki, de még ez sem használt.


A fiamnak a gyerekorvos (egyébként aneszteziológus drnő) adott dormikumot, amitől 20 perc alatt elkábult egy kicsit, meg kent érzéstelenítő zselét a kukijára. Aztán 20 perc után alányúlt egy pálcikával és felszakította a bőrt. Kb. 10 mp volt az egész. Nem mondom hogy nem sírt, de szerintem a lefogás rosszabbul esett neki, mint a "művelet". 3 napig nem szabadott hozzányúlni, majd kontrolon a drnéni húzta fel ismét neki. Addig napi 5-6 alkalommal kamillás fürdőztetni kellett a fiamat. 3. naptól nekem kellett este a fürdővízben felhúzni neki. Szerencsére megbeszélte a drnénivel hogy ügyesen hagyja hogy anya megtisztítsa. Azóta nincs vele problémája.

2014. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez a legrosszabb, mert ettől még be is gyulladhat. minél előbb vidd el orvoshoz.

lehet, hogy kicsit húznak rajta, épp csak annyira, hogy a pisi tudjon rendesen távozni. enyémnek is rántottak rajta egy picikét, akkor összerezzent de nem sírt és utána se okozott gondot. viszont ha nem engedi, hogy hozzáérj akkor lehet már gyulladásban van és kenni kell majd

2014. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj, nem kell úgy megijedni! Én is hiába húztam a fiam bőrét, sehogysem akart hátra menni, ezért elmentünk a gyerekorvoshoz, aki beutalót írt a gyerek-urológiára, és ott mindenféle műtét nélkül hátrahúzták neki. Először kenőccsel elérzéstelenítették, fél órát várni kellett, addig elmentünk sétálni, majd vissza és 3 perc alatt kész is volt. Igaz 3 napig fájt neki, de aztán mára már minden rendben! Engem is riogattak, hogy "körülmetélik", na én azt mondtam, előbb majd engem, aztán a fiamat. Tehát erre igazán nincs szükség, hacsak a szülő nem így akarja. :)

Minél előbb legyetek túl rajta, mert 2-3 nap, ami fájdalmas. Az első napon hozzá se nyúlhattam és Ő sem fogta meg, hagytam is. De másnaptól már jobb lett... Utána sem kellett külön kenőccsel kenni, nem gyulladt be. Szóval fel a fejjel, irány a doki minél előbb!

2014. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!