Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha két éves korra nem múlik...

Ha két éves korra nem múlik el a fitymaszűkület, akkor csak a műtét segíthet?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak nagyon szűk a fitymája, egyáltalán nem tudom neki hátrahúzni. Félek, hogy csak műtéttel hozható rendbe, ha így marad.
2009. dec. 2. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos mit mond?Nállunk is hasonló a helyzet,mi tornáztatjuk neki,de csak ovatosan szabad,mert begyulladhat,vérezhet.Állítólag nincs baj ha 2 évesen még nem megy vissza teljesen nekik.
2009. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk csak 3 évesen csinálnak ilyen műtétet (persze ha gondot okoz akkor hamarabb is)

A fiamnak 3 évesen csinálták meg. Bár neki nem kellett műteni csak fel kellett választani a bőrt.Azóta minden ok vele.JA és ha műteni kell azt jobb szeretik 4 éves kor után az altatás miatt.

2009. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a szobatisztaság után, kb. 3 éves kor után csinálják meg, de nem mélyaltatásban. Ált. a 3 éves kort megvárják, ha addig nem csúszik fel akkor vagy egy spec. eszközzel felvágják, vagy ha olyan mértékű a letapadás (sok a bőr), akkor műtik meg. A műtéttől nem kell félni.
2009. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt! A kisfiam 19 hós, remélem megoldódik a probléma, igyekszem "tornáztatni", talán megússzuk így a műtétet!
2009. dec. 4. 09:54
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, szerintem sürgősen vidd dokihoz! Az én fiam 16 hónapos, éppen tegnap voltunk vele a Heim Pálba! Kapott krémet, ami ha négy hétig nem használ, akkor megműtik. Nekünk azt mondta a doki, hogy nem kell húzogatni. (nem vezet eredményre)
2010. ápr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy MILYEN műtétről van szó, nekem pl a Heim Pálban csináltak egy teljes körülmetélést és csak a baj van vele, ronda is lett és használhatatlan kb :(
2011. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!