Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fitymaszűkület műtét hogyan...

Fitymaszűkület műtét hogyan zajlik egy 3.5 éves kisfiúnál?

Figyelt kérdés
Ma viszem vissza a gyermek orvoshoz.Elvileg az egyik heréje felmegy a hasüregbe.Ezzel mit tudnak kezdeni?
2010. júl. 1. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

A fitymaszűkület egészen más dolog, mint amit említettél a kis heréivel...

Ha a kis bőre (fityma) nem jön fel teljesen a makkról, akkor a következő történik: Bekenik egy fajta zsibbasztó krémmel a kis fütyijét, aztán egy fél óra mulva egy orvos kézzel felhúzza a bőrt a makkról. Ezt maszírozó mozdulatokkal teszi, de attól számíts rá, hogy fájni fog.

2 napig kemény lesz utánna is. Az én fiam még pisilni sem akart...

A heréit pedig nem hiszem, hogy ebben a korban kell megoldani. Az normális, ha még felmegy a hasüregbe, csak ki ne záródjanak. Az öcsémnek hormoninjekcióval oldották meg, amitől megduzzadtak a heréi és nem tudtak visszabujni a hasüregbe. Ezt a megoldást nagyon nem ajánlanám, mert irtóra elhízott az injekcióktól...

Sok boldogságot a kisfiúhoz!

2010. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fitymája rendeb jött.Még 1x felhúzza neki az orvos és kész.

A heréjével sajnos mennünk kell a kórházba.A jobb heréje állandóan fent van.A doktor szerint csak egy kis öltést ejtenek ott és nem fog tudni felmenni.

Valakinek van erről tapasztalata?

2010. júl. 1. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Örülök, hogy megoldódott a fityma-probléma, nekem sajna levágták és a körülmetéléstől ronda is lett és kb használhatatlan, nem lehet vele mit kezdeni :(

A here felcsúszása annyira azért nem vészes, az a vészes, ha nem foglalkoznak vele és még 10 meg 20 évet fent van a melegben, ahol nem tud termelődni benne semmi. Az gáz. Ez nem gáz, egy nagyon kis műtét, a fitymaműtétektől eltérően, bár durvább a műfaj - mégiscsak here - sokkal kevesebb a probléma és a műhiba. Szóval, ne izgulj!

2010. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszike.Voltunk a gyermek sebészeten a heréje okés nem kell vele foglalkozni még azt mondta a doki inga heréje van majd kinövi.

Megnézte a kukacát is.Látta hogy szűk a bőr rajta.Kiderült hogy fityma túltengés van.Nem lett volna szabad a gyermekorvosunknak felhúznia erővel.Most kapott rá krémet ami majd feloldja a letapadt részt.2hónap múlva vissza kell vinnem controlra.

Kedves utolsó neked miért lett csúnya a műtét helye?

2010. júl. 6. 14:45
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

A műtét helye? A Heim Pálban kellene megkérdezni a drága főorvos urat. Valszeg nagyon sietett a műtéttel, nyilván elképesztően fontos dolga volt.

Az, hogy ezzel kicsinált, nyilván nem számít. Neki.

2010. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.sajnos nem értek ezekhez a férfi dolgokhoz,még csak elképzelésem sincs milyen ha körülmetélnek valakit vagy,hogy azon mit tudnak elrontani.Ezért kérdeztelek téged.Nagyon sajnálom,hogy elrontották.Tudom milyen ha elrontanak egy műtétet.Igaz nekem csak a nyakamat csúfították el,meg meghíztam miattuk(30kg lettem több)de azért ez mégse olyan nagy probléma mint a tied:(
2010. júl. 8. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!