Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A sóbarlangban valóban nem...

A sóbarlangban valóban nem kaphat el betegséget a gyerek?

Figyelt kérdés
Kislányom beteges lett, mióta oviba jár. Ezért miután kilábalt egy betegségből, elvittem sóbarlangba. Ott szó szerint megijedtem, hogy 2 kisgyerek folyamatosan, hurutosan köhögött, persze közel mentek egymáshoz a gyerekek. Másnapra már lázas lett kislányom, és orrmandula-gyulladása lett.
2014. jan. 17. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni, hogy ott, tőlük kapta-e el, vagy esetleg utcán, oviban, buszon.
2014. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Laikusként azt gondolom,hogy miért nem kaptná el, ha közvetlen az aarcába köhög, akkor benyelheti a lányod simán. Deén még ilyet nem hallottam, hogy sóbarlangban nem kaphat el betegséget, ezz biztos forrásból tudod?
2014. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen. Nekem emiatt volt egy kis nézeteltérésem az ott dolgozó fiatalemberrel. Ugyanis van aki a teljesen egészséges gyermekkel megy el megelőzés céljából.

Van aki meg a beteg gyermekkel, hogy előbb kilábaljon belőle. Mind a kettőt helyesnek tartom, csak azt nem hogy egyszerre legyenek 1,5 órát egy kis helyiségbe össze zárva. Én is jártam már így, hogy ősszel elmentünk egy néhányszor és mindig volt ott egy -két nagyon csúnyán köhögő, taknyos, beteg gyerek. Szerintem ezt úgy lehetne meg oldani, hogy egy bizonyos időszakban menjenek azok aki megelőzés céljából mennek , egy másik nap, vagy másik időpontban meg azok akik gyógyulás céljából keresik fel a sóbarlangot.

Ahova mi jártunk ott nem igazán érdekelte az ott dolgozókat ez a téma. Az volt a válasz , hogy az ő kérésük csak az hogy lázas gyerekkel ne jöjjenek.

Ugyanakkor időpontot kell előre egyeztetni, mindig megkérdeztem, hogy hány gyerek van beírva, mindig az volt a válasz, hogy egyenlőre senki amikor meg odamentem tele volt a sóhomokozó.Sajnálom pedig jó hely:((((

2014. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az utolsó hozzászólónak mondanám, hogy itt is ugyanaz a helyzet. Mikor bementünk egy pici sóhomokozóban játszottak a gyerekek. Szó szerint kislányom szájába köhögött a másik kisgyerek. Láthatóan igen beteg volt a kisfiú. Majdnem kimentem (bár tettem volna). Mikor kimentünk, kérdeztem a hölgyet, azt mondta, lázas betegek, akik fertőznek, nem jöhetnek a sószobába. Pedig az nem a láztól függ. Akut mandulagyulladása lett a kislányomnak, és nagy valószínűség szerint ott kapta el. Az jó ötlet lenne, hogy külön vigyék a beteg gyerekeket és a megelőzés céljából odajáróknak. Jó egészséget kívánok Nektek!
2014. jan. 19. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!