Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem kötődik jobban hozzám?

Miért nem kötődik jobban hozzám?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves kisfiam. Mindennap reggeltől estig még a férjem haza nem jön ketten vagyunk. A házimunkát akkor végzem (főzés, takarítás) amikor alszik, a többi időt csak vele foglalkozom. Játszom vele tanítgatom, sétálunk a városba stb.. Mégis jobban ragaszkodik az apjához, ami már kezd rosszul esni. Ne értsétek félre, örülök hogy szereti az apját de ez már... Pl. ha hazajön az apja onnantól kezdve 2 perc nyugta nincs a gyerektől, ha kimegy a wc-be a gyerek sír, ordít a kezemben, és azt kiabálja apa apa. Ha kimegy a férjem cigizni a teraszra dettó. De ha pl. én kimegyek este a kisboltba nem is érdekli hogy megyek elfele.. Az apja csak veszi a kabátját felfele és a fiam már sír, hisztizik fekszik le a földre vergődni. Éjszaka is mikor felkel bemegyek hozzá, nyugtatgatnám, de ő csak azt szajkózza hogy apa. Az éjjel is 1 óráig nem aludt, (pedig szokott aludni este rendesen, nem tudom mi történt hogy nem aludt most) és egyfolytában apa, apa. Azt hogy anya még nem is mondja. Annyira elkeseredtem már, mert tényleg egész nap vele foglalkozom mert csecsemő kora óta nem igazán volt el magában. Rengeteg hasfájós éjszakán vagyok túl vele, a fogzás is megviselte nagyon (16 foga van de minddel rémálom volt hetekig) és mégis tojik a fejemre holott mindíg én vagyok vele. Már kezdem sz.r anyának érezni magam pláne mikor hasonló korú gyerekek anyukájától hallom hogy mennyire anyásak, az én fiam meg... Nem tudom mit kellene csinálnom, de ez az érzés már annyira fáj, ma reggel mikor felébredt, rögtön az apját kereste, már sírva fakadtam... Játszik vele az apja meg foglalkozik vele, de könyörgöm én is vele foglalkozom egész nap. Lesz valaha anyás, vagy ő ilyen és kész? Bocs ha hosszúra sikerült.
2014. jan. 17. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ettől ne érezd magad rossz anyának semmiféleképpen! Ő apás és kész.


A legtöbb gyerek anyás, és gondolj bele hány apukának esik rosszul, hogy az anyja kell mindig a gyereknek csak. :( Szeret téged is, csak mivel apu egész nap oda van, téged meg megszokott, ezért persze hogy ő hiányzik, ő kell neki. Te vagy a stabil pont az életében, míg az apja az "újdonság".


Ha majd dolgozni fogsz, ő meg oviban lesz, hidd el az lesz, hogy "anya, anya, anya" :)

2014. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom én hogy apa csak este van itthon de más családban is ez a helyzet, mégis anyásak a gyerekek. Rosszul esik, és nagyon bízom benne hogy változik idővel, mert olyan mintha nem foglalkoznék vele és azért lenne ennyire az apjáért megőrülve. Olyan jól esne csak 1x ha engem keresne.. :(
2014. jan. 17. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 24 éves létemre rajongom az apukámért kicsi korom óta,nem is csodálom,hogy a fiam szintén apa rajongó.Ezen ne akadj ki téged is szeret,gondolj bele sok gyerek meg anyamániás az apukák mégsem zokognak a sarokban.
2014. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugi! :)


Kérdésben a válasz: ", mert tényleg egész nap vele foglalkozom mert csecsemő kora óta nem igazán volt el magában." Lényegében eszébe se jut, hogy anya néhány percnél tovább eltűnhet és ez így van rendjén. Majd lesz ez máshogy, most te vagy a biztos háttér az életében. Te sem szoktál ránézni a kezeidre/lábaidra, hogy "jajj de jó, hogy vagytok, úúúgy örülök nektek" :)


Persze más gyerekei anyásak, mert anya néha mos, főz, takarít, barátnővel cseverészik telefonon, stb.. és olyankor rossz anya nélkül... a te babád ezt sokkal ritkábban tapasztalta meg. Ez nem baj (és amit másokról írtam az se!).... Nyugodj meg, biztosan szeret!

2014. jan. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha majd elkezd közösségbe járni, le se tudod majd vakarni. Téged azért nem hiányol, mert 200%kal vele vagy születése óta, eszébe se jut, hogy te nem vagy, nem élte meg még soha a hiányodat...de elhiszem, hogy nagyon fáj...

Lehet néha el kéne már menj, és nem csak a boltba..:-)))

2014. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most múlt 3 éves. Nálunk is volt ilyen időszak. Nem sokáig tartott (2-3 hónap) és olyan anyás lett, hogy vécére se tudok nélküle menni. Az igaz én is elsírtam akkor magam. Most azért panaszkodok, hogy mindig csak anya kell neki. ja, most is itt ül az ölembe. Fel a fejjel, most élvezd ki egy kicsit, hogy elenged, utána évekig sehova se fog.
2014. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm remélem igazatok lesz :) mert ma tényleg nagyon elkeseredtem. Sajnos én sose tudom kire bízni, férjem reggeltől estig dolgozik sokszor hétvégén is.. De most hétvégén itthon lesz, gondoltam is rá hogy elmegyek holnap kicsit vásárolgatni a barátnőmmel, rám fér :)
2014. jan. 17. 21:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Tedd azt!!! úgyis tök szupi idő van, ne görcsölj rá erre, úgyis szeret téged mint állat! :-)
2014. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Mi van Veletek azóta? Bár az én kislányom még csak 9 hónapos, de pont azt érzem, mint Te....
2016. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, mert velünk is pont ez volt - 14 hónapos a kislányom...
2019. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!