Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni az...

Hogyan tudnám leküzdeni az önzőségemet? Úgy érzem, nem "értékel" a babám, nem kötődik annyira hozzám.

Figyelt kérdés

A fiam 6 hónapos. Nem szeretnék olyan anya lenni, aki elvárja a gyermekétől a viszonzást a szeretetéért, a törődéséért, de annyira hihetetlenül rosszul esik, hogy látszólag a családban mindenkit jobban értékel, mint engem. Alig tudom megnevettetni, sokszor elhúzódik puszitól, nem néz rám, direkt elfordul, nem szeret karban lenni.

Sajnos alapból nem vagyok egy vigyori típus (apa nélkül nőttem fel, és édesanyám sokáig ivott), lehet talán emiatt van. A fiam is valahogy komolyan méregeti az embereket, nem vigyorog állandóan - bár anyukám szerint könnyű megnevettetni, neki sokszor sikerül.

Látom, hogy más anyukáknak milyen a kapcsolatuk a babájukkal, és ez nekem nagyon hiányzik, sokszor sírok emiatt.

Egyébként terveztük a babát, lombik volt és császárral született, szoptatni sajnos nem sokáig tudtam.


Köszönök bármilyen tanácsot.


2012. nov. 4. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsom az van, kettő is, biztos mindkettőt ezerszer hallottad már, és tudom, nehéz betartani, de legalább gondolj erre:


1. Ne hasonlítsd magadat, a babádat, a kapcsolatotokat másokhoz - ti ilyenek vagytok, mások meg olyanok, hidd el, téged is csomóan irigyelnek csomó mindenért, pl mert vagy gyereked, hogy csak egyet említsek.


2. Fogadd el a babádat olyannak, amilyen. Biztos elképzelted már ezerszer, hogy milyen lesz, ha meglesz a baba - lehet, hogy nem minden pont olyan, mint elképzelted, de ettől még lehet, hogy ő lesz a legjobb fej a világon, biztosan büszke leszel rá és állati jól ki fogtok jönni. Lehet, hogy nem ő lesz a legszebb vagy a legokosabb, az is lehet, akár egy kicsit butácska lesz vagy lassú, akkor is a te gyereked és őt fogod szeretni a legjobban a világon. Mindenekelőtt arra van szüksége, hogy elfogadd őt, bármilyen is. Akinek betegen születik a gyereke, az is el kell fogadja feltétel nélkül, neked ehhez képest semmiség a panaszod. Nem minden gyerek az a sggbe bújós (elnézést a kifejezésért) típus, lehet, hogy ő introvertáltabb, ami pl kifejezetten pozitív az én szememben. Mások azért érdeklik jobban, mert ritkábban látja őket, ez a napnál világosabb. Majd ha megtanul járni és leveri a plazúrt a térdéről, ne félj, nem anyukád után fog bömbölni.


Fel a fejjel!!! ;)

2012. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyira átérzem,amit leírtál! :(

Nálunk ugyan ez volt,igaz még a kisfiam kisebb volt.2-3 hónapos korig gyakorlatilag én csak a kaját jelentettem neki,semmi mást.Ha már csak a közelébe mentem nyugtalan lett;mindenkinél (vad idegeneknél is!) elvolt,csak épp velem,az édesanyjával nem.Én bele voltam betegedve.Amúgy sem egy egyszerű baba a mai napig,bár már 9 hónapos.Én is sokáig kerestem a "hibát",hogy nálunk miért nem mennek úgy a dolgok,mint más családokban...aztán feladtam.

Ahogy az első is írta:el KELL fogadnod Őt és magadat olyannak,amilyenek vagytok.Ez van,kész.Hála Istennek mindenki más,nem kell,hogy minden gyerek egyforma habitusú legyen.

Nálunk 3-4 hónapos kora körül kezdett el változnia helyzet és érdekes,mert minden nap egyre szorosabb lett a kapcsolatunk.Hozzáteszem nagyon,nagyon sok türelmet igényel,a te részedről.Hozzá kell alkalmazkodni,gyakorlatilag mindenben:azt játszátok,amit tudod,hogy szeret.Próbálgasd,hogy mi az,ami megnevetteti.Sokszor olyan elképesztően apró,jelentéktelennek tűnő dolgokon képesek hatalmasakat kacagni,hogy hihetetlen! :)

Ma ott járunk,hogy a világ legszorosabb kapcsolata a miénk és korábban esküszöm nem hittem,hogy valaha így lehet.Ha bármi baja van,akkor jöhet akárki,akkor is anya az,aki vigaszt nyújt neki legyen az "csak" egy ölelés.

Próbáld meg fejben rendbetenni a dolgokat,bár tudom iszonyat nehéz.Nagyon tud fájni az,amit te is érzel!!Tudom jól!De hinned kell magadban és az anyai ösztöneidben és elsősorban hinned kell a gyermekedben.Mert akármi is történik,neki te vagy a minden!És ahogy írtad,te sem voltál az a vigyorgós kisgyermek...hát lehet éppen rád ütött ebben/is.

Türelem és kitartás...és minden rendben lesz! :)

Ne csüggedj!

A legjobbakat kívánom!

Egy első babás anyuka

2012. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te = anyukám

Babád = én.

Pont ez a helyzet. Képtelen vagyok kimutatni, hogy szeretek valakit. Imádom anyukám, mégsem bújok/bújtam hozzá, nem ölelgettem, csókolgattam, nem mondtam naponta százszor, hogy szeretem. Őt is megviselte, hogy elhúzódtam kicsinek, amikor ő meg akart puszilni, ölelni.

A nagylányomnál bepótolhatta, nagyon bújós leány :)

A kicsi még csak 5,5 hónapos, de úgy tűnik, a kettő között lesz az ilyen jellegű viselkedése, de sokban hasonlít rám (egy napon van a szülinapunk, de hogy ez mennyire számít, ki tudja? :))

Szóval ne sírj emiatt, nem vagy rossz anya, csak ilyen érzelemelbújtatós a gyereked.

És ehhez semmi köze nincs ahhoz, hogy császárral szültél, és nem tudtad sokáig szoptatni! Nehogy nekiállj kombinálni!!!


Igazán tanácsot nem tudok Neked adni. De abban biztos, lehetsz, hogy szeret a fiad, még ha nem is mutatja ki látványosan!

2012. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt 6 hónaposan még nagyon korai kijelenteni. A kötődés sok állomáson keresztül fejlődés és a 6 hónap az nagyon dolgok kezdete. Az én kisfiam (már 2 éves elmúlt) mindig sokkal jobban jutalmazott másokat, mint engem és ez a mai napig így van. Én ennek ellenére is úgy gondolom, hogy szeret. Ha viszont Neked van feldolgozatlan traumád vagy szeretetlenség élményed, azt fel kell dolgoznod és nem vetítheted bele ebbe a kapcsolatba.
2012. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves Kerdező! Ha esetleg még olvasod...hogy vàltozott később ez? Hasonlóan érzek a kislànyommal kapcsolatban....
2016. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!