Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet abból bármilyen gondom,...

Lehet abból bármilyen gondom, hogy nem viszem a kisfiamat az orvos által kért tornára?

Figyelt kérdés

Szerintem szépen fejlődik, lassan , de szépen. Pénzlehúzásnak érzem, elég drága a Dévény. Ezt ellenőrzik? Úgy pénzem sincs, mint időm sem, hogy elhordjam. Estig dolgozom, szabadságot , táppénzt nem tolerálják. Másrészt, mint írtam fejlődik szépen.

Tegnap jól letoltak emiatt, ezért írtam ki a kérdést.


2014. jan. 17. 13:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de azért nem vagyok benne biztos. Mennyi idős a babád és mit csinál már? Biztos, hogy rendben fejlődik? Csak mert, ha tényleg gond van, akkor én pénzt és időt nem sajnálva, bizony elhordanám.
2014. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

fizetős tornára nem kötelezhetnek szerintem így biztosan nem ellenőrzik. TB alapon nincs ilyen? Ha annyira fontos lenne, lenne TB alapon, beutalóval igénybe vehető..

Csak így nagyobb biznisz. Esetleg kérj más oldalról tanácsot, másik orvostól, vagy a védőnőtől.

2014. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem. A gyereknek még lehet.
2014. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
A Dévény torna egy speciális módszer, akinek előírják, azt nem véletlenül teszik! el sem hiszem, hogy az a fontos neked, hogy ellenőrzik e, minthogy a gyermeked jól fejlődik e! tudom miről beszélek, nekem sem hitt senki, hogy nem úgy fejlődik a fiam, ahogy kell, három hónapig jártunk Dévényre, most már négy hónapja gyógytornára hordom és otthon is napi szintem tornáztatom! Szerintem a lelkiismereteddel számolj el! :((
2014. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Ki írta elő, mekkora a gyerek, miben kellene fejleszteni, Dévényes látta már egyáltalán? Egy csomó kérdés van. De én ilyen esetben biztosan a gyerekkel foglalkoznék, nem a saját nyűgömmel.
2014. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti vagy? Ha jól tudom a Heim Pálban van Dévény torna, tb alapon. Csak fel kell íratni. És van délután 6 órai kezdésre is lehetőség. De telefonon biztos megmondják, ha felhívod őket.


(Ha mégsem jó az info, akkor elnézést!)

2014. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tornát csak is akkor kezdenék el a gyerekemmel ha ezt szakjorvos írta elö, vagy is gyermek ortopédus.

Szerintem mindenképen menj el egy gyerek ortopédiára és nézesd meg a gyerekedet, ezzel megnyugszol te is, és ha ott lát a szakorvos valamit akkor megmondja hova tovább.


Nekem ott nem stimmel ez a dolog, hogy egy gyerekorvos csak úgy hasra vágásra ne írjon ki ilyen tornákat az anya kontójára. Ha lát valami elváltozást akkor utalja be szakorvoshoz. A gyermek ortopédia egy nagyon bonyolult szak, ezt az orvosok évtizedekig tanulják. Elöször szakosodnak ortopédiára, majd mikor elég évnyi tapasztalat van szakosodnak gyerekekre, mert annyira bonyolult szak. Egy sima gyerekorvos nem ért ehhez rendesen, ö csak az elváltozást észlelheti, vagy, hogy nem stimmel valami, de egy ortopédiusnak kell azt rendesen kivizsgálnia.


A Dévényi meg tényleg sajnos a legtöbb esetben nagy lehúzás. Ha elvisznek 20 gyereket dévényishez abból 18-nál talál a dévényis valamit amit lehetne fejleszteni.

Dévény torna nem arra való, hogy a gyerekkel játszadozzanak hetnte 1 órát, hanem hogy tényleg beteg gyermekeket fejlesszenek vele, olyanokat akik levannak maradva. Csak manapság már minden második ember elvégezte a dévényes továbképzést, és jó kis zszózsót lehet lehúzni az anyukáktól ahol nincsen baj ott is.

2014. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Győr környékén igazán hozzáértő szakorvost/ortopédust/ tud valaki ajánlani?
2014. jan. 17. 13:35
 9/26 anonim ***** válasza:

"Szerintem szépen fejlődik, lassan , de szépen."


Menyi idős mit csinál, mit nem csinál???

2014. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondta a doki,hogy el kéne vinni?

Azt vettem észre,hogy minden orvos máshogy áll hozzát a témához,nekünk l jófej,"rugalma" a védőnő is,gyerekeim viszonylak későn kezdtem mindent csinálni.Pl fél éves koruk után kezdtek csak forgolódni,elmúltak 9 hónaposak mire elkezdtek mászni, 10 hónapos koruk után ültek,álltak fel.Nem küldtek e miatt sehova,pedig tartottam tőle,mert a környezetemben sokkal gyorsabban fejlődtek a gyerekek.


Tényleg jó lenne elvinni szakorvoshoz,mielőtt elviszed Dévényre!


Amúgy én tudok olyanról,akinek előírták a Dévényes terápiát, de úgy sírt a gyereke az első 2 alkalommal,hogy nem vitte többet,semmi baja nem lett!

Én kérdeztem erről a védőnönket, ő azt mondta akkor szokták ide küldeni,ha valóban komolyabb baj van,mert eléggé meg tudja viselni a gyerekeket ez a módszer.

2014. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!