Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megütöttétek valaha a gyereket...

Megütöttétek valaha a gyereketeket? És titeket megütött valaha anyukád/apukád?

Figyelt kérdés
Kérem legalább 3 éves gyerekek szülei válaszoljanak!
2014. jan. 20. 16:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsanat a bena megfogalmazasert.
2014. jan. 20. 16:39
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Majdnem 3 éves belefér? Igen kapott a fenekére párszor,amikor semmi nem használt,és kisebbként ha veszélyes dologról volt szó pl lámpa magára rántása konnektor vagy ilyesmi és nem értette meg 200szorra sem akkor a kezére de ez nagyon ritkán volt talán összesen 5 ilyen max.Egy eleven kisgyerekre gondolj aki,néha olyan,mintha az embernek egyszerre 3 lenne,makacs,önfejű,legyintésről beszélek,nem verésről.Anya mesélte talán 2szer kaptam mert öcsémmel öltük egymást kis korunkba,valamivel mindig veszélyeztettem,ezekre én nem emlékszem,egy pofonra emlékszem az volt az egyetlen pofon amit kaptam,14 voltam,egész jó kamasz voltam,de ebben az időben nagy volt a szám,sokat nyafogtam,elégedetlenkedtem,és utáltam mosogatni,én voltam a soros,anya még be is segített de továbbra is nyafogtam,és panaszkodtam,hogy nem én koszoltam be a tányérokat,és akkor kaptam egyet a számra,ott azonnal tudtam,hogy ez bizony jogos volt,és képzelheted az én anyukám egy birka türelmű óvónő,még a hangját is ritkán emeli fel és kiakasztottam,de kellet nekem az a pofon nagyon is.
2014. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Batyamat es engem sosem utottek meg,pofoztak meg. Altlaban tudtuk hol a helyunk. Hugomat 36 evesen szulte anyum (koztunk levo korkulombseg 8 ev). Hozza mar lenyegesen kevesebb turelem jutott,valamint sokszor en vigyaztam ra. Pelenkaztam is..tb. En volt hogy elkalapaltam mikor 4-5-6-7-8 eves volt....aztan megnott XD Nalm is magasabb...lehet a sok testveri gondoskodastol XD

Apamtol par kapott a fejere mikor 9 volt....levoltam dobbenve...mondjuk jogos volt,csak fura volt mikor meselte mert minket sose kalapáltak a szulok.

Nekem nincs még gyereken...nem tudom higy a sajat gyerekemmel mit fogok csinalni,de ha más "értelmes"gyerekét látom az uzletben földhoz vágva,artikulálatlanul orditani,kapna....

2014. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó az a dackorszak amiről írsz akkor éppen nem fenekelésre van szükség,és igen az a gyerek aki hisztizik az nagyon is értelmes
2014. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megy a zöld kéz!
2014. jan. 20. 17:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen kapott már egy-két jelzés értékű fenékre csapást vagy kézre csapást, ha már nem ért a szép szó, és az erélyesebben szólás sem. Abba még nem sántul bele. Én is kaptam gyerekként a fenekemre, meg egy pofont úgy 7-8 éve skoromban, (arra nagyon emlékszem, de jogos volt). Semmi gond, a szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom.
2014. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minket tesómmal egy alkalommal nagyon elvert az anya olyan 8-10éves korunkban,de ez az eset nagyon jogos volt- egyébként sosem.

Egyszer nagyképű tiniként nagyon mondtam neki a magamét, és csattant egy nagy pofon... de ettől függetlenül nagyon jó a mai napig a szüleimmel a kapcsolat.

Nekem 3kisgyerekem van, 6,4,2évesek, és jelzés értékkel kaptak a kezükre fenekükre pár alkalommal, de nem ütöm-vágom őket.

2014. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előfordult néhányszor,hogy kapott egyet a fenekére,kezére 4 éves kisfiam. Ő eléggé akaratos,önfejű,hisztis. Én nem igen kaptam egyet sem a szüleimtől,de anyukám elmondása szerint én nagyon szófogadó voltam,sose kellett fegyelmeznie. Na a kisfiam már nem ilyen :)
2014. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem vertek kiskoromban,a hugomat is,apám is,anyám is..érdekes,senki meg nem mondaná róluk,vezető beosztású emberek,kedvesek mindenkivel..nekem van 3 gyerekem,pont ezért is nem verem őket,mert emlékszem rá milyen volt,a középső volt a leghisztisebb,ő kapott a fenekére vagy 2x,ennyi
2014. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én 15 éves lány vagyok.

Anyám kétszer megtépte a hajamat. Az elsőnek az okára nem emlékszem, kicsi voltam még, csak nagyon megmaradt bennem. Második alkalommal azért kaptam, mert egy szobában kellett aludnom vele+nővéremmel és öcsémmel, én meg nem tudtam befogni a számat (hozzátenném, suttogva beszélgettem nővéremmel), erre odajött és elkezdte tépni a hajamat.

Apám nagyon agresszív természetű, meglepően engem még nem ütött meg. 13 éves öcsémet sem. Nővéremet, amikor még kamasz volt, többször is megütötte vita közben.

Kétéves félöcsémet gyakran megüti, egyszer láttam olyat is, hogy konkrétan durván nekiesett (nekirohant, adott neki egy olyan pofont amitől elesett, kétszer megcsapta az arcát, aztán beleütött a lábába, felemelte és hozzávágta a kanapéhoz. Mindezt azért, mert apám aludni akart délután, a gyerek pedig sírt valamiért.)

Kisebbik öcsémet én is megütöttem már párszor, és bánom is, pedig nem voltak akkora kaliberű pofonok... Csak akkor kapott, amikor többszöri rászólás után is ütögetett és harapott, de ha visszaütök, általában vagy csak kiröhög, vagy mérges fejet vág, és elmegy. De még így is nagyon meg szoktam bánni... :(

Nagyon remélem, hogy a gyerekeimet majd sosem fogom megütni. Nekem nagy trauma még az is, amikor nem engem bántottak, hanem a testvéreimet.

2014. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!