Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek mit igyon...

2 éves gyerek mit igyon elalvás előtt?

Figyelt kérdés
25 hónapos gyerekem 22 hónapos koráig szopizott. Azóta reggeli 2-4dl karamellás tej, déli alvás előtt 2 dl karamellás tej, és esti elalvás előtt is lecsúszik 4dl. Ez 1l naponta. Nem szívesen adom, kihagynám a tejet, de erre szokott rá a ciciről. Ti mit adtok a két éveseteknek és mennyit alvás előtt?
2014. jan. 20. 17:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
sztem nem a tejjel hanem a karamellás részével van baj. Felesleges ennyi cukrot belepumpálni. Gyumolcsteat adnak neki cukor nelkul..
2014. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam a kakaóra szokott rá, majd átszoktattam a vízre, eleinte nem volt oda érte,de megszokta. És a fogai szempontjából is jobb a víz,mint a cukros kakaó, tea,gyümölcslé. Kislányomat már eleve a vízre szoktattam.
2014. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én soha nem adtam tejet vagy kakaót estére. A tejet, illetve tejterméket napközben kapta a fiam, estére rendes ennivalót kapott (pl. főzelék, kenyér felvágottal) és utána ivott vizet, vagy éppen teát, amennyi jól esett neki.

Amúgy több, mint 1 liter tej mellett mit eszik még? Mert ez így egymagában szerintem elég sok. Eltelítődik vele a gyomra, de nem igazán tápláló vagy különösebben laktató. Más folyadékot nem is iszik? Néha jobb lenne, ha adnál neki szerintem kenyeret, főzeléket és mellé vizet. Bár ez az én véleményem. Meg inkább ami jobban szemet szúr, az valóban a temérdek karamellás jelző mellé.:)

2014. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem írtam, hogy tejet, enyhe kakaót adtam neki, de komoly székrekedése volt a szopi abbahagyása után, és a karamellás tejet javasolták a kórházban alternatívaként, hogy ne kelljen hashajtót kúpot kapnia :( Azóta pedig nagyon rászokott...
2014. jan. 20. 17:27
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Ne haragudj, nem tudom megállni, hogy ne írjam le, de szerintem karamella nélkül is nagyon durva, hogy napi 1 liter tejet megiszik.
2014. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, reggelizik rendesen, ebédre minden nap levest és másodikat (főzeléket, husit, tésztát) eszik, uzsonnára gyümölcsöt (alma, mandarin, narancs, mikor-mi), vacsorára pedig szintén hideg. Innivalót vizezett gyümölcslevet (amit én készítek v. 100%-os) napközben... Neki elalváshoz kell, ezért kérdezem, hogy Ti mit adtok levekvéshez a mese mellé?
2014. jan. 20. 17:30
 7/23 anonim ***** válasza:
A fiam 19 hónapos. Este fekvés előtt 2 dl tejitalt iszik. Nálunk nincs mese, nem igényli, fürdés után az apjával megissza és már alszik is. Viszont a nappali alváshoz nem kell.
2014. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Bocs, nem válaszoltam a kérdésre. Nem iszik az alváshoz a lányunk (másfél éves). Reggel és este kap junior tejitalt, összesen kb. 4 decit.
2014. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém reggelire 2 dl kakaót kap, estére igyekszem neki 2 dl tejet adni, bár ő kakaót kérne, viszont megfigyeltem, hogy akkor nem alszik olyan jól. Napközben csak vizet kap, abból nagyon-nagyon keveset iszik, úgy kell minden kortyra rábeszélni. Szíve szerint csak kakaót inna.
2014. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nálunk alvás előtt nincs tej, se kakaó, se társai. Az reggel van ébredés után.
2014. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!