Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesem nem igazán igényli a...

4 évesem nem igazán igényli a délutáni alvást. Hétköznap az ovi miatt ez kivitelezhetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam kiscsoportos. Reggel fél 8 körül ébred, hétvégén is. Az oviban többnyire elalszik, mivel a többiek is lefekszenek, meg mondogatva van nekik, hogy csukják be a szemüket stb. Ott alszik 1-2 órát. Este viszont akár 11-ig is fenn van,. Vacsora után 7-kor fürdés, aztán mesélek neki meg énekelünk, és 8-kor már mindig az ágyban van. A szobájába hagyom, az ajtó résnyire nyitva van, mert fél a sötétben, és mi csendben vagyunk, halkan TV-zünk vagy beszélgetünk. Ő pedig negyed óránként szól valamiért, vagy felkel, elővesz egy játékot és játszik. Bemegyek és visszateszem az ágyba, kap egy puszit, betakarom, és mondom, hogy alvás idő van, maradjon az ágyban. Hiába. 11-ig ez megy. Reggel magától ébred.

Hét végén nem teszem le délután aludni, mert ugyanezt játssza úgyis órákig és nem alszik. Ha nagyon le van fáradva, akkor néha elalszik, de akkor meg olyan mélyen, hogy 3-3,5 óra múlva még felébreszteni sem lehet, de akkor megint nem alszik este.

Ha délután nem alszik, akkor este 9-negyed 10 között alszik el.

Nagyon nehéz ez így, mert órákig csak szenved este, de azt meg nem akarom, hogy 10-kor még aktív legyen. Szerintem ez így nem egészséges, de nem tudom, mit tegyek. Az oviban elmeséltem ezt, de a vállukat vonogatták, meg azt mondták, szerintük ott sem alszik sokat és nem tudnak mit tenni.

Voltatok már ilyen helyzetben? Mit tettetek? Mi lehet ennek az oka? Létezik, hogy tényleg csakennyi alvás szükséges a kisfiamnak? /9-10 óra/


2014. jan. 23. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Leírtad az én fiamat halál pontosan.

Nekem az "vállt" be hogy lefekszünk mi is 9 körül, ha átjön valami mondvacsinált indokkal akkor úgy csinálunk mintha aludnánk. Van hogy szinte azonnal megy és alszik, vagy befekszik mellénk és ott elalszik, de van olyan is hogy 2x 3x bepróbálkozik, de ha nem veszünk róla tudomást, akkor elalszik.

Ha meg csöndben bent játszik a szobájában akkor nem megyek be hozzá, mert ha mondogatom neki hogy aludni kéne, annál inkább nem alszik.

2014. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reggel felkelteném hamarabb és kész. A kislányom 6-kor kel és nincs ilyen gondunk. Igaz nem is lenne esélyem 8-ra beérni, ha fél 8-ig ágyban lennénk.
2014. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát amit a m´ßasodik írt, kipróbálhatnád egy hétig, hogy 7 körül legkésöbb felkelted és akkor talán este is jobban elalszik.

Nálunk szuper az ovi, mert csak azt viszik be az alvós szobába akinek a szülöje ezt kéri, a többinek csendben kel a csoportjában játszani, vagy olvasni, vagy elfeküdni(ez csoportonként 1-2 gyerek).

Nekem ha a nagylányom este nem akar elaludni akkor egy cd-t teszek be neki. vqan sok hangos könyve(Maja méhecske, tündérváros), vagy zenét hallgat. Ez nem minden napos, de hati 1 alkalommal biztosan. Olyan is Volt, hogy ott ültem míg el nem aludt és azzal a feltéttellel, hogy az ágyból nem kelhet ki, én meg addig netezni szoktam.

2014. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is reggel kéne felkelteni hamarább.6-fél7 körül,így este is hamarabb tud elaludni.Én is úgy hallottam,h nem kötelező már az oviban az alvás.Az én lányom még csak bölcsis,ő alapjában magától kel fél6-6-kor.A múltkor negyed8-ig aludt reggel, és nap közben már egyáltalán nem akart lefeküdni.Úgyhogy javaslom,h keltsd őt korán.
2014. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jogos, amit írtok, és ezt már próbáltam, de ezzel legfeljebb csak azt értem el, hogy az oviban fél órával többet alszik. Ott nem ébresztik fel, megkérdeztem, csak akkor, mikor vége az alvásidőnek. De általában semmit nem értem el, és csak aggódtam, hogy beteg lesz a kicsi, hogy ilyen keveset alszik, így inkább reggel hagyom aludni. Már ez is aggaszt, hogy délután nem alszik.

Éjszaka átjöhet hozzánk a nagy ágyba, át is szokott mindig, már éjfél után kicsivel. Mellém bújik, és érzékelem, hogy többnyire nyugtalanul alszik, sokat forgolódik, hozzám bújik, átölel, aztán zavarja, ha én átölelem és arrébb megy, kitakarózik..... Sokat gondolkoztam, hogy esetleg szorong, félős egy ideje, a sötéttől is fél, bár van éjjeli fény a szobákban, mégis talán ez is okozhatja. Hogy fél elaludni. Sokat kérdez a halálról is, sajnos a nagyapja fél éve hunyt el, és talán összekapcsolja a halált az elalvással. Én erre is gondoltam, sokat beszélgetek vele és igyekszem mindig megnyugtatni, de ezt most nem tudom megoldani sajnos egy ideje:(, csak tapogatózom a sötétben:(

2014. jan. 23. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem még a fentieken kívül az jutott eszembe, hogy érdemes lenne azt is megpróbálni hogy veszel egy konnektorokba dugható kis világító mesefigurás őrzőfényt és BECSUKOD az ajtaját, amíg ti fent vagytok.

Hallja, hogy beszéltek, megy a tévé- persze, hogy nem alszik!

A kisfiam 3,5 éves, nálunk is csukva van a szobája ajtaja addig, amíg feküdni nem megyek (kb. 11 óra), akkor kissé kinyitom, a miénk is kicsit nyitva van- de ilyenkor nyugodtan lehet, mert akkor már csak alvás van.


Szerintem nem az a megoldás, hogy te is 9kor lefekszel (hiszen felnőttként nem biztos, hogy 9-10-11 órás alvásokat kell hétköznap lenyomni), hanem az, hogy neki is biztosítod a csendes környezetet a pihenéshez és kiiktatod a zavaróakat (tévé, beszélgetés, ami tk. felhívás a keringőre)- de azért ti is tudtok a férjeddel még beszélgetni, házaséletet élni, tévézni, kikapcsolódni stb.


Vannak olyan gyerekek, akik többet, mások kevesebbet alszanak, ez valószínűleg alkati kérdés. Az én kisfiam is kiscsoportos, 3,5 éves, bent mindig ő az utolsó felkelő, akár 2-3 órákat is képes aludni, este max. 1/2 9kor már lefekszik, reggel 7kor kel. Ő meg ilyen. Ha valamiért nem tud aludni délután (fél óra után felzavarja egy társa pl.) akkor egész késő délután-este szinte tűrhetetlen a viselkedése :)

Hétvégén is ebéd után simán alszik 3-3,5 órákat.


Szóval én az éjjelifényes megoldást ajánlom a résnyire beszűrődő zajok helyett. Amit itt előttem valaki írt arról, hogy úgy tenni, mintha aludnának is nagyon jó.

Mi is alkalmazzuk és tényleg beválik. Pl. ha hajnalban 5-6 körül felkel pisilni, egyedül elvézi a dolgát, akkor trappol visszafelé, megáll a mi ajtónkban (időnént be is mászik az ágyba)- de ahogy látja, hogy mi alszunk és nem foglalkozunk vele, fogja magát és hazavándorol. Néha még szokta is halkan magában mondogatni, hogy "alszanak, akkor megyek" :)

Szépen becsukja az ajtaját, betakarózik és alszik tovább.

2014. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést. :)

Az én fiam is 4 éves, és pontosan ugyanez van nálunk is. Én is fél 8-kor keltem reggel, és mivel az oviban alszik, így este 11 után hajlandó csak elaludni. Mikor nincs ovi, akkor nem alszik napközben, és este hamarabb elalszik. Szóval megértelek, már én is kérdést akartam kiírni erről, hogy vajon elég-e neki ennyi alvás.

2014. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! Éjjeli fény van nála, az ajtót viszont nem lehet becsukni, mert akkor éktelen sírásba kezd. Mi ugyan fent vagyunk, de nagyon halkan, a tévét lehalkítva nézzük, és nem nézünk dübörgős műsort, amiben félelmetes és hirtelen zajok vannak, semmi akciófilmet vagy horrort vagy ilyesmit! :) Ha nem tévézünk, akkor sem alszik el hamarabb. Tegnap igyekeztem nagyon türelmes lenni, sokáig mellé bújtam többször is, és így még később aludt el, vagyis a törődéssel csak elhúztuk a dolgot.:(

Mivel éjszaka átjöhet mellénk, így ha úgy teszünk, mintha aludnánk, akkor rögtön jön és odabújik mellénk. Ezt nem akarjuk bevezetni, bagoly típusok vagyunk, sokáig fent vagyunk mi is, és kettesben csak azután tudunk lenni a férjemmel, ha a gyerekek elaludtak. Lehet, hogy ez mindig így marad, az alapján, amit az utolsó előtti válaszoló írt:o Igaz, hogy nem mindenki egyforma igényű, és ha a kisfiam is bagoly típus, akkor így jártunk:D Viszont egy ilyen korú gyereknek állítólag napi 11-12 óra alvás szükséges:(

2014. jan. 24. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!