Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnél kell már erőltetni,...

3 évesnél kell már erőltetni, hogy önállóan próbáljon öltözködni?

Figyelt kérdés

Kislányomat egyáltalán nem érdekli az öltözés. Többnyire fel is bosszantja rajta magát. Alul még csak-csak tud öltözni, vetkőzni (zokni, bugyi, nadrág), de felül abszolút nem. Akárhogy mutatom, hiába próbálja, szegény olyan kis bénácska, mindig megsajnálom. Erőltessem vagy hagyjam még? Nagyon nehéz, hogy ne fajuljon hisztivé a dolog reggel-este.

A bölcsis gondozó néni mondta, hogy jó lenne ha nem szolgálnánk ki teljesen itthon.


2014. jan. 23. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahol igaza van a gondozónak. Nyilván ebben a korban még nem sikerülhet minden szuperül és ha éppen sietni kell, lehet neki segíteni, de ebből a "mindig megsajnálom szegényt"-ből arra következtetek, hogy igazából nincs rászorulva arra, hogy öltözzön, mert anya úgyis segít. Előbb-utóbb meg kell tanulnia felöltözni, sajnos az oviban nem jut idő arra, hogy minden gyereknek segítsenek.

Tehát igen, a saját érdekében legyél kicsit következetesebb, 3 évesen már bőven elkezdhet önállósodni.

2014. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen volt. Ő nem járt bölcsibe, 3 évesen ment oviba, és ott sok problémája volt abból, hogy nem ment egyedül az öltözés, sokszor "kikapott" az óvónéniktől, hogy nem öltözik fel egyedül. Most 4,5 éves, már teljesen felöltözik, zipzárt is megtanulta felhúzni. Szerintem jobb otthon sokat gyakorolni, ne az óvodában kerüljön majd ilyen helyzetbe.
2014. jan. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel. Az ő érdeke, hogy megtanulja és az óvodában ne érje emiatt sérelem.

Nekem 4,5 éves a fiam és még most is néha hiszti van a nemöltözésből... ha rohanunk én is inkább rádobok mindent, pedig tudom, hogy ezzel inkább csak ártok.

2014. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kéne erőltetni. Az oviban tényleg gond lehet belőle. Segítenek, de most gondolj bele. Ha a 25 fős csoport fele nem tud magától semennyire sem öltözni, amire felöltöztetnek mindenkit, addigra már felesleges kimenni az udvarra. Fokozatosan szoktassad hozzá, először próbálja a trikót levenni. Kislányom nagyon sokáig úgy bújt ki a pólóból, hogy kitornázta a karjait és letolta, mint egy nadrágot :-). Ha így csinálja sem baj, csak kapjon kedvet hozzá. Kb. 2 hónapja bújik ki rendesen belőle. 3,5 éves most és ő a másik véglet. Nem lehet neki segíteni, mindent egyedül vesz fel, a bakancsot is. Ne hagyd rá, mert az óvónők biztos megjegyzést fognak tenni.
2014. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok én is a gondozónak.

Játékosan próbáljátok, hogy ne érje kudarc.

Unokaöcsém 5 éves és azért hagyta abba a bírkót, mert nem ment az egyedüli öltözés. szóval lehet hátránya ebből.

Lányom pl itthon nem szeret egyedül öltözni,nyávog, nyafog, hogy segítsek, változó -időfüggő-, hogy segítek-e , igyekszem hagyni, az oviban total felöltözik egyedül a zippzárat is felhúzza, sálat, sapit.. 3,5 éves.

2014. jan. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

olyan szomorú,hogy a 3 éves gyerek "kikap" az oviban mert nem tud öltözködni....

Mikor még fősulira jártam,gyakorlaton voltam,homogén kiscsoportosoknak mindnek segíteni kellett felöltözni és valahogy kijutottunk értelmes időben.

Szerintem normális,ha egy 3 éves nem tud teljesen magától öltözködni!Enyém se tud még,de gyakoroljuk lelkesen,pont az ovi miatt...

2014. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én is azt gondolom, hogy jókedvűen, a korához, ügyességéhez mérten lehet próbálkozni, az én lányom is 3,5 éves, és most kezd azon a szinten lenni a kézügyessége, hogy egyáltalán képes arra, hogy összeillessze a zippzár 2 darabját.

semmiképp nem kell erőltetni, és tök jogos a hisztije reggel-este, hisz kudarc éri, olyat várnak el tőle, amire még képtelen, és nálunk a gondozónők egyáltalán nem szóltak ilyenért, nem is értem, és az ovit most kezdte szeptemberben, és itt sem szóltak, a kicsiknek elkezdték tanítani, de segítenek nekik, nincs ebből gond egyáltalán..

2014. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen ,probálja meg egyedül felveni ruháit ha nem sikerül akor segits csak neki .
2014. jan. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%

3évesen én már egyedül liftezgettem a tömbházunkban... :D

Szóval ja, szerintem ne szolgáljátok ki annyira, rám, mikor megszületett a húgom, egyáltalán nem figyeltek, és egy önálló, talpraesett gyerek lettem, a testvérem meg egy elkényeztetett, hisztis, magatehetetlen gyerek aki 11 évesen nem tud levágni egy szelet kenyeret.

2014. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!