Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra kell egy kisgyereknek...

Mikorra kell egy kisgyereknek tudnia öltözködni?

Figyelt kérdés

4,5 éves a fiam és nem igazán megy az önálló öltözés és a zoknifelvétel stb....

Kicsit gyámoltalan ,pedig tanítjuk meg mutatjuk is neki ,de mindig utána kell iagzítani.

Olyan kisbabás még, túl sokat szeretgettem az a baj??


2013. febr. 16. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy mikorra kell azt nem tudom, de a most épp 4 éves fiam 3-4 hónapja teljesen egyedül öltözik-vetkőzik.

Bár még van egy kishuga és egy mégkisebb kisöccse, így sokszor megkértem, hogy öltözzön, mára pedig már teljesen önálló etéren is.

2013. febr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Ha óvodába megy, akkor meg kell tanulnia ezeket. De ott már a 3 éveseknek is megy ez többnyire. Nem csak az öltözés, hanem az is fontos, hogy tudja, milyen hőmérséklet lehet kint, és ahhoz mit kell magára vennie.
2013. febr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan hogy kell. Kisfiam 3 lesz májusban, vetkőzni egyedül vetkőzik, és deréktól lefelé (alsónadrág, nadrág, zokni (igazítani kell a z utóbbit) ) egyedül veszi fel. Annak hogy atlétába bujjon nyoma sincs.
2013. febr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

középső csoportosnak már elvárható, hogy egyedül öltözzön, nagycsoportban pedig szinte kötelező egyedül öltözni. a lányom csoportjában mindenki egyedül öltözik, a 4 évestől kezdve a 6 évesig.


Mégpedig azért kötelező, mert az iskolában nem fogják majd tutujgatni.

2013. febr. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lassan 2 éves fiam a harisnyán,a belebújós felsőkön kívül mindent felvesz,levenni meg mindent levesz ami nem olyan,hogy a vállánál gombos,talpraesett önálló kisgyerek.Tulajdonképen óvoda kiscsoportban 3 évesen elvárható,hogy tudjon öltözni vetkőzni,később nagycsoportig cipőt kötni,é tudja kabát sapka,sál nélkül télen nem mehet ki.Szerintem az a baj,hogy mindent megcsinálsz és megoldasz helyette,nem a szeretgetéssel van a baj,de azért egy 4,5 éves már nagyon messze van a kisbabától illene kicsit önállóbbnak lennie,jön a suli és majd bajba lesz.
2013. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem csak kényelmes? Leginkább már a bölcsi végére egész ügyesen öltözködnek, de oviban már muszáj nekik, mert ott nem fogják egyenként felöltöztetni a 25-30 gyereket. Az én kislányom is 4,5 éves, az oviban gyönyörűen öltözik, vetkőzik egyedül, itthon néha kényelmesebb neki, ha én öltöztetem :) De ennyi idős korára már illene.


Az önállóság nem a szeretgetésen múlik, én is szeretgetem a kislányomat, persze, nincs olyan anya, aki nem teszi, de ettől még önálló és talpraesett :)

2013. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves kislányom is tud segitségel öltözni,vetközni.
2013. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Gratulálok annak, aki lepontozott. Gondolom, az ő gyerekét öltöztetem az óvodában még 5 évesen is...
2013. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sztem többen is lepontoztak, mégpedig a stílus miatt...köztük én is.

Amúgy meg ez a dolgod, nem? :-DDD Ez adta a gép, nem kötelező, Te választottad.

2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki a stílus miatt pontozta le, az még nem látott gázos stílust :D Semmi gond nem volt a válaszával.
2013. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!