Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annyira hisztizik, hogy nem...

Annyira hisztizik, hogy nem lehet vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányunk aranyos, okos,inteligens, mindenféle jót tudok rá mondani, de olykor "elgurul a gyógyszere" Borzalmas hisztibe kezd ha valami nem úgy van ahogyan ő kigondolta. Hozzáteszem, hogy ez akkor fordul elő, ha valami miatt nyűgös. Mert egyébként mindent meglehet vele beszélni és megérti.

De amikor "kiakad" akkor egyszerűen kezelhetettlen.Ennek a církusznak szinte mindig az a vége, hogy amikor valami úton-módon befejezi akkor én átvonulok a másik szobába és kisírommagamból a feszültséget, és azon agyalok,hogy mit tegyek?! MIT TEGYEK? ez kb. 4-5 hónapja van így. Ez már dac korszak lehet?


2014. jan. 24. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a dackorszak. (Az egyik...)

Van, amelyik gyereknek el lehet terelni a figyelmét, van, amelyiknek nem. Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani veled, hátha segít ez is.

A fiam az a típus, akihez, ha szólnak, mikor hisztizik, csak még jobban belelovalja magát.

Mi két módszert alkalmazunk(-tunk)a férjemmel: az egyik az, hogy van egy nagy fotel a nappaliban, azt kijelöltem nyugifotelnek (a mamáknál is van ilyen hely), oda szépen lelültetem, elmondom neki, hogy ha megnyugodott, nyugodtan jöjjön oda hozzám, addig itt teszek veszek körülötte. Ahányszor felkelt, annyiszor vittem vissza. Egy idő után már akkor is beleült, ha érezte, hogy rossz kedve van vagy bántotta valami, ott megnyugodott vagy kérte, hogy én is üljek oda, és elüldögéltünk ott csendesen, míg el nem múlt belőle a feszültség.

A másik, amikor nem otthon vagyunk vagy egyéb ok miatt, hogy erősen tartva (ami nem egyszerű, mert bivalyerős kölyök), de mégis gyengéden átölelem, és szép nyugodtan mondogatom neki, hogy próbáljon megnyugodni, nagyon szeretjük, de csak akkor engedem el, ha megnyugodott. Ezt egy kicsikkel foglalkozó szakember ajánlotta, egyébként. (Ez máshol elég durva, mert mindannyian tudjuk ugye, hogy a mienken kívül, soha senki gyereke nem hisztizett, és ezt néhány csökkent önbizalmú anyatársunk szereti is hangoztatni, de ezen túllépve, hamar hatásos.)

Ráadásul az fiam az a típus, aki dajkálgatja a sérelmeit, még másfél-két óra múlva is képes egy kis "utónyavalygásra".

2014. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Kipróbálom ezeket, hátha bevállik valami mielőtt bekerülök a diliházba! :))


Ja, és azt elfelejtettem leírni, hogy amikor hiszti vége fele jár (még ordít de már nem annyira) akkor odabújik hozzám,de csak hozzám, és kéri hogy símogassam. Persze ha megpróbálom hamarabb símogatni akkor azt nem engedi, csak ha ő elérkezettnek tartja az időt.

Természesen olyankor simogatom, puszilgatom és mondom neki hogy szeretem, de nem viselkedhet ilyen csúnyán....

2014. jan. 24. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is: mikor már a vége felé jár a hisztinek, azt onnan tudom, hogy akkor már rendesen sír és jön oda vagy odahív. Akkor már hamar megnyugszik és egy kis angyal lesz, mintha az elmúlt fél órában valaki más lett volna.
2014. jan. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit először is tenned kell, az az, hogy tudomásul veszed, hogy ez a gyerekek fejlődésének egyik állomása, ugyanúgy, mint a csecsemőkori hasfájás, a fogzás. Nem olyan hatalmas probléma. Sőt, igazából nem is probléma, inkább kellemetlenség. Örülj neki, hogy az okos kislányod jól fejlődik és eljutottatok ehhez az életszakaszhoz is.


Olyan jókat írtak előttem, hogy ezeket nem ismétlem.

Ami még fontos, hogy tudd, amikor idegenek is látják ezt, akkor nem tulajdonítanak az emberek ennek nagy jelentőséget, ha valaki véletlenül mégis, akkor annak vagy nincs/volt gyereke, vagy már elfelejtette, hogy az övé is hisztizett. Ilyenkor a külvilág ne feszélyezzen.


Fel a fejjel, ilyen természetes dolog miatt nem szabad sírni, és ilyen nagy jelentőséget tulajdonítani.

2014. jan. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
OK! :)) Köszi!
2014. jan. 25. 08:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jól leírta, hasonlóan csináljuk mi is, nálunk 3 éves múlt a fiunk, nálunk nem nyugi fotel van, hanem a szobájába kell bemennie és igen nálunk is az a vége, hogy jön és bújik, csak hozzám (mondjuk Nálunk apa nagyon rosszul viseli a hisztit, nem érti meg, hogy ez normális ...na mindegy ez egy másik ügy :) )
2014. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A párom ötéves kislánya is rászokott mostanában a hisztizésre. Egyébként tündéri kislány, de amikor elkapja a hisztiroham, akkor nem csak üvölt, hanem agresszív is. Üti a falat, vagy bármit, ami a kezébe kerül, csapkod, tárgyakat vág a földhöz, stb. Komolyan aggódtunk már tegnap délután, hogy kárt tesz magában.


Végül az a megoldás vált be, amit régebben egy gyereknevelésről szóló műsorban láttam. Bevittem a szobájába, és mondtam neki, hogy addig nem jöhet ki, amíg meg nem nyugodott. Kívülről fogtam a kilincset, és hiába verte az ajtót, hiába kiabált, nyugodt, de határozott hangon azt ismételgettem neki, hogy nagyon szeretjük, és ha befejezte a hisztit, akkor kijöhet és megbeszéljük, hogy mit csinált rosszul. Azt mondják, nagyon fontos, hogy maximum annyi percig tarthatjuk "bezárva", ahány éves. Ha nem nyugszik le öt perc alatt, akkor ki kell engedni, és újra visszavinni. Nálunk teljesen jól működöt, négy és fél perc masszív ordítás után mintha elvágták volna a sírást, nyugodt hangon közölte, hogy már jól van, sajnálja hogy rosszul viselkedett és szeretne kijönni.


Kiengedtük, elmagyaráztuk neki, hogy legközelebb ha valami gondja van, akkor beszélje meg velünk, azzal sokkal többre megy, mint a hisztivel.

2014. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!