Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezen ti is felhúznátok magatokat?

Ezen ti is felhúznátok magatokat?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiamnak olyanokat mondd a testvérem,(sajnos együtt lakunk)hogy én nem tudok varrni,meg mosni ,ő tanitott meg engem. A kisfiam is mondta neki,hogy anya tud varrni, erre a bátyám: nem tud! Szóltam neki,hogy ezt fejezze be,ne mondjon hazugságokat és ne tömje hülyeségekkel a gyerekem fejét. Erre azt mondta,hogy csak viccel és én mit csinálok ebből problémát. Csak épp a gyerekemnek nem mondja,hogy viccel..Egy kisgyerek meg mindent komolyan vesz szerintem. Erre ezek után újra hallom,hogy mondja a fiamnak,hogy ő tanitott mosogatni. Én úgy gondolom,hogy ronda dolog egy kisgyereknek az anyjáról negativ dolgokat mondani, ami nem is igaz. Én gondolom jól? Ti is felhúznátok magatokat? Mit mondanátok neki? Vagy én túlzom el?
2014. jan. 25. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tényleg poénkodnak, viszont akkor a gyereknek is viccesen kéne előadniuk..ebben az esetben szólhatsz nekik, de sokra nem fogsz menni. Milyen a kapcsolatotok a testvéreddel?
2014. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a tesód?Az én öcsém tini,és nem egyszer előfordult,hogy megbüntettem 2,5 éves fiam a viselkedéséért,amiről kiderült utólag,hogy az öcsém provokálta ki....tehát pl csak annyit hallok,hogy ordítozik fiam és dobálózik, odamegyek,kérdem mi történt,öcsém lapít,fiam hisztizik,nem mondja el persze, aztán kiderül,hogy öcsém addig hergelte valamivel poénból míg kiakadt...

Erre szüleim reakciója?Jaj hát tini....gondolhatod hogy forrt az agyvizem!

De mi szerencsére nem lakunk velük együtt.

2014. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy 4 éves még nem érti, ha valaki komolyan mond el neki viccet, azt hiszi, hogy az úgy van, ahogy mondják.

És nem szép dolog más tollával ékeskedni. Apró dolgoknak tűnnek ezek, de azért ...nem is értem mért csinálja a tesód. Tényleg, mért akar lehúzni a saját gyereked előtt?

2014. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet én is utálom, nálunk apukám szokott mindenféle butaságot mondani a 2 éves kisfiamnak, és azt gondolja, hogy vicces. Csak az a baj, hogy a kisgyerekeknek még nem nagyon van humorérzékük, komolyan vesznek mindent.

Mondjuk nálunk nem velem kapcsolatban mondja, csak pl. olyanokat, hogy a pingvinre azt mondja neki, hogy az egy nagy zöld béka nem is pingvin, vagy az nem is piros, hanem sárga, stb.

Szerencsére már nem nagyon hagyja magát megvezetni, de azért ilyeneknél mindig rám pillant, hogy ellenkezzen-e, szóval azért picit bizonytalan.

Én szoktam neki mondani, hogy a Papa mindig butaságokat beszél, csak viccel, stb.

De szerintem is bunkó dolog az anyjáról ilyeneket mondani, szerintem jogosan vagy kiakadva.

Nem tudom mire jó ez, vagy mi vicceset találnak ezen, szerintem szomorú.

2014. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Bolhából csinálsz elefántot. Nyilván ha tudsz varrni akkor látott már a gyerek varrni 4 év alatt.
2014. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A testvérem már nem tini! 35-ön is túl van...
2014. jan. 25. 15:11
 7/17 anonim ***** válasza:

És ez fontos? Nem tudnál te is viccet csinálni belőle? Pl. kérd meg tesódat, hogy varrjon már akkor egy szép kis pacit a kissrácnak, ha olyan ügyes, mert rég adott már neked órákat... :)


Szerintem a poénkodástól rosszabb, ha együgyű ovisként lát titeket hülyeségeken vitázni...

2014. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az bosszant a legjobban,hogy a hátam mögött mondja,hogy én ne halljam! Szóval igy elvileg a kisfiamnak mondja,aki ugye befolyásolható,mint minden kisgyerek.
2014. jan. 25. 15:57
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Mindjárt itt a farsang be bizonyíthatod,hogy tudsz varrni, ha varrsz neki egy olyan jelmezt amit szeretne.
2014. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

enyém 4 éves és nagyjából már érti a vicceket. nem mindegyiket de amiben nem biztos azt megkérdezi, hogy ez becsapós kérdés? :)

sőt, ő is kitalál vicceket, persze csak neki vicces, de hát legalább kapisgálja. szerintem ennyi idős gyereknek már el lehet mondani, hogy a tesód ezeket nem gondolja komolyan, csak viccből mondta, hiszen tudja, látott már téged mosogatni, hogy is lehetne komoly?

én is így magyaráztam el a fiamnak, egyből értette :)

egyébként ilyeneket a férjem is szokott mondani, pl. ő hazajön 7kor, és még nincs elmosogatva akkor kérdezi a gyerektől, hogy anya nem tud mosogatni? megtanítsuk őt?

nyilván nem komolyan, hiszem 5kor érünk haza a gyerekkel, örülök sokszor ha élek :D

szóval én nem húznám fel magam ilyenen, valami frappánsat visszaszólnék, esetleg a gyereket is belevinném, hogy értse, nem kell komolyan venni tesódat :)

2014. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!