Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra várható, hogy beszélni...

Mikorra várható, hogy beszélni fog a kisfiam?

Figyelt kérdés
Márciusban lesz 2 éves és még csak az apa, anya, mama, papa, dédi, néni, cica, papír szavakat mondja. A többi szónak csak az első 2 betűjét. Akinél hasonló volt a helyzet hogy alakult?
2014. jan. 27. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is márciusban lesz 2 éves. Ő már mondatokban meszél. Viszont van egy kis barátja egy hónappal fiatalabb és még azt , hogy anya sem tudja kimondani. Tehát semmit nem beszél értelmesen csak babanyelven.

Szerintem a te kisfiad azért már elég sok szót mond. Ugyhogy ne aggódj, majd megered nyelve ha megérett rá!

2014. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk a rokonságban van egy kisfiú, 2 és fél évesen szinte semmit sem mondott, csak pár szót, azt is motyogta, nem lehetett érteni. Bekerült a bölcsibe (2 és fél évesen), most pont 3 éves és gyönyörűen, mondatokban beszél, mondókázik. Tehát tudott volna beszélni rendesen, csak még nem akart, nem érezte szükségét, az anyukája így is megértett mindent. A bölcsiben/oviban muszáj kommunikálni, legkésőbb ott elkezdenek beszélni.
2014. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

több logopédustól hallottam már hogyha már csak egy szótagot is kimond akkor beindult a beszédfejlődés!namármost nállatok meg már ennél több van úgyhogy ne aggódj!

Tudom jó lenne ha már többet beszélne de hidd el lesz az az idő mikor azt kívánod csak 5 percre lenne csend:)

2014. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 évesen a fiam 16 szót mondott összesen, ebből is volt pár, amit csak én és a közvetlen rokonság értett (akik minden nap vele voltak, ilyen volt például az ogo=autó) vagy csak szótagok voltak, de tudtuk, hogy mire mondja pl. pi=papi, bu=busz.

2,5 évesen már több, mint 300 szót tudott, és tőmondatokban "beszélt". Apa bu tátá.... Apa busszal megy dolgozni.

4 évesen le sem lehet lőni, megállás nélkül beszél, bár még elég sok hangot nem ejt tisztán.

2014. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam 19 hónapos, és semmit sem mond, még szótagokat sem! mama, papapapa, dede ennyi a szókincse.

Állathangokat is nagyon ritkán utánoz. Még nem aggódok.

Unokatesója 2,5 évesen kezdett el beszélni. Lányom pedig 18 hónaposan már a bocibocit énekelte. Egyik gyerek ilyen, a másik olyan.

Ne aggódj, ha 2,5 éves koráig nem beszélj akkor fordul szakemberhez, én is így fogok tenni!

2014. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha mar szotagokat mond az nagyon jo. Bar a lanyom hamar kezdett beszelni, de ugy 3 honapig csak egyre tobb szonak mondta az elejet, aztan egyik naprol a masikra elkezdte mondani az egesz szavakat. Szinte az osszesnek aminek addig csak az elejet mondta. Egy het alatt lett 300 szavas szokincse, es egy honap alatt mondatok, es ujabb honap mulva osszetett mondatok. Ha beindul nincs megallas.
2014. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!