Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ido mulva varhato hogy...

Mennyi ido mulva varhato hogy elkezd beszelni a baba hogy ha 3 nyelven beszelnek hozza?

Figyelt kérdés

A babank 3 nyelvet fog hallani... szerintetek mikor kezd majd el folyekonyan beszelni, mondatokat alkotni? Van valami tapasztalatatok ezzel kapcsolatban? Azt tudom hogy egy jo ideig majd kevert nyelvu mondatokat fog alkotni... ha jok az informacioim.

Annyira hihetetlen hogy ez nem nehez nekik... mert ugye ez nem bonyolult egy babanak? Neki ez lesz a termeszetes.

Elore is koszonom a hozzaszolasokat...


2008. okt. 26. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Kétnyelvüvel kapcsolatban tudok nyilatkozni. Későn kezdett el beszélni, 3 éves kor körül, de folyékonyan mindkét nyelven. Így lehet három nyelv esetén is.

Jó dolog, akcentus nélkül tanulja meg az idegen nyelvet.

2008. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huuu... koszonom a gyors valaszt. Gondolom az is nyom a latba hogy mennyire kulonbozoek illetve bonyolultak a nyelvek... Angliaban elunk, az egyik nyelv az angol ami ugye nem mondhato egy nehez nyelvek. Az apuka anyanyelve egy afrikai nyelv a magyar meg ugye az enyem... na, ez a ketto meg koszono viszonyban sincs egymassal. Nagyon szeretnenk a sajat nyelvunkon beszelni a babahoz, de mikor harmasban leszunk akkor meg ugye csak az angol marad... Gondolom ez lesz egy kicsit zavaro hogy hallja a ket szulot ahogy ket eltero nyelven beszelnek hozza hiszen ez az egyik alapszabaly hogy a szulok mindig csak egy - egy nyelven beszeljenek a babahoz... na, majd meglatjuk :)
2008. okt. 26. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok.

Anyanyelvi szinten fogja beszélni mindegyik nyelvet,előbb lesz egy pici "kutyulás" a nyelvek között, de nem lesz probléma, hidd el. Gondold el milyen segítség, ha már kezdetektől fogva több nyelven ért és beszél egy gyerek. Nem kell annyit küszködnie a nyelvtanulással, mint nekünk. Férjem osztrák, én magyar vagyok. Bevált módszer, mindenki az anyanyelvén beszéljen a babához, így tanulja meg a nyelvet akcentus nélkül.

2008. okt. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%
Az én egyik iserösömnek a gyerekei két nyelven beszélnek és mindkettő másfél éves kora körül kezdett el beszélni. A kicsi még ninc két éves és még nem mond mindett de szépen halad mindkét nyelvvel.
2008. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!