Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hamarosan vigyázni fogok heti...

Hamarosan vigyázni fogok heti pár alkalommal egy 4 éves kislányra. Mit játszanak a mai gyerekek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hivatásos bébicsősz, ő az első gyerek akire vigyázok.

Adnátok tippeket miket lehet játszani egy 4 évessel? Rajzolásra gondoltam, esetleg egy mese megnézése amelyiket anyuka megengedi. Eddig ennyire jutottam :)

Biztos van egy csomó játéka, csak nem ismerem a mostani játékokat. Én ennyi idősen barbiztam, fodrászosdiztam, hasonlók.

(Feladatom: elhozni az oviból, megetetni, vigyázni rá , míg haza nem jön valakije)


Valakinek ötlet? Tapasztalat érdekel, kinek mit szeret legjobban a négyévese.


2014. jan. 27. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen simán meg fogja mondani, hogy mihez van kedve, ne aggódj. Unokahúgom ekkora kb, és azt játszottuk, hogy rajzoltunk felváltva, és a másiknak ki kellett találnia, hogy mit ábrázol a rajz. De lehet, hogy tele akarja rakni a haját csattokkal, vagy énekelne a fürdőszobában, vagy megkér, hogy fesd ki a körmét, vagy főzni akar. :)
2014. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerkőctől is függ. 4,5 éves fiú uncsimmal nem igazán lehet mit kezdeni, csak ugrál, nem köti le semmi, szaladgál fel-alá. Se mese, se TV, se az, ha olvasok neki, se színező, semmilyen játék, mondóka, semmi. Türelem kell hozzá, más semmi.


2 hónappal idősebb, lánnyal már más a helyzet. Ha adok neki 4-5 színezőt, akkor azzal egész nap akár elvan. Ha bekapcsolom neki a TV-t nézi, leköti, stb. Ha mesélek, az is édekli, ha egy doboz lego-t kiborítok neki, akkor eljátszik vele egész nap, ha megunta, összepakol és szól, hogy adjak neki más játékot.


Gyerekfüggő szerintem :)

2014. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kábé manapság is ezeket játsszák :) Kérdezd meg anyukáját, mi az aktuális kedvenc játéka a kislánynak. Nagy eséllyel közte vannak a pónik :) De örök sláger a színezés, építés, gyurmázás, vagy pl. nálunk most fő elfoglaltság a bunkizás (két egymásnak háttal fordított szék támlája közé, vagy egy üres étkezőasztalra terített lepedő és kész a világlegjobb bunkija). Társas? Ha hosszú a hajad, hagyd, hogy megfordászoljon, nagyon egyedi lesz a frizurád és jól ellesz a kiscsaj :)
2014. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Anyuka szerint jól elvan a játékaival.
2014. jan. 27. 22:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a kislányom. Szeret gyöngyöt fűzni, pötyizni, memória kártyázni, rajzolni, ollóval vágni - csak úgy játszhat az ollóval, ha ott ülök mellette, Logico primo fejlesztővel építeni, gyurmázni, játékkonyhához kapcsolódva főzni, etetni, fodrászkodni, babát ringatni, tologatni, lefektetni, mondókáskönyvet nézni és a nagy kedvenc az Anna, Peti sorozat :-).


Mennyire ismered a kislányt?

2014. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Fú még sajnos nem ismerem, de majd az első éles "akció" előtt mondom az ismerős anyukának, hogy találkoznék vele, mert nekem kell menni érte az oviba, és hát kép alapján nem fogom megismerni, na meg ő se jönne el egy idegennel (remélem :)). Meg az óvónőnek is mondani kell, hogy én fogok néha érte menni.


A fodrászosdi menni fog, nekem hosszú hajam van ha ő akarna babrálni vele, neki is ha a fénykép elkészülte óta nem vágták le. Ha van legója, meg barbie-ja akkor meg vagyunk mentve :). Még volt egy olyan ötletem amit végül elvetettem, mégpedig hogy elviszem a digitális rajztáblám és hozzá a laptopom, hogy kipróbálja, de nekik nincs gépük, meg ilyen kütyüjük, és nem akarom, hogy ebből probléma legyen (hogy akarjon, közben lehet nincs rá pénzük).


Ennyi idősen milyen meséket lehet nekik mutatni? Az Aranyhajhoz még túl kicsi?


Mondanátok még 1-2 mesét így utoljára?

Köszi a válaszokat :)

2014. jan. 27. 22:33
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5.vagyok.


Az én kislányomnál még a Miki egér játszótere a nyerő.

2014. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

3,5 évesem nagyon szereti az aranyhajat, könyvben is és filmen is.

Nagyon szeret még bújocskázni is.

2014. jan. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nallunk a boltos jatek a meno. A kisasztalara kipakolunk minden fele kisedenyt, muanyag kajat... O a boltos es en meg megyek vasarolni. Nallunk gyongyszem a penz. :) Mondom, hogy mit kerek es o mondja, hogy mennyibe kerul. Altalaban mindig 10font (kulfoldon elunk). Es szepen kiszamolja a 10 gyongyszemet. En meg hazaviszem a vasarolt kajat es a hazam a szoba sarkaba van. Mikor mindent megvettem akkor kezdjuk elolrol. :)

De nagyon szeret legozni, epiteni magneses epitobol, matricazni, mozaik kirakozni, gyurmazni.

2014. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sláger a bújócska ennél a korosztálynál. Fiúk általában szeretnek autózni, vonatozni. Szeretnek színezni, vágni, ragasztani. Sok jó játékot találsz még itt: [link]
2014. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!