Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális, ha nincs...

Meddig normális, ha nincs kaki 2,5 évesen?

Figyelt kérdés

Eddig szinte naponta volt neki, 2 hete egyszercsak "bedugult", akkor a 4.napon kapott glicerines kúpot, semmi hatás, az 5.és 6.napokon Laevolac hashajtót, mire így a 6. napra lett egy kőkemény kaki.

Utána megint semmi, akkor már a 3.napon adtam a Laevolacot, kapott a 4.és 5. nap reggelén is, mire így 3 adag után lett (az 5.napon) újra hatalmas kőkemény kaki...

Azóta ma a 4. napon vagyunk, 3 adag hashajtó van már benne és tegnap este megint egy glicerines kúp - és még semmi!


Hasa csak kicsit fáj esténként inkább, nappal simán eljátszik a bölcsiben. Ilyenkor mennyire gond ez, illetve mit tehetnék még, hogy visszaálljon a rend?


- nem változott az étrendje (igaz nem eszik túl sok gyümölcsöt, zöldséget, de ez eddig sem okozott gondot)

- folyadékot itthon biztosan eleget iszik, bölcsiben nem látom, de időnként szólok, hogy többet adjanak neki (én viszem be neki a vizet)

- mióta nincs kaki, próbáltam már reggelire tejben zabpelyhet, lekvárt, sok gyümölcslét, körtét, bölcsiben hetente van főzelék is

- édesség, csoki zéró


2014. jan. 28. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A Levolac csak széklet lazító nem hashajtó. Van hashajtó lekvár azt megpróbálhatod. 3 nap ami után már érdemes orvos véleményét kikérni ha addig nincs kaki. Glicerines kúp után 12 órával elvileg kellene lennie kakinak, ha orvos engedélyezi akkor reggel este kaphat egyet ha szükséges. Gyümölcslé, cukor, lekvár stb. mind mind megfoghatják a székletet mert cukrosak. Több főzelék nem csak heti 1-2 alkalommal. Spenót be szokta indítani az emésztést, szilvalekvár, és minden egyéb természetes hashajtó amit felnőttként is beszoktunk vetni. Az én fiamnak pl. pont a bolti joghurttól és tejtől lesz szorulása , a házi tejtől házi joghurttól nem. Kerülni kell a citromot is mert az is szorulást okoz (citromos tea, limonádé), lekvár, gyümölcslé és szörp szintén cukros kerülni kell (kivétel a 100% és TÉNYLEG 100% jó minőségű gyümölcslevek) A bölcsödei kosztról pedig annyit, hogy mi nyáron befizettünk a bölcsis menzára és nekünk is szorulásunk lett 1 hét után.
2014. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ó,nálunk már egy ideje így megy! Sokszor van úgy, hogy 4. 5. nap kakil. Sőt egyszer volt hogycsak 6.napon. Akkor el is rohantam vele orvoshoz, mert már kitapinható volt a pocijában a kaki. Akkor azt mondta az orvos hogy 7. nap szoktak beöntést csinálni. De szerencsére erre már nem került sor. Pdig én is már 2. nap után adom neki a Laevolac szirupot, 3. nap után kúpot (az útálja szegénykém) Emellett minden nap eszik joghurtot, szilva lekvárt vagy aszalt szilvát,sok folyadékot iszik. De sajnos ő sem gyümölcsös )

Szóval van ilyen. :( Majd kinövik, remélem.

2014. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbáljátok ki a Hummel gélt.

Kicsit olyan, mint a lekvár 1-2-3 kiskanállal kell adni neki. Nem hashajtó, hanem inkább rosttartalmat ad, ami megköti a vizet, így nem lesz olyan kőkemény a kaki. Nem fáj amikor kinyomja, így talán nem fog félni a kakilástól.

Mi is végig küzdöttük a dolgokat, de ez sokat segített. Meg nem oldotta a problémát 100 %-ban, de segített.

2014. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Az a baj minden új dologgal, hogy amúgy is dackorszakban van, s tiltakozik mindennemű cucctól, amit be akarok neki adni, meg akarok vele etetni/itatni mondván, hogy segít... (tök mindegy,hogy az gyógyszer vagy csak valami gyógynövényes-egészséges dolog).

Szóval leginkább olyan jöhet szóba, ami színtelen-szagtalan és észrevétlenül belekeverhető az italába-ételébe...

kamillateát adok neki pár napja, de nincs ennek se hatása, ráadásul csak zsarolással issza ezt is meg, utálja az ízét :(

2014. jan. 31. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!